FIV in Ungaria 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Are cineva idee de ce nu-mi apar postarile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by mormelvio

Fetelor, am si eu o intrebare. Avand in vedere ca este posibil sa apelam la banca de sperma, aveti idee de ce costuri suplimentare o sa ne lovim pe langa un fiv cu ICSI??? Ca ma gandesc ca "materia prima" trebuie platita, nu??

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio



Raspunsul era pt. tine.
Cred ca nu ai inteles ceva, sau ca nu stii inca.
1.Daca faci FIV+ ICSI..se foloseste materialul sotului tau. Este imposibil sa nu gaseasca embriologul 3-4 buni.
2.Daca apelezi la donator..materialul este testat si de buna calitate, nu mai este necesar ICSI.
3. dACA LA TINE TOTUL ESTE PERFECT SI DIN ANUMITE MOTIVE apelati la donator, de ce nu faci IAD?
Este mult mai putin traumatizant, tratamentul de stimulare mai usor...nu ramai cu sechelele unei punctii/anestezi ( punctia mie mi-a produs intotdeauna cosmaruri...mai ales primele 4-5 nopti ce au urmat intotdeauna cu alaiul de dureri si chinuri).




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mormelvio, multumesc mult de ajutor! imi daduse o lista unde taiase ce nu trebuie sa repet , iar eu am copiat cum am putut restul.
Oare urina si analizele alea cu sedimente ce-or insemna? sumar de urina, urocultura ??

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

saluti fetelor, daca nu a zis nimeni nimic, sa stiti ca Crinuta e bine, a fost ieri la control si e totul ok, vineri parca are urmatorul control si punctia sapatman viitoare, dar nu se stie cand. E o fata super draguta...

Tot de la Crinuta stiu ca Mika azi ar trebui sa mearga aca impreuna cu Alexia, pentru noi tot Printesa ramane, luni avea 2.300 g, si pana azi trebuia sa aiba 2.500 g, cred ca ma inteles bine..

Si daca tot m-am apucat de povestit, am sa va spun eu, sper sa nu se supere Auburn, ea are un puiut de 1.5 cm in burtica si am vazut si poze de la eco..Sa nu te superi...

Andicu bine ai venit!!! cred ca esti odihnita si linistita!!! Sa sti ca noi ti-am facut deja program, aseara ne-am intalnit : cele doua gravidute, Crinuta -in devenire si eu- la fel, o sa vb cu Zori... ne intalnim pe 11, daca tu vi in 10, dupa punctia Crinutei.. Ce zici??? Ve zi ac am baut dupa 2 garvidute Si nu pleci din Tm fara sa beau si dupa tineIn legatura cu urina, eu stiu ca se face doar sumar de urina, eu mi-am afcut urocultura ca stiam ca am probleme si am mai avut si sonda la laparoscopie

Lianadaca pe 10 ai programare nu vi si tu in 11 la intalnire. Nu ramai in Tm? e prima programare? oricum vorbim si daca se poate ne vedem pe 10...

Mormelvio cred ca tu ai intrebat de costuri- sunt puse pe prima pagina, la Zoria iesit 2.000 Euro cu tot cu tratament ICSI si hacing, si la Auburn 2.200 Euro - totalul. Iti spun asat ca sa sti ca ordin de marime. Si cred ca tot tu ai intrebat de credit, mai sunt fete care au luat credit pentru FIV....

Mirabelanu stiu de ce, dar m-am gandit la tine zilele astea. Esti bine???? Poate ar trebui sa ne cunoastem...

va pup pe toate



PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Ciao fetele!
Andicu sa-ti spun ce-am facut eu pt punctie: Hemoleucograma completa( trombocite, leucocite hematii, etc), timp de coagulare si de sangerare, timp Quick, INR, sodiu seric, potasiu seric si examen complet de urina si EKG bineinteles. Banuiesc ca astea trebuie sa le faci si tu.
Ieri m-am intalnit cu Pussi, Auburn si am cunoscut-o pe Crinuta. Ne-am simtit excelent si fetele n-au scapat ocazia sa bea dupa mine si Auburn . Te asteptam si pe tine.
Eu ma simt destul de bine, doar ca obosesc foarte repede si mai ametesc putin dimineata.
Liana in drum spre Szeged treci prin Tm, nu? Sper sa ne vedem.
Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pussi, multumim de noutati! ma bucur ca v-ati intalnit, abia astept sa vin si eu ! ne putem intalni pe 11 seara sau dupa-amiaza, cum va e mai bine, ca eu de la 4-5 sunt disponibila ( programarea o am dimineata la 09.00 ora lor).
Cu Crinuta mai vorbesc la telefon, dar de ieri n-am apucat, asa ca nu stiam cum a fost la eco.
Mika , sa ajungeti cu bine acasa, tu si Alexia, ca abia astept sa mai vb pe Mess ( intre 2 mese de-ale bebelinei )
De Leliutza stie cineva ceva? a ajuns acasa cu Maria? sper ca sunt bine amandoua si Mariuca papa bine!
Ma bucur ca Auburn e bine, sa dea DD sa creasca bebe bine si sanatos in burtica si sa se nasca la termen!
ZoRi, aceeasi urare si pt tine! e bine ca n-ai greturi, ca ametelile nu cred ca sunt prea greu de suportat! vorbim pe 10 ! multumesc de ajutor cu analizele!
Pussi, urmezi la rand! mai ai putin si intri in linie dreapta!
Ileana,Steliana , Irina, Mirabela,Liana, Mormelvio si restul fetelor, !

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:


Asta sunt de la Crinuta pentru voi.E bine dar va va povesti chiar ea cum au decurs lucrurile.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Multumim, Asi! si eu am vb cu Crinuta! e bine si optimista! inca n-are noutati. Va si prin mine !

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Ceau
Lelia a venit acasa cu Maria luni

Tia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

asi multumiim de vesti!!si io o paupacesc pe crinuta si ii tin pumnii!!!
fetelor nu stiu daca voi mai ramane o zi..daca raman va dati seama ca nu va ocolesc!!
oauuuu Mika si Leliuta ma bucur ca ati ajuns acasa cu bebeiii!!!
fuggg ca am treaba da revin..mai am o zi si plec..si nu mai am cum sa intru..asa ca..azi si maine ce mai putem sa vorbim

legaturooooo e prima la unguri..


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput