Tine aripioara asta, voinice…

Tine aripioara asta, voinice… | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Vi-l mai amintiti pe www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Mihaita Hogas ?

In urma cu un an si jumatate, cu ajutorul membrilor comunitatii noastre, Mihai a ajuns la spitalul Saint-Luc din Bruxelles unde a primit un ficat nou. Apoi a fost randul Sabinei Campean sa plece în Scotia, unde a fost operata de cancer la ficat. A urmat Bella, tot la Saint Luc, operatie pe inima;. "

Mihai, Sabina si Bella sunt doar trei dintre copiii pe care voi i-ati salvat. Pentru ca voi ati depus in conturile lor cate un banut, ei vor ajunge la varsta la care li se vor citi povesti.

Tineti minte, Regina Albinelor si Regina Furnicilor erau tot timpul in cate un necaz. Si de fiecare data, eroul povestii le salva si ca multumire, inainte de plecare, reginele spuneau: “Tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu, sufla de trei ori peste ea si indata voi fi langa tine sa te ajut si eu.”

Va propunem sa va alaturati unei noi campanii, menita sa aduca inca un copil la varsta povestilor. E vorba despre Sebastian Slavescu, in varsta de doi ani, care trebuie si el sa ajunga cat mai repede la Saint Luc. El sufera de Sindromul Allagile si are nevoie de un transplant de ficat. Tatal lui este donator compatibil. Mai au nevoie doar de 85.000 de euro. Povestea lui o puteti citi pe larg aici!

Acum , Desprecopii.com va ofera o aripioara!. Toti cei ce vor dona PRIN INTERMEDIUL DC o suma cat de mica vor primi o aripioara simbolica, langa nick, de la Regina Albinelor. Stim ca e un gest mic dar vrem doar sa va amintim ca de fiecare data, Regina Albinelor si-a indeplinit promisiunea.

Witchie si-a pus cardul la dispozitia donatorilor din Romania. Este acelasi card in lei care a fost utilizat pentru Maria Andreei C:

mesaj editat: campania umanitara pentru Sebi a luat sfarsit

Daca depuneti lei pe card va rugam scanati chitanta si trimiteti pe mail la Witchie. Dupa ce chitanta ajunge in mail, veti primi albinuta.

Anul trecut, prin paypal si plic, pentru Sabina s-au strans aproape 4000 de euro. Asta inseamna ca putem face inca o minune pentru Sebi. Veve si Witchie vor actualiza zilnic lista cu donatiile confirmate. Speram sa scriem cat de curand si Cronica zilei in care Sebi va fi operat.

Primele albinute le vom da celor ce au donat prin paypal. La inceputul saptamanii viitoare vom avea gifurile pregatite.
Asteptam sa vedem cui ii mai putem spune: Tine aripioara asta…!

va multumim pentru ca aveti o inima asa de mare.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Astazi, 31 octombrie la ora 12 m-am intalnit cu parintii lui Sebi si le-am predat toti banii intr-un plic, insotiti de o ratusca mica de plus, pe care Sebi sa o ia cu el drept port-bonheur.
Procesul verbal de primire a banilor, poze cu extrasele de cont si ordinele de plata prin moneygram si western union vor fi postate in cateva ore www.alagille.ro/documents/dc.pdf" target="_blank"> aici . Suma totala donata de membrii DC, dupa achitarea tuturor comisioanelor si achizitionarea ratustii (20 RON) a fost de 3800 RON si 471 de euro.
Pe 13 noiembrie Sebi pleaca la Bruxelles! VA MULTUMIM PENTRU GENEROZITATE!



Asa cum vedeti sper, au aparut albinutele:) Daca am sarit pe cineva va rog sa-mi trimiteti un pm.


OK, cateva lamuriri despre CARD.
Poate fi folosit pt transfer de la bancomat, depunere la filiala Bancpost sau prin OP. Specificati datele de mai sus si neaparat IBAN-ul si nu aveti nici o problema. Sucursala la care a fost emis cardul este STEFAN CEL MAREChitantele le astept doar de la cei ce doneaza pe cardul Bancpost. Adresa mea de mail: ademirgian@gmail.com

Cine nu poate scana chitanta poate trimite pe fax, dau nr pe privat.
Pentru cei care folosesc online banking, dupa ce tranzactia cu donatia este efectuata:
- faceti un Print Screen (butonul de PrtScn este de obicei in partea dreapta a tastaturii) cu fereastra deschisa in care sint datele tranzactiei
- deschideti un program de editare imagini (cum e Start -> Programs -> Accessories -> Paint) si copiati imaginea capturata anterior (meniul File -> New -> meniul Edit -> Paste)
- salvati imaginea ca JPEG (cu extensia jpg/jpeg) si trimiteti pe mail la adresa ademirgian@gmail.com
DEADLINE 21 octombrie sa inchidem cardul, transfer toti banii, scot extrasul de cont ca sa se vada ca nu au existat alte retrageri de numerar de pe acest card si il pun pe net, sa fie vizibil. Sumele depuse pe card le voi confirma si afisa aici, numai dupa ce primesc chitanta. Veve va actualiza sumele de pe paypal. Ca sa mentinem acest subiect usor de urmarit o sa va rog sa anuntati ca ati depus banuti pe subiectul de la umanitare.


PLICURI EUROPA: Originally posted by lorelei_19

Putem sa organizam operatiunea pliculetz pentru Sebi. Ma ofer sa strang bani. Pentru cei care vor, sa ceara adresa pe privat. Atentie, pentru ca in paralel mai strang bani si pentru Mirela, va rog sa specificati exact pentru Sebi cand trimitetzi plicul.


Donatii pe card confirmate prin mail
20 sept 2006

fortunity - 100 RON
Corina 75 - 100 RON
cgaby - 50 RON
rrox3 - 50 RON
akella - 50 RON
rami73 - 100 RON
liana 30 - 75 RON
anamaria222 - 20 RON
alinamorostes - 30 RON
Kya - 20 RON
Ioana75 - 30 RON
Ioana_tzuchi - 50 RON
Pegasis - 200 RON
Bebe Beca - 100 RON
Mariana Tache - 20 RON
Caprioara - 20 RON
Alina23 - 30 RON
asi - 50 RON
Megg - 50 RON
herra - 40 RON
Balbina -20 RON (inmanati personal)
Rozi & Monica - 70 RON
Relya - 75 RON
daniela_b - 30 RON
cristalina - 30 RON
Adriana Fedorca - 25 RON
Noe - 100 RON
Anonim - 80 RON
Kuki - 50 RON
Liliana Csaki - 50 RON
Andicu - 100 RON
Sirimie - 50 RON
Scumpioara - 50 RON
Arhistefy - 30 RON
Gaby Hila - 30 RON
Miruna J - 500 RON
Carminabulina - 30 RON
Adar - 50 RON
Adusca - 50 RON
Anina_n - 25 RON
buggy - 20 RON
Miramar - 100 RON
cl - 30 RON
Diana Mirela - 20 RON
Teodora_D- 50 RON
Svety - 20 RON
mmi - 20 RON
anamaria - 10 RON
TOTAL 2930 RON

trimisi prin intermediul Papadiei:

An-k 20 EUR
Taty - 10 EUR


Paypal si plicuri SUA(veve):

441 EUR (echivalentul a 560$) au fost trimisi aseara la Liliana Csaki.Chitanta o puteti vedea aici.Multumim din suflet pentru generozitate!

50 $ -philip
9 $ -anonim (plic)
20 $ -polux (plic)
25$ -ocebine
15 $ -mist (plic)
11 $ -Siminaf
10 $ -Gabbriela (plic)
20 $ -CRISMIR (plic)
20 $ -ciuf (plic)
20 $ -Podeanu (plic)
35 $ -anonim
25 $ -veve
20 $ -bAly (plic)
20 $ -rodicaosoian (plic)
15 CAD -Ana Stroe
20 CAD -bebitzu
20 CAD -ange
50 GBP -voljena
10 GBP -motanik
11 GBP -Bianca B
10 GBP -Crystina
20 EUR -jma
10 EUR -Sibylle
5 EUR -mihaela_80
25 EUR -anonim
5 EUR -giulia71
-20 EUR -yashi (transferati la Oana_B)*


TOTAL: 555.66 $

*-banuti (pentru barbye)trimisi din greseala la mine si transferati din contul meu in cel al Oanei_B




Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Astazi, 27.10.06 am trimis banii spre Romania (mai exact Lilianei Csaki, colega noastra), conform chitantzei - western union suma de 634.30 lei noi, lei rezultati din schimbul valutar conform chitantzei. Banii stransi in euro au fost 165 (ma refer exclusiv la euro), eu am schimbat 170 euro (5 euro= cca 8 franci), trimisul valutar a costat 30 franci, de la 300 in sus costa 40; mi-a ramas suma de 2,5 franci (cca 1,5 euro), bani pe care ori ii voi inapoia Danelutzei sau ii voi adauga la o actiune viitoare.
Va multzumim pentru gestul minunat pe care l-ati facut pentru micutzul Sebi. Multa sanatate, copile drag si sa auzim numai de bine.
Doamne ajuta.



Bani la lorelei_19:

- Dantje: 10 Euro
- Aldebaran: 10 Euro
- Zuzunaki: 10 Euro
- map: 10 Euro
- pet.cost2005: 5 Euro
- Laura_B: 20 Dolari canadieni
- Soni: 20 Euro
- Corina: 10 euro
- Asterix: 20 euro
- Vikinga: 20 euro
- Lena: 10 euro
- Danelutza: 40 CHF
- Katink: 10 euro Serj
- Serj: 20 euro
- iriale: 10 euro
- ile77: 100 coroane norvegiene


Total: 165 Euro, 40 franci elvetieni, 100 coroane si 20 $canadieni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

dragi donatori,

Din motive obiective, vom pune albinuta la profil cu o mica intarziere - se va intimpla intre 17 si 20 octombrie.
Pina atunci, speram sa avem cit mai multe albinute donatoare pentru Sebastian.
Nu uitati, ca o suma mica de la voi poate insemna foarte mult pentru Sebi.
Nu ezitati sa ii oferiti o aripioara!

va multumim anticipat,




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput