cine preseaza flori? (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Ma bucur ca pana acum avem 2 amatoare: Corina si Diana. Astept si o a treia persoana, dupa care propun initierea proiectului. Ypiii!
Corina, nu conteaza rezultatul, cat experienta in sine. Doar nu s-a nascut nimeni invatat.

Diana, asteptam cu interes pozele felicitarilor. Apropo, nu mi-ai raspuns si mie la intrebarea cu feriga Maicii Domnului. O cunosti, stii unde se gaseste in Ro?

Gabriela, de curiozitate, la ce targ participi? Nu stiu cum arata barba imparatului desi am cautat pe net. Cumva seama cu petuniile? (desi astea nu au petale)

De Joker mai stie cineva ceva? Sau de Aelita?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Matei in Septembrie

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

E un targ cu produse pentru copii in Iasi. Eu am un site cu prod pt copii, costume de carnaval, jocuri, jucarii, daca aveti vreodata nevoie, dati un serch pe bonata-servicii.com si gasiti la catalog tot felul de chestii.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Succes la targ, Gabriela! Am vazut site-ul, ai un catalog f bogat. (Apropo, scoate warnningul ala de security caci e suparator pt vizitatorul site-ului).

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Matei in Septembrie

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna dimineata fetelor...Ia uitati ce am descoperit azi pe DC, au si flori presate: http://www.perfectdeco.com/shop/index.php si nu sunt scumpe...parerea mea. Cred ca si ramele de carton sunt interesante, trebuie studiata problema.
Liviana, ti-am trimis un pm...mersi de aprecieri.
O zi frumoasa,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Gabriela, ti-am raspuns tot pe PM.

Mai fetelor, m-am uitat pe site-ul cu linkul indicat de Gabriela. Ei bine, pt 3 flori presate cica trebuie sa platim 35.000 lei (1 euro)! Haha, vedeti ce valoare are munca noastra! Acum ceva vreme vazusem si la Brico flori presate, dar erau dublu ca pret! Ca sa nu mai zic de seturile creative pt copii prezentate tot pe site-ul cu pricina: cca 300.000 lei! Mie mi se pare mult, dar cred nu e de mirare avand in vedere ca sunt importate din afara tarii.

Cine se mai inscrie la proiectul Vitralii? Mai astept pana luni cel tarziu inca o amatoare.



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Matei in Septembrie

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Buna fetele!
Ce ati mai facut, ce ati mai presat? Ati gasit frunze rosii de toamna? Eu tot sper sa gasesc si nu vad nimic de felul asta. Vita de vie salbatica e verde, verde, pomii sunt verzi dar cam ofiliti iar frunzele de artar sunt deja maronii cand cad.
Am gasit totusi ceva ieri la plimbare, un tufis micut plin de flori frumoase ciclam parfumate. Le-am adunat pe toate, n-am lasat niciuna, de ma intreba sotul "Dar chiar pe toate le iei?" I-am spus ca tufisul e plin de boboci asa ca sigur maine(adica azi) va fi inflorit din nou. As da o fuga pana acolo sa vad, dar e cam departe..
Le-am pus la presat in carte, am pus cateva si la microunde, ca mai multe mi-a fost si teama sa nu le stric, dar mi-a fost si lene sa stau dupa ele atunci, si mi-au iesit cam asa. Mi s-au cam lipit de filtrul de cafea in care le-am pus, sunt destul de fragile, dar cel putin si-au pastrat culoarea.
Mai tineti minte floricelele alea mici, in buchetele, ati vazut si poza. Mi-au iesit cam asa presate.Si-au pierdut si forma si culoarea, nici nu-ti dai seama ca sunt floricele.
Nu stiu de ce mie nu imi ies floricelele presate, ma tot intreb daca gresesc eu sau nu gasesc flori bune de presat.
Liviana, help, care e secretul? Am vazut ca la tine se preseaza f. frumos cam toate florile.
Va las acum ca m-am intins pe 3 km.
Diana, unde esti,ne-ai facut curioase, vrem sa vedem felicitarile!

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Corina, arata bine floricele culese si presate la microunde. Ma bucur ca ai mai adunat ceva "material". Nu stiu ce sa spun legat de florile mici. Tot la microunde le-ai presat? Eu presasem unele albe de aceeasi forma cu ale tale si si-au pastrat culoarea... nu stiu ce sa zic de cele rosii... Daca as fi stiut cum se numesc, cautam info mai multe despre comportamentul la presare. Oricum, eu zic sa le pastrezi, caci sigur isi pot gasi locul intr-un design mai mare.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Retineti si acest link: http://pressedflowerart.toplisted.net/ caci lista va creste.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele,
Iata ce am facut eu aseara. Nu sunt foarte multumita de rezultat, dar mi-am mai satisfacut o dorinta, aceea de a crea acest tip de tablou. (inutil sa va mai zic ca iar m-am prins ora 2 dimineata)

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Buna tuturor!
Liviana, bravo pt. tablouas, imi place ca-i vesel! Cat timp ti-a luat sa-l faci?
Calutul de mare e pictat sau e din frunze? Ca nu-mi dau seama prea bine. Si ala zambaretu' de la fundul marii este crab sau altceva?
Revin nitel mai tarziu cu niste felicitari la care am buchisit ieri si azi (io tot cu felicitari ca altceva nu ma incumet, la cine oi trimite atatea felicitari habar n-am).
In linkul tau de mai sus eu nu pot sa deschid site-urile, tu poti?

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput