All about Constanta (80)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Scuze, n-am citit cu atentie prima oara, am inteles ca dr. Leu da consultatii si la Pol. cu plata.
Din cate am auzit, cel mai bun medic homeopat din Constanta este dr. Soescu.Da un google pe numele dansei si afli mai multe amanunte.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Fiquelle,eu una as renunta,din ce mi-ai zis,la Hidrasec[desi este f.bun]si la zeama de orez[iar foarte corecta],pe care le-as inlocui cu 1-2 doze de Smecta,care actioneaza[parerea mea]mai bine in cazul asta.Daca insa ti s-a recomandat asa,continua.De dr/leu si de dr.Ciobanu voiam sa-ti spun si eu,dar tot asa,cu rezerva ca putusei s-o fi avut pe Sofi in grija dr.leu si sa nu fi fost multumita,desi m-ar fi mirat.Dar nu toata lumea iubeste pe toata lumea!
A propos de asta,ca o paranteza mica,ce-i cu teroarea asta a moderatorilor la subiectul "info utile Cta"?!Tremura fetele de acolo sa nu spuna sau sa nu faca ceva"sa-i supere pe moderatori".Eu am cunoscut cativa moderatori pe aici,persoane superdragute,saritoare si inteligente,cum esti si tu,si nu vad de unde prigoana contra constantecelor!M-a cam indignat,poate imi oferi tu o explicatie logica!
Asa,ca mi-am varsat obida,sa continuam:inca odata,da-i cu incredere iaurt si branza,eventual calcica[constipa mai rapid],ecoflorina,nu te ingrijora ca nu mananca[ii vine ei pofta],prioritatea nr.1 este hidratarea,apoi recupereaza ea!Zgomotele de fermentatie nu suna bine,poate biscuitii erau dulci...evita dulcele,fructe,legume,lapte.Ceai de menta ii place?Este o metoda buna de hidratare,daca nu,apa fiarta si racita la greu[sau plata].
Ti-am facut capul calendar?
Bine,atunci da-mi vesti bune sa ma opresc!
A,si de dr.Soescu stiam si eu ca e buna,desi,ca orice allopat care se respecta si lucreaza intr-o ramura chirurgicala,nu le acord prea mult credit homeopatilor

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Mamacita, merci din nou...sfaturilor le-am dat copy/paste, sa nu le pierd

In privinta topicului amintit de tine, stiu doar ca in urma cu vreo 3-4 saptamani li s-a inchis topicul aspirantelor constantence si ca acestea au protestat, timid la inceput, apoi am intervenit si eu, pentru ca mi s-a parut nedrept, din moment ce alte judete aveau acelasi gen de topic, din aria lor. Oricum, pana la urma li s-a redeschis topicul, dar acolo unde scriu ele, la "Info utile Cta" (suna a ghid cfr) li s-a spus la inceput sa nu divagheze, cam asa ceva, sa fie la obiect......cam atat stiu si eu...in rest, pot doar sa fac presupuneri, ceea ce ar insemna sa fiu subiectiva. Mai bine le intrebi direct pe ele, eu am fost doar in trecere pe acolo, ma interesa ceva despre histerosalpingografie.(sper ca am scris bine)
Sofi e mai bine, n-a mai vomat azi, a avut doar un scaun, semiconsistent...imi cere de mancare, dar vrea spaghete cu branza...as putea sa ii dau, oare? - bineinteles ca la regim nici nu se uita...

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

quote:
Originally posted by Fiquelle

Ah, am uitat sa va intreb de un medic homeopat bun...poate asa sa-i dam de cap...Tania, parca tu spuneai odata de o doctorita? aveti o adresa, ceva?

_
IUBESC VIATA!


Buna! imi pare rau ca a trebuit sa ajungi in spital. multa sanatate. eu merg cu alex la dr. Sandor daca vrei iti dau nr tlf. pe pm. ea mi-a recomandat ca in locul ceaiului de menta sa-i dau copilului ceai de sunatoare si decoct de coaja de stejar - la o cana de 200 ml pui o lingurita de ceai si fierbi la foc mic 15 min , scade cam la 1/2.i-l dai neindulcit. pt d-rele noastre nu este nevoie sa-l bea pe tot ca nu mai "iese" catava zile dupa aceea. pt alex mi-a spus ca cateva guri sunt suficiente. noi nu am avut nevoie dar o prietena era disperata din acelasi motiv, a dat copilului si a rezolvat problema. eu ceaiul de stejar l-am luat de la farm homeapata de langa stadionul farul.

edit sa va spun ca vecinu' saracu' mai are de dat cu lavabil, dar asteapta sa se usuce materialele, cred ca maine scapam de el oricum a lucrat destul de curat, nu am prea avut ce strange in urma sa.

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by Fiquelle
Sofi e mai bine, n-a mai vomat azi, a avut doar un scaun, semiconsistent...imi cere de mancare, dar vrea spaghete cu branza...as putea sa ii dau, oare? - bineinteles ca la regim nici nu se uita...

_
IUBESC VIATA!


Da-i,mai mult branza si mai putine spaghete
Nu uita un desert:iauuuurt!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mada, sanatate multa Sofiei!!!! Nici eu nu prea sunt prietena cu spitalul din C-ta...as fi nascut acasa daca as fi putut!!!!
Eu am gasit pt David (aici ce e drept) inghetata rehidratanta si inafara de asta nu accepta nimic altceva de baut sau mancare...
Da-i ff putin si des...si incearca sa ii dai metroclopramidul inainte de a-i da sa manance...

Mamacita, am pus poze noi http://family.webshots.com/album/553800286lZJAMR?start=24 ....daca vrei sa mai admiri toalete
Azi David a avut zi de foto la gradi (le face un album de fotografii profesioniste) si a trebuit sa ii duc cateva toalete bune!!! hihi... De abia astept sa vad pozele!!!





Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tino spune:

Fiquelle, eu cunosc doi medici homeopati buni. Daca vrei datalii contacteaza-ma.

Mai, sa inteleg ca eu sunt "Teano" sau mai exista cineva care chair are numele asta. Ma roade, nu de alta!


numai bine tuturor!


mamitza lui Papitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Hahaha!!!
Idea este sa nu isi doreasca bebe pe la 14-15 ani!!! nu la 40!!!!
Astia mici la gradi au o lectie cu un bebelus pe care trebuie sa il spele, imbrace, culce...(lectiile nu sunt pt fetite sau baietii...toti fac la gramada ce le place!!!)...si radea educatoarea ca David vrea un frate sau sora...desi il cam baga pe bebelus cu capul adanc in apa!!!!

Iguane sunt peste tot...nu sunt agresive de loc...sunt tare inofensive (veveritele sunt mai rele...pt ca au turbare si musca)..si sunt unele chiar frumoase...verzi cu rosu ...hihi...



Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

sanzi,hihi,sa inteleg ca-mi sunt dedicate?!"Slabanogul"tau,inainte de toalete,are niste ochi de ma baga in boala,iar cand se uita smecher[la gradi]sau topit la tf.cu Mariuca e mortal.Mi-ai stricat insa pofta de fantana cu ciocolata cu iguana,mama,ce nu-mi plac!misto activitati pe la gradi,auzisem de mai demult de faza cu bb,mi s-a parut foaaarte utila,desi unii s-ar putea sa se sperie.Vezi cumnatul meu care isi dorea minim 3 copii,iar de cand aude deasupra lui milioanele de sculari,urlete,tropaieli,cioburi etc.nu mai vrea sa auda,e sarac sor-mea disperata!Ca el credea ca bb "doar dorm si mananca"!!!Si asta la 40 ani!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Sofi nu mi-a mai facut pisu de aseara, cred ca se fac 12 h...o fi de la diaree? daca nu face in urmatoarea ora, tb sa fug cu ea la spital...

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput