Cronica Sabinei

Cronica Sabinei | Autor: Witchie

Link direct la acest mesaj


ULTIMA ORA,
poze noi


LUNI 19 SEPTEMBRIE

VIKINGA:

"suma strinsa a teledonului a fost de 3824€ plus am mai strins intre timp 150€.
Deci teledon=3974€
Taxele(taxe pay pal-astea au fost mai mari decit ma asteptam!-, schimb valutar, comison banca)=110€
Am reusit sa acopar din taxe doar 36€. Cosmina a insistat sa nu platesc asa de mult de la mine, ca oricum donatia din partea mea si a sotzul de 320€ a fost deajuns. Lucru pt care ii multumesc, mi-ar fi fost greu acum sa platesc toata suma, insa am promis ca eu voi plati toate taxele, asa ca nu voi uita, ehei sabina va avea nevoie si de jucarii multe si surprize frumoase ca doar asa se potriveste la un copil sanatos, nu-i asa:))
Asa ca: bani curati in mina au fost 3864€, taxe acoperite de mine 36€.
Am trimis inainte de operatie 3600€, suma ajunsa cu bine in UK, a fost confirmata deja intrarea lor. Pe miercuri ar trebui sa ajunga si restul.
Am mai primit 10€ intre timp, pe care am sa-i trimit in cam o sapt, timp in care cine stie, voi mai primi ceva."


MARTI 13 SEPTEMBRIE

Sabina evolueaza excelent. Rezultatele analizelor trebuie sa apara saptamana asta. Tot saptamana asta apare din concediu Dr Jon. El este oncologul. Din cate am inteles urmatoare cura de citostatic este pusa pe 18.09.05.
Da amanadoua curele de citostatic le va face in UK.
Daca totul merge bine intre cele doua cure este o pauza se doua saptamani. Nici noi nu stim mai mult deocamdata. Asteptam sa vina Jon si sa evalueze rezultatele si starea Sabinei. El este singurul in masura sa ne spuna programul pe mai departe. Cristina nu mai are rabdare sa apara Jon si imi tot spune ca vrea acasa. Asta e un semn tare bun, ca si-a revenit la simturile normale si ca nu mai e asa de speriata.
Inca nu avem nici un deviz de la spital. Nu stim nimic in privinta costurilor. Probabil ca si ei il asteapta pe Jon sa trateze problema asta.
Florin a intrebat de cateva ori spitalul despre problema banilor ,iar ei ii raspund f relaxati sa nu isi faca probleme ca se rezolva toate la timpul lor.
Florin incearca sa-si tina calmul in speranta ca nu poate fii ceva iesit din socotelile de la inceput si ca ii va lamurii Jon .
Eu le tot spun sa lase asta acum, sa nu-si umple capul si cu problema asta. Sigur vom afla cand vine Jon si cati bani trebuie dati pt acu, si de cat va mai fi nevoie pt viitor. Sper sa ne incadram in tot cu suma pe care o avem.
Cum aflu mai multe detalii le scriu.
Imporatnt acum este ca Sabina e f bine, mananca muuuuuuuuuult, doarme bine si este f normala.
Vrea numai sa mearga si sa stea in bratze.

Va multumim mult, mult, mult.

Cosmina, matusa Sabinei


LUNI, 12 sept 21.55:

Vesti BUNE BUNE.

Sabina a iesit din spital. Am si poze noi. O sa o rog pe Lucia sa le puna.Nu va vine sa credeti cum arata. Nici nu zici ca a patit ceva. Doamne cat de puternica e.
Parintii sunt obositi si cu sufletul inca mic ,dar destul de optimisti. Inca nu se pot bucura din tot sufletul. Invata sa ia fiecare pas.

Doamne ce bine arata.

Va pupam si va multumim ca ne-ati ajutat sa ajungem aici


Cosmina, matusa Sabinei

DUMINICA, 11 septembrie ora 22.35

Sabina a iesit de la terapie intensiva. URAAAAAAAAA.

Fata asta chiar ca are fortza in ea.

Este bine si se recupereaza f frumos si f repede.

Parintii sunt optimisti, tot ce se intampla in jurul lor ii lasa sa fie asa.

Asteptam rezultatul analizelor si inceperea curei cu citostatic.


Multumim mult , mult, mult


Cosmina, matusa Sabinei

Vineri, 9 septembrie ora 22.00

Sabinutza merge bine.
Tipa mereu la asistente. Nu mai suporta sa ii schimbe papmersul sau cearsaful. Azi i-au intrerupt morfina si a trecut pe codeina.
A mancat chiar si cateva lingurite cu iaurt. Este un pic umflata,dar medicii spun ca e ok.
Parintii sunt si ei mai optimisti, dar asteapta rezultatele urmatoare.

Sigur o sa fie bine.

Va pupam

Cosmina, matusa Sabinei


Vineri 0ra 17
Sabinutza e bine. Cu mici probleme ,dar rezista.
Probleme ca nu mai vrea sa vada sau sa lase sa se atinga de ea nici o asistenta . Cum vede intrand pe usa o asistenta imbracata in albastru da din cap si zice niu, niu, niu.
Toata lumea este f incantata de evolutia ei. Au inceput sa-i mai scoata din firele la care era conectata. I-au scos calea arteriala si cea femurala.
I-a scazut un pic glicemia pt ca nu mai vrea sa pape, dar au alimentat-o pe tubuletul din nas si s-a rezolvat repede. I se fac teste din ora in ora si este sub un control la care acum 2 luni nici nu visam.
A facut scaun bine , au ridicat-o si in fundulet. Mai are dureri ,dar ii baga destule analgezice si trece repede.
Operatia are 15 cm.
Parintii sunt optimisti si asteapta rezultatul la analiza care atesta daca a mai ramas sau nu vreo celula rea in organism.
Analiza iese intr-o saptamana. Tinem pumnii stransi si ne rugam sa fie la fel de norocoasa ca pana acum.

Avem si poze noi
, pe care le pune acum Lucia pe site.

Va pupam si va multumim.


Cosmina, matusa Sabinei


Miercuri, 7 septembrie:
"Gata avem si vesti proaspete.
Luptatoare nostra plange de foame. A papa 150 ml lapte si medicii nu-i dau voie sa pape mai mult pana nu face primul scaun.
Mai are si dureri din cand in cand,dar ii administreaza repede morfina si se linisteste. Ii baga 1 ml morfina/ora. Mai mult doarme.
Cand a deschis ochisorii si a data de mama ei i-a dat un zambet. Doamne, ce o fi fost in sufletul ei cand a vazut-o zambind...
Medicii si asistentele sunt foarte optimisti si multumiti de evolutia ei.
Cristina nu vrea sa plece nici macar pt un minut de langa ea, cu toate ca asistentele insista sa mearga la culcare.
Azi Sabina a reusit sa isi faca si o mare zgarietura pe nas tot frecandu-se la ochisori. A tipat de a auzit-o tot spitalul. Toti au spus ca are plamani buni.
A inceput sa vrea sa se joace cu manutele si cu toate firele din jurul ei.
Eu zic ca are o evolutie chiar buna. Ma rog la Dumnezeu sa-i aline durerea si sa aive grija de ea in continuare.
Va multumim mult,mult, mult.........
Cosmina, matusa Sabinei


Marti, 7 septembrie, seara:

Scuze , eu trebuie sa vin cu vesti, dar telefonul suna in permanenta. Acum l-am delegat pe sotzul meu la tel.
Sabina este cat se poate de bine dupa operatie. Respira fara ventilatie , nu are dren deocamdata si mai deschide si ochisorii albastrii din cand in cand.
Medicii au asigurat familia ca au scos toata tumora si se asteapta ca sabi sa mearga OK mai departe.
Chirurgul a laudat-o ca fiind o pacienta f cuminte si f cooperanta.
Are si un cateter epidural prin care ii baga din timp in timp analgezice. Este conectata la o gramada de monitoare si doua asistente sunt in permanenta in acea incapere.
Mai mult de atat nu mai stiu. Am vorbit cu ei ultima data la ora 19.
Cum pot iesi din spital imi dau sms.
Astept si eu vesti.
Florin si Cristina ma roaga sa va multumesc din suflet pentru ce ati reusit sa faceti. Pentru marea fericire pe care ati adus-o in inimile lor.
Le-am spus ca au tot timpul din lume sa faca asta, inclusiv Sabi, dar le-am promis solemn ca o voi face eu pt ei.

Asa ca va multumim mult si cel mai mult ne multumeste Iubita mica prin lupta ei.
Cum am vesti le scriu

Cosmina, matusa Sabinei




Va multumim ca ati fost langa noi azi!
Sabina va multumeste!


Mesaj original, marti ora 10.30

La ora 11 Sabina Ioana Campeanu intra intr-o operatie care va dura 6 ore.
Stiu ca forumul merge prost, dar va rog, daca vedeti mesajul acesta, adresati-i un gand bun copilei noastre.
Va multumesc!

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Despre subtilele inchisori...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Doamne ajut-o pe Sabina sa treaca cu bine de aceasta grea operatie si sa fie sanatoasa toata viata!!!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Ne rugam pentru ea, draga mea asa cum ne-am rugat si pana acum...


La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

, am deschis la fix ora 11 mesajul.candurile mele bune se indreapta catre micuta Sabina.Ne rugam sa se termine bine operatia.
Sabina suntem alaturi de tine.


A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

Un gand bun pentru Sabina si o rugaciune ca totul sa iasa bine si sa se bucure de viata!

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56528" target="_blank">Racusori
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Doamne Ajuta!!!!








PS...La mine e 10.03(11.03 ora Ro) ...am cam intarziat ,dar ma voi gandi la ea toata ziua sper ca mai tarziu sa avem numai vesti bune!


Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!

Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)



http://community.webshots.com/user/alessia1055

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Toate gendurile noastre bune se indreapta spre micuta Sabinuta. Sa dea Domnulca operatia sa decurga bine si Sabinuta sa se faca sanatoasa in cel mai scurt timp posibil!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Doamne, ai tu grija de micuta Sabina sa reuseasca operatia si sa fie sanatoasa pentru toata viata!! Amin.

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Sa dea Dumnezeu ca mititica Sabina sa fie bine, acu deja e-n operatzie, nu pot decit sa sper ca totul merge bine shi sa ma rog

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Doamne ajuta !


Acu amvazut mesajul...Domane ajuta-i si pe medici sa reuseasca!!



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Fa Doamne o minune si ajuta micuta!!!

Ana Maria si bebe Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput