Destinul,speranta si drumul spre viata-Pavia II

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor ,is rupta de oboseala si am cuie-n talpa! Pe aici era si mai bine ! Se ajunsese la 2000 leucocite !!ieri 1500! azi 1000!!Ufff!Copilul ala nu mai minca nimic , medicii zic ca nus ce virus si acu ca sa distruga virusul fac antibiotice si alea distrug leucocitele si uite asa ca in scrinciob azi sus azi jos!te termina psihologic dar asta e.Tre sa merg la spital ca am cautat niste felii de pui sigilate dar aici carnea e proaspata si nu mai vrea nici de aia ca si asa minca 2 buc piept pui! Tare ma ingrijoreaza situatia asta si continui sa o spun . Nu ca sint pesimista e ca te macina ! Nu mai stii ce sa crezi!
Tata Jan abia sapt viitoare intra in pregatire EL o saptamina si duuuupa Mihaita ! Iar stress! Mamaaaa ce viata au copii astia!!
Mai dau vesti . Scuzati daca nu in fiecare zi . As face-o si de 10 ori pe zi daca ar fi bune dar-- le mai adun sperind!
Liana i-mi pare rau dar nu a ajuns inca plicul . S-a mai intimplat asa ca asteptam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

soni, ti-am trimis azi un plic cu 100 dolari (e foarte dezavantajos sa ii schimb eu in lei si apoi in euro, sper ca acolo sa fie putin mai avantajos). Am trimis recomandat, sper sa ajunga.

Imi pare bine ca Marian isi revine incet incet si sper sa isi revina rapid de acum incolo. Mihaita a inceput pregatirile pentru transplant? Sper ca se simte bine si as vrea sa treaca mai repede timpul si sa fie bine amindoi!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Buna fetelor ! Multumesc Sirmie! Doamne ce poman va faceti!
Acie totul de la capat ,!uff ca sa nu zic altceva. Acu am inteles ca Marian are un virus in corp care il avem toti noi (scuzi ca nu mai stiu cum se cheama) si se declanseaza mai ales in transplanturi . Punindu-i antivirale e clar ca scad leucocitele ! ieri amincat purin , azi erau 1000! dar erau 2000doi saci cu trombocite in fiecare zi , factor de crestere a leucocitelor , de toate pt toti . Si la wc se duce cu aparatele dupa el !
BOBMBA IARA MIHAITA! Azi tata Jan era pe masa sa-i faca in maduva injectie de facor de crestere a leucocitelor (ca are 85%) si intra val virtej primarul de la transplant .STOP Opriti tot .iAR gasit donator ACU IN bRAZILIA!!!aCU INTRA IAR IN CHEMIO si e maninat de 3 saptamini pt verificarile totale ale persoanei ( dar am inteles ca sint doi) .Sa dea domnul , ca incepem sa dam cu capu de pereti!TOTI!
Tare mi-e mila de Marian! Suride trist si are gleznele ca mina!
Dar va fi bine . gata cu mieunatul!Cita lupta sa tii un copil in viata (daca asta la el se mai poate chema viata!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:

chiar ca e nebunie totala, ba sus ba jos... macar daca finalul ar fi SUS...

soni, saptamina viitoare imi intra salariul si voi mai trimite un pliculet. o intrebare am: ar fi vreo posibilitate de valorificare a acelor carti postale? sa stiu daca le pun si pe ele. de fapt ar trebui colet, caz in care as impacheta si bani si tot la gramada.

mult noroc copilasilor si familiilor lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Dana_e stai oleaca cu alea ca astept niste raspunsuri te anunt! Si multumesc de marinimie! Bunicul tau cred ca nu s-ar supara sa stie pt ce la --dai!Fetelor nu mai trimiteti recomnadate . Am patit-o cu Cosmina ca a durat o luna si eram mortificata . Vad ca alea simple intr-o felicitare si o foiaie alba ajung mai repede .Acu astept ala de la Liana si iar incep sa ma gindesc :"Oare ce gindeste fata aia"! Dar eu cum primesc avizez! Posta e posta! Un pachet pt mihaita a durat 3 luni si nu va spun cite faxuri a trebuit sa fac!Acu dupa alte trei i-mi ajunge factura!!! Am spus tot . Al Cosminei a durat o luna !Dar a ajuns . Va pup si va multumesc din suflet mai ales din partea puilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

"fata aia" gandeste pozitiv!!!
stai linistita mama ..vor ajunge ei!!!importan e sa ajunga si sa folosesca!!in rest numai bine tuturor!!!eu le tin pumnii la amndoi si ma rog sa fie numai si numai bine!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Da ai dreptate Liana :Nimic nu-i imposibil" A devenit o obesesie uitatul la cutia de scrisori! Dar iesim si din asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Danaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa-e BOMBA! Ma uitam la mailuri si -------------
mail de d-l care a promis dvd cu leana si costel!!!!!Waw! A gasit pt pui si vol 16 si 17 si 25 si mi-a cerut confirmarea adresei!!!!!
I-am trimis mail ca e mai bine cu ATLASSIB ca in trei zile sint aici!!!!Am dat tel la spital ca Marian la 22 ia pastile si puilul care azi a vomat tot azi, era
super bucuros! (a mai slabit 5 kg ca era si gras tare)!mi-au mai trimis doua si doua inimoase din bucuresti si miine i le duc ----daca maninca ! (incerc si eu sa "santajez" un pic da---saracul nu e vina lui!Sint super bucuroasa!! Stiu, e asa putin, dar pt el si pt mihaita e muuuult!!Si ale mele le stiu pe de rost !!!fetelot daca mai aveti ceva comedii pe acasa duplicati-le si hai sa aducem zimbetul pe fetisoarele astea triste! Ajung in trei zile si pt. ei sint o comoara !chiar daca aici fac si scoala dar numai de italiana nu le arde lor! Hai care vine cu idei????Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_e spune:


chiar cred ca vindecarea e influentata mult de tot de starea de spirit... asa ca orice ii face un pic mai fericiti, ii si ajuta sa se faca bine.
pun si eu saptamina viitoare niste chestii la posta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Dana_-e nu la posta .Sint 6 agentii atlasssib in bucuresti le gasesti pe internet ca uite posta .Plicul lui Liana are 2 saptamini si n-a venit nici azi, .Dorksev(Spania) a pus luni plic si azi era la mine in cutia postala,simplu, cu 2 timbre. Telefonez eu sa anunt pe el si sa vad cum sa-i impart.Stiu ca el zice sa fac cum cred eu dar---inca nu l-am deschis ca ma avizase el luni seara.
. Cu Atlassib in 3-4 zile e aici si treb pus doar numele meu si telefonul pe care ti-l voi da pe PM cind e nevoie.Am sa iau o scheda si am sa dau nr lui de tel sa-l sune si Marian!(clar ca cer aprobare intii)Ia sa tel.la spital sa vedem ultimele analize!Deci : azi 1500 leucocite i-a bagat alte doua sace de singe si si-a revenit putin ,i-au trecut 90% aftele si amincat putina carnita Felii de piept la cuptot ca-s sigilate si ce ramine se arunca . Azi ma duc sa-i duc cele 2 dvd de la inimoasele din bucuresti
Mihaita miine tre sa fac un PET de urgenta si de mine dimineata incepe chemio destul puternica din cauza aminarii. Da macar taurasul maninca.Cit nu face chemio. Va pup si cum mai primesc ceva anunt.Acu m-a sunat mama Marian ca a vb puiul cu Dorsev care s-a emotionat putin si i-a zis si el sa manice sa se faca bine . Ma bucur pt amindoi.Revin cu vesti.Am poze dar nu mi-e sa vi le pun . Poate intr-o zi cind v-a fi bine cu ajutorul vostru facem un album cu amindoi ,inainte , in tratament si dupa!Sau daca ma ajuta cineva la trimit si acum am destule in 8 luni! Voi ce ziceti??Pup dulce TOATEEE!!


Mergi la inceput