FIV in Ungaria 3

FIV in Ungaria 3 | Autor: andicu

Link direct la acest mesaj


Informatii utile :

www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Szeged
Harta clinica Szeged
Site clinica Debrecen
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Detalii clinica Budapesta
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175&whichpage=8" target="_blank">Lista analize Szeged
Lista noua preturi Szeged
1 eur = 272,5 fts (septembrie 2006)

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65872" target="_blank">Cap.2, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68388" target="_blank">Cap.3, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70128" target="_blank">Cap.4, Cap.5, Cap.6, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175" target="_blank">Cap.7, Cap.8, Cap.9 Cap.10

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap1,Cap.2




Dragelor, se pare ca m-ati asteptat pe mine sa revin ptr a deschide un capitol nou . Sper din toata inima ca acest capitol nr. 3 sa fie cu noroc ptr mine la a2a incercare si ptr toate celelalte fete care urmeaza la FIV la Szeged, Debrecen si Budapesta!
Auburn te avem ca exemplu de reusita !
Mi-Ka si Leliutza,cele mai fericite mamici de Szeged! sa va traiasca printesele si sa dea DD sa va urmam!
Sa fie intr-un ceas bun!



Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna fetelor ma bate gindul sa incerc un IVF in Ungaria,ce ma sfatuiti sa fac,unde este mai bine.V-as ramine recunoscatoate pentru niste sfaturi.Nu stiu in Giulesti nu ma trage inima sa incerc,este asa de aglomerat dr Marinescu si am auzit ca nu-i asa comunicativ.si va doresc bafta la toate.Eu am facut ieri IA la Moisa,nu-mi pun sperante si de aceea vreau sa incerc IVF.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Sa dea Dumnezeu ca acest capitol sa-ti poarte norok si sa ramai insarcinata cat mai curand posibil!

Pupicei, Ingeras 28+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ingeras, !
Ioana, bine-ai venit si reusita din prima la Szeged! Liana are programare in octombrie si are toate sansele sa fie in tratament in noiembrie, asa ca s-ar putea sa te intalnesti cu ea pe-acolo. Altfel, sa nu-ti faci probleme, ca de orice informatii ai avea nevoie, inafara de cele postate mai sus, noi suntem aici sa te ajutam!
Aurel_cris, bine-ai venit printre noi! cum majoritatea informatiilor despre reusite au venit dinspre Szeged, eu una, te-as sfatui sa incerci acolo; depinde, insa si unde ti-e tie mai aproape. Informatii gasesti mai sus, daca-ti faci timp sa citesti prin capitolele vechi; preturi, adrese, telefoane, analize, gasesti la "informatii utile". Multa bafta si parerea mea e ca ai ales bine sa mergi in Ungaria! in februarie am facut si eu la fel ca tine: eram programata la Medsana la Dr Protopopescu si dupa ce am tot citit pe-aici, am virat repede catre Szeged. Chiar daca sunt la a2a incercare, nu-mi pare rau si sunt la fel de optimista ca am ales bine!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

andicu-mersi pt. incurajari !
aurel-cris=parerea mea e ca ar fi bine sa mergi la Szeged pt. copilut din mai multe motive (profesionalism, conditii, reusite),insa decizia iti apartine. Daca te hotarasti eu iti las adresa de e-mail a dr-lui zarodi la care m-am planificat zjkaali@mail.tiszanet.hu .Eu am fost placut impresionata pt. ca mi-a raspuns in ziua urmatoare. As fi vrut mai repede, dar e bine si asa. Noi am scris in maghiara, dar am inteles de la fete ca se poate si in engleza,dr fiind un bun de vorbitor de engleza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

sa fie cu mult noroc..mai ales pentru tine andicu
pe 10 nu merge nimeni?sa nu fiu si eu singura
da ce crezi andicu ca pe tine nu o sa te intalnesc?eiii uite ca o sa ma vezi cand nu te'astepti..na!! pai rascolesc toata Timisoara si tot va gasesc pe amandoua

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Fetelor, am si eu o intrebare. Avand in vedere ca este posibil sa apelam la banca de sperma, aveti idee de ce costuri suplimentare o sa ne lovim pe langa un fiv cu ICSI??? Ca ma gandesc ca "materia prima" trebuie platita, nu??

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Liano, pai atata iti trebuie,sa nu vii la intalnire daca esti in Timi dupa 10 ! eu pe 11 oct pot sa ma intalnesc cu voi ca am programarea la Szeged dimineata, asa ca dupa 5-6 sunt disponibila! e valabil ptr toate timisorencele, ca abia astept sa ne mai intalnim la o barfa mica! intra la socoteala NEAPARAT SI OBLIGATORIU , gravidutzele Auburn si ZoRi! ca noi dupa cine bem?!

Am nevoie de de la cineva care stie ungureste:
Imi poate traduce cineva urmatoarele analize ?
-Alvadasi ido
-Verzesi ido
-Verkep
-Vizelet
-se K
-se Na
-Viszgalatat, valamint
-belgyogyaszati visgalat elvegzeset, altatashoz.
Pe astea trebuie sa le repet, am inteles ca sunt din sange, restul le-am inteles. As vrea sa stiu ce inseamna pana joi cand ma duc sa le fac. Daca nu ma lamuresc, cred ca iau toate alea de sange si le repet ca sa fiu sigura.

Gravidutzelor, ce mai faceti? nu mai ziceti nimic? ca mi-e dor de voi!
Pussilina?
Mormelvio, nu stiu sa te ajut, imi pare rau! dar ai putea sa-ti intrebi dr, el trebuie sa stie, nu?

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

ANDICU,IOANA78 merci pentru raspunsuri,va tin pumni la toate si am sa va citesc mereula toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

quote:
Imi poate traduce cineva urmatoarele analize ?
-Alvadasi ido
-Verzesi ido
-Verkep
-Vizelet
-se K
-se Na
-Viszgalatat, valamint
-belgyogyaszati visgalat elvegzeset, altatashoz.
Pe astea trebuie sa le repet, am inteles ca sunt din sange, restul le-am inteles. As vrea sa stiu ce inseamna pana joi cand ma duc sa le fac. Daca nu ma lamuresc, cred ca iau toate alea de sange si le repet ca sa fiu sigura.


Eu nu stiu ungureste dar l-am rugat pe sotul meu sa ma ajute, asa ca iti scriu ce a inteles el:
Alvadasi ido = timp de coagulare (nu e sigur)
Verzesi ido = timp de sangerare
Verkep= in traducere exacta este tablou de sange...
Vizelet= urina
se K= sediment potasiu din urina
se Na= sediment de sodiu din urina
Viszgalatat= examinarea
valamint= in plus mai trebuie facut
belgyogyaszati= organe interne (intestine)
visgalat= examinare
elvegzeset=realizarea examinarii
altatashoz= pentru adormire (anestezie)

Nu stiu daca ti-am fost de folos dar macar am incercat.
Pupici.
Mihaela

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

andicu nu stiu daca pe 11 voi mai fi in Timisoara..dar pe 10 voi fi sigur..atunci cand ma intorc..numai sa nu fie prea tarziu pentru voi..eu pe 9 voi fi la Buc sa'mi fac histeroscopia..apoi pe sera plec direct spre Szeged..dar o sa va sun si vorbim

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput