FIV in Ungaria 3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Salut fetele mele!!!
De data asta eu sunt, am ajuns astazi acasa cu printesa mica, dupa trei saptamani si suntem bine acum. Printesa a crescut putin, de la 2000 gr. la nastere, la 2560 gr. dimineata, in ultimele zile a pus tot cate 50 gr./zi.Chiar daca este micuta, important este ca-i bine, sanatoasa si zambeste la toata lumea.
Va pup acum, ma pun pe citit din urma sa vad care ce ati mai facut si revin sa va pove cum a fost.

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mi-Kaaaa, felicitari mamico! sa-ti traiasca printesa, sa se faca o grasanica, sa va bucurati de ea si sa fiti sanatoase amandoua! abia astept sa ne pove cum a fost! multi pt amandoua!
Tia, multumim de vesti! pupa-le pe fete din partea noastra!

Feteloor, fi-mi-ar soarta sa-mi fie, maine incep Suprefactul si la 8 dimineata trebuie sa fiu la spital sa fac endoscopie, ptr afurisitul meu de stomac! mi-e cam teama ca am inteles ca-mi baga un furtun pe gat! daca-mi vine sa ce fac? a mai facut cineva asa ceva? stiti cum e ?

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Salutare fetelor!
Mi-ka, ma bucur ca esti bine si tu si "printesa ta".te pup si sa ramai in "cluul szegedinelor" chiar daca acum esti o "adevarata mamica".
Pussi, eu sunt bine, chiar mi-ar placea sa ne intalnim, poate in weekend.
Crinutza si Andicuva tin pumnii, sa vi se implineasca visul.
Eu am reusit sa ma programes la medic, tot am amanat dupa al doilea FIV, spre sa fie totul OK.Problema ca mi-a venit ciclul cu o saptamana mai repede ,ceea ce nu am patit pana acum, ma simt putin ciudat.E clar ca sunt ceva "urme" in timp dupa tratamentele de stimulare,dar trebuie sa ne asumam asta.
daca vine si Andreea in Timisoara, poate vin si eu cu voi, numai sa nu fie marti, ca e singura zi in care nu pot.
Va pup

Mirabela 11

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mirabela, multumesc! sa dea DD sa fie asa! bafta multa la medic, sper sa fie totul bine la tine! sa stii ca si mie mi-a venit mai repede la primele 2 CM; am inteles ca e normal in urmatoarele 4-6 luni sa ai tot felul de senzatii ciudate pe la ovare si de la ciclu. Stai linistita ca nu cred ca ai vreo problema!
Tare mi-ar place sa poti veni si tu la intalnire! noi am vorbit in principiu,sa ne vedem pe 11 oct, asta inseamna miercuri dupa-amiaza, dupa 5,cred, asa ca , sper sa poti veni si tu!

Sa stiti ca m-am hotarat sa ratez endoscopia de maine! mie nu imi trebuie asa ceva, mai ales acum! oricum stomacul nu ma mai doare de 2 zile, si n-oi muri eu dintr-o gastrita (ca probabil asta e, sau chiar mai usor), ca am grija de ce mananc si stiu sa ma tratez si singura: regim adecvat si pastilute cand trebuie...

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Mika,pup nora si bine ati venit acasa!!!Vrem pozici recente,cand poti,binenteles .Alexia seamana cu tine mult de tot,asa am vazut eu in primele poze.Abia apuc sa va vad anul viitor.Iar de la Rudy,special pentru Alexia o serenada la pian http://www.youtube.com/watch?v=SuxMpO7HKMA si Rudy razand http://www.youtube.com/watch?v=eG2Yo_VIXLw


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Saluti,

Mika felicitari!!!! sa-ti traiasca Printesa!!! Vrem detalii!!!

Liana cred ca tu esti urmatoarea dupa Andicu, eu am prima programare abia pe 20.10. Oricum vorbim, tu la ce ora o ai, sau mai bine zis cand estimezi ca ajungi in TM, poate ne vedem numai la un citro scurt

Mirabelabine ca esti ok, nu-ti mai fa griji ca totul se rezolva, ne vedem miercuri??? Eu zic ca daca le vezi pe cele 2 gravidute ai de unde sa-ti ieie si tu o doza de un nou FIV...

va pup pe toate

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

pusii eu pe 10 la ora 13.00 ora lor trebuie sa fiu acolo..acuma ..nu stiu cat voi sta acolo..cum scap o tai spre Timisoara..nu stiu cand ajung..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Liana, iti scriu si aici: drum bun maine si bafta luni la histero si marti la consultatie!

Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Ceau fetele mele

In sfarsit am reusit si eu sa citesc din urma, asa ca o sa incep prin a o felicita pe Zoripentru reusita .
Zori, iubita, iti doresc din suflet sa ai o sarcina usoara, fara probleme si sa treaca cele 40 de saptamani cat mai repede sa-ti tii in brate!!!

leliuta, chiar daca noi doua am vorbit zilnic la telefon si te-am felicitat pentru printesuca Maria-Alexandra, vreau sa iti doresc si pe cale virtuala sa fie micuta sanatoasa si sa pape mult , ca sa nu o mai necajeasca pe mami

Multumesc din suflet tuturor fetelor care au fost alaturi de mine si care s-au gandit la mine - sotul mi-a transmis toate urarile voastre si taaaree ma ungeau la suflet .

Eu inca nu stiu ce s-a intamplat de s-a deschis colul asa repede si a inceput travaliul...oricum am fost foarte, foarte speriata...cand l-am sunat pe dr. meu si i-am spus ca mi s-a eliminat dopul mi-a zis ca la varsta asta nu-mi poate salva bebita ca nu au nici incubatoare ca lumea, nici dr. neonatolog...va dati seama prin ce am trecut...Dar m-a internat in spital la Brad, duminica, in 10 sept., si urma sa merg la Timisoara cu salvarea, insa incepuse travaliul -12 sept. , eram deja dilatata 3/4 si cand m-am urcat in salvare mi-a zis ca merg totusi la Hunedoara la spital, ca nu mai ajung la Tm, ca o sa nasc pe drum...off, offf... Contractiile m-au luat mai tare pe la ora 12 dupa-amiaza, din 5 in 5 minute si asa m-au tinut pana seara la ora 17.40 cand intr-un final s-a suit dr. pe mine cu coatele(o namila de 2 m si 100 kg) si mi-a scos-o pe bebica, ca eu eram franta de oboseala si nu mai puteam impinge deloc, eram in stare sa adorm pe masa cu tot cu contractii, asa de obo eram...Nu au vrut sa-mi faca nici cezariana, nici epidurala...nimic...au zis ca este mai bine pentru bb sa nasc natural...Cat am tipat atunci de durere, cred ca nu am tipat in viata mea...in fine...
Apoi, vreo 10 zile nici nu am putut sa ma bucur ca eram mamica, pentru ca dr.neonatoloaga a fost foarte reticenta in ceea ce o privea pe bebica mea si de cate ori o intrebam ceva imi spunea sa am rabdare, ca fiecare zi in plus conteaza...Draguta de ea s-a adaptat mai greu la viata extrauterina,a stat in incubator vreo 10 zile, la caldurica, nu prea vroia sa manance, asa ca au gavat-o, adica ii dadeau laptic cu sondica...Ma durea sufletul de ea, nici nu puteam sa merg sa o vad ca plangeam instantaneu...
in sfarsit, incet, incet, de la sondica a trecut la biberon, iar acum acasa am mai pus-o si la titi...Important este ca este sanatoasa, chiar daca este mai micuta, oricum in 3 saptamani a pus pe ea de la 1850 gr la cat a scazut la 2560 gr...in ultimele zile a luat in greutate tot cate 50 gr/zi...
Hai ca nu va mai bat la cap, bine ca a trecut si acum e totul bine,morala este sa nu va lasati pe o ureche, ca mine, ca o sa fie bine si o sa fie o sarcina usoara, ca nu se stie niciodata...Dupa cat efort am facut, m-am zgarcit sa-mi iau un dr.dintr-un spital micut, fara posibilitati de ingrijire a noilor nascuti, crezand ca am o sarcina normala si ca mie nu mi se poate intampla nimic rau...

Asa ca, sa va gasiti un dr bun, dintr-o maternitate cu posibilitati reale de ingrijire a noilor nascuti, chiar daca asta inseamna sa faceti naveta dintr-un oras in altul la control.

Cand o sa am timp, o sa va pun si niste pozici cu Alexia, insa pana atunci va pupicesc dulce de tot pe toate si va multumesc inca o data







Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput