cine preseaza flori? (2)

cine preseaza flori? (2) | Autor: lbelciug

Link direct la acest mesaj

Poftiti, va rog!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Fetelor, am disparut ca magaru-n ceata . Va pun si eu saptamana asta pozele cu ce am reusit sa fac. Acum nu prea mai gasesc flori, dar caut inca. Ma tot uit dupa vita-de-vie salbatica, dupa faimoasele frunze ruginii .

Pupici!


Diana si Iulia (15 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Vai ce va invidiez ca voi aveti frunze galbene si ruginii! Aici nu se fac asa frumoase, se pleostesc nitel si cad imediat, asta prin noiembrie. N-am vazut deloc culori din alea de toamna frumoase, ah ce mi-e dor de o padure ruginita de toamna..

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Corina, eu am folosit pt tabloul meu frunze galbene cazute pe jos. Ideea e sa fi fost proaspat cazute si sa nu fi apucat sa se usuce. Acoperisul casei e din frunze rosii ale vitei de vie salbatice care creste pe gardul curtii de la firma noastra.
ML, nu am inteles unde ziceai ca l-ai vazut pe Vasile (Romania)? Daca te referi la membershipul meu in WWPFG (acolo nu exista nici un Vasile), da, sunt multumita pt ca membrii sunt f activi si raspund la orice intrebare postezi. Lunar sunt si proiecte la care te poti inscie daca vrei, insa trebuie sa platesti cursurile. Daca nu, ai optiunea sa urmezi instructiunile sumare din b.d. a forum-ului. Practic aceasta b.d. e cea mai importanta parte a membershipului deoarece contine o gramada de info utile.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Fetelor daca sunteti interesate,tocmai am facut niste poze unor tablouri cu flori presate.Daca vreti sa vedeti,va sunt la dispozitie

japonia prin ochii unui amator,www.danasoft.com/sig/devylla.jpg" target="_blank">despre tine




www.tickercentral.com/view/65wn/1" target="_blank">sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Devylla, multumim, chiar te rugam sa ni le arati. Sunt facute de tine?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Si eu vreau Sabina!

"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Am revenit fetelor!
Am facut albumul,sper sa va placa,tablourile nu sunt facute de mine,as vrea yo,insa am fost la o expozitie si le-am pozat.
Astept pareri

pozele aici

japonia prin ochii unui amator,www.danasoft.com/sig/devylla.jpg" target="_blank">despre tine




www.tickercentral.com/view/65wn/1" target="_blank">sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Liviana nu mai stiu sincera sa fiu unde era acel Vasile si de altfel nu are nici o importanta. Pare interesant forumul WWPFG si cred ca merita daca ai ceva timp. Te rog nu ma uita cu lipitul zorelelor!
Hai Diana iesi din ceata.
Corina tiii ce frumusele flori (cele din poza)! Sa ne spui cum au iesit. Si copiilor le-au placut si ma intrebau daca salvez imaginea.
Sabina ce draguta esti ca ai pus pozele aici pt. noi! Sunt cateva care mi-au atras atentia in mod special (o "vaza" si cateva peisaje... dar nu m-am uitat inca pe toate, asa ca ma intorc acum la album). Unele dintre ele par a fi combinate cu acuarele, eventual foto, dar nu-mi dau bine seama. Tu le-ai vazut de aproape, care-i treaba?
Multumim de prezentare!


"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

ML, scuze ca am "sarit" intrebarea ta, f bine ca m-ai tras de "atentie". :) Nu am un procedeu de lipire adaptat pe tip de floare, desi poate n-ar fi o idee rea. Pana acum orice floare am uns-o cu zgarcenie cu lipici lichid inainte de aplicarea ei pe hartie. Zorele inca n-am folosit desi am presate. Doar la tabloul cu palaria am pus o floare similara cu zoreua si am lipit-o cum am explicat mai sus. Hartia cu viermisori am luat-o dintr-un mag. din Slovenia.

Sabina, foarte frumoase tablourile, multumim. Pacat ca nu le putem vedea mai in detaliu. Japonezii sunt renumiti pt rabdarea cu care fac lucrurile migaloase.

Corina, daca vezi albumul Sabinei, incearca sa alegi optiunea Slideshow. Mie numai asa mi-a mers. Apropo de floricele tale rosii, cred ca ceva similar am presat si eu acum ceva vreme, dar erau albe. Arata bine presate.

INTREBARE: A incercat cineva sa preseze tufanele sau crizanteme, caci acum e perioada lor...? Banuiesc ca ar trebui separate petalele de receptacul...

Diana, Gabriela, Joker, va asteptam cu noutati. Ah ce rau imi pare ca eu nu-mi mai gasesc timp... M-a pocnit si o raceala de curand, asa incat seara vin epuzata rau de la servici.

PS: Corina, cum pot fi obtinute inimioarele din profilul personal?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Matei in Septembrie

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldebaran spune:

Eu de ce nu pot sa le vad?Nu-mi arata nici o poza cica are nu stiu ce problema...
ML- intr-adevar si mie mi-au placut floricelele alea mici. Inclin sa cred ca se vor presa bine pt. nu mi s-au parut fragile, seamana mai mult cu panselutele si trandafirii la consistenta.

Corina, mama lui Aris(12.08.2005)

Mergi la inceput