All about Constanta (80)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by Fiquelle

Sofi nu mi-a mai facut pisu de aseara, cred ca se fac 12 h...o fi de la diaree? daca nu face in urmatoarea ora, tb sa fug cu ea la spital...

_
IUBESC VIATA!


A mai avut scaune diareice/s-a hidratat cum trebuie?
Fa-i o proba,da-i sa bea un pahar/cana de 200 ml cu apa sau ce-i place ei,cat poate de repede[adica sa nu depaseasca jumatate de ora],si daca nu face pipi in urmatorul sfert de ora,consulta pediatra!bafta!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna!
Am vorbit cu Mada si m-a rugat sa va transmit ca Sofi se simte mai bine. A baut apa si a facut si pisu.
Tinem pumnii si speram ca-si vor reveni curand, atat fata, cat si mama!
Sanatate maxima!


Mennan-2 anisori! (cali)


In alta ordine de idei, cred ca Sebi s-a indragostit de domnisoara educatoare, vorbeste mult despre ea. La gradi, mananca si adoarme numai cu ea, i se suie in brate si o pupa. Mi-a zis ca-i frumoasa si ca o iubeste. Acasa, o "suna" pe mobil: "Alooo, fatooo, m-astepti, vin a gadi!!! Nu pleca, stai cu mine, vin acum!"
...In schimb, nu prea o vrea pe "doamna", in care imi pusesem eu sperantele.
Azi avem prima noastra sedinta cu parintii si ma emotioneaza gandul asta....



Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Mada, multa sanatate Sofiei!

Si Stefan e bolnavior de azi noapte. A plans/urlat jumatate de ora (mie mi s-a parut mult mai mult), de m-a apucat si pe mine plansul, ca nu stiam ce sa ii fac. In final, mi-a aratat urechea, ii dadusem si nurofen, ca era clar plans de durere. S-a calmat usor-usor si am constatat iar gingia umflata, unde se pare ca va iesi, in cele din urma un canin. Oricum, eu asa urlete de durere nu am mai auzit niciodata . Spre dimineata a facut si febra.

Maria este foarte bine cu gradinita (nu imi vine nici mie sa cred ca spun asta). Nu a spus nici macar o data ca nu vrea, nu plange, vorbeste despre ce face acolo. Sper sa o tina .


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Multumesc, fetelor. Sofi nu a mai facut kk de aseara (de aici as intelege ca e spre vindecare cu burtica), la recomandarea medicului pediatru i-am bagat si Sumetrolim 5ml / 8 ore, mananca insa putin si cu mari insistente. In schimb bea lichide (ceea ce ma bucura).

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Mada, mi-a parut rau sa aflu ca Sofia e bolnavioara. Da, despre dr. Soescu era vorba, dar pentru ca nu am avut nevoie am sters nr. ei din agenda telefonica. Daca vrei totusi sa dai de ea iti fac rost ca stiu de unde...sanatate multa si curaj mamico... o sa treaca si asta....uffff...
Cine poate sa-mi spuna, daca pot sa pun una din contabile sa faca si pe casiera(cumul de functii). E vreo incompatibilitate de functii? Specific ca am si contabil sef...
Mamacita, la mine nu s-a aplicat legea pentru ca nu sunt medic...Deci a picat incompatibilitatea, iar despre conflict de interese este vorba doar daca am relatii comerciale cu firma mea si am avantaje din aceasta colaborare...ori nu se pune problema....Oricum cand vei trece pe post vei fii nevoita sa completezi niste declaratii tip, de avere, incompatibilitati...etc...si comisia speciala va decide ce si cum...Bafta multa si tie in noua functie...cand te intorci la munci????
Pupici fetelor!



Poze !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tatiana, va pupam si noi...si mie imi e tare draga Bia ta...ca doar eu am nanasit-o prima, nu???

Cornelia, ii iese o maseluta ??? Sau suspectezi ca are altceva??? Bravo Mariei!!! hihi...Pai sa ne arati si noua lucrarile...poate te alaturi atelierul piticilor...ceva poze???

Mada, sanatate in continuare!!!

Mav, ce ati rezolvat la sedinta?? Deci Sebi e pregatit pt gradi??? Noroc cu d-nsoara educatoare!!!

Mamacita, ce mai face Alex??? Va intelegi mai bine cu bona??
Uite aici inca una: http://family.webshots.com/photo/2953183670087737923xuvQGu ...hihi...macar atata sa ia de la mine!!! Culoarea ochilor!!!



Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna dimineata.razvan azi mi-a dat desteptarea devreme, dupa ce toata noaptea s-a frichinit pentru ca ieri a pierdut suzeta.am cautat, am gasit aceeasi marca dar un numar mai mare si nu a vrut-o sub nici o forma.am ajuns ai doilea la cresa, nu a plans, s-a dus cu doamna sa-si caute suzeta(avem una de rezerva la cresa).am platit la cresa 25.000 pentru teatrul de papusi care va veni luni la ei la cresa.cred ca e cam mic ca sa inteleaga, dar sper sa-i placa.eu de 2 seri adorm cu el pe la 9, cad lata de oboseala.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Multumesc lui Dumnezeu, Sofi este mai bine, a facut in sfarsit primul kk tarisor, aproape normal...

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Buna ziua,sper ca nu m-ati uitat....iata-ma am revenit.
Am terminat tot ce ne-am propus si ce nu ne-am propus, am si sarbatorit duminica trecuta(pe 24), sfestanie si majoratul casniciei noastre. Casuta noastra este un pic mai frumusica, petrecerea micutza si cocheta, cadourile superbe si gazdele fericite.
Cat despre voi nu prea am avut timp sa recuperez dar o sa incerc, promit!
Imi pare tare rau de printesa Madalinei dar daca a inceput sa-si revina nu pot decat sa ma bucur.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

mada, ma bucur sa aud ca fetita ta este mai bine, o raza de soare in vremea mohorata de afara
tania, nu stiu sa fie vreo incompatibilitate intre functiile de casier si contabil, a noastra contabila a facut-o si pe casiera un timp, dar un jurist cred ca te-ar lamuri mai bine.

sanatate tuturor, mai alea puiutilor de la crese si gradinite, ca bantuie virusii peste noi.

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput