All about Constanta (80)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia eu i-am dat cu succes Imunobaby...si vit C toata iarna...sau fructe de toate felurile ...


Mamacita...ai de ce sa te umfi...hihi...


Roxa, chiar ca mari s-au facut!!! Imi aduc aminte cand ii impingea David carutul!!!

Am fugit ca intarzi la gradi!!!!



Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana
Roxa, chiar ca mari s-au facut!!! Imi aduc aminte cand ii impingea David carutul!!!




exact la asta ma gandeam si eu acum cateva saptamani cand ieseam cu niste prieteni...si Pat impingea la carucior...giiiiizzzzzz nu stiu cand trece timpul asta!!! have fun la gradi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Tania felicitari pt promovare si Gabi felicitari pt marire de salariu.
mamacita,dap,am vazuti d-alde fan haine de firma azvarlite pe ei k pe gardintr-adevar fata de perioada cand eram noi mici se gasesc f f multe.
Roxa,hai k trece repede o saptamana.si eu la fel ma minunez cum trece timpul si ma mandresc cu fata mea care deja vorbeste si in ro si in englezacand era un bb mic si nestiutor si acum ii turuie gurita si fuge.
of vad k sunt pui bolnaviori,multa sanatate.
Cornelia,eu am citit k nu e prea bine sa le dam trat pt imunizare,k s-ar parea k au si alte efecte secundare si pot face uneori mai mult rau decat bine.eu nu am de gand sa ii dau Oanei nimic de genul asta. am vazut ca se dau doar copiilor cu imunitatea dovedit scazuta, cu pneumonii repetate, infectii, etc.eu ma bazez mult pe fructe si legume,acum k sunt proaspete,contin f multe vitamine.ei ii voi da Oscilococcinum care este pentru prevenirea gripei si a unor raceli, nu este imunostimulator.o sa i-l dau pt. ca nu vreau sa-i fac vaccin antigripal.
frumoase povestile de la gradi,abia asteptam si noi.noi incepem preschool(care e obligatoriu)la 4 ani si e asa funmai sunt 2 ani si ceva.la gradi pana atunci nu stiu dk o voi da.


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Sunt foarte fericita!
Sebi a mai urlat catva dimineata, dupa ce l-am lasat la gradi, apoi s-a linistit si a fost f intelegator. D-ra cea tinerica a reusit sa-i dea sa manance la pranz si a stat langa el, pana l-a adormit!!!!!! Nu a mai scapat deloc pisu pe el!
De bucurie, am pupat-o pe d-ra si ei i-au dat lacrimile, e clar ca s-a straduit sa fie ok! Nu-mi mai fac griji de acum inainte, stiu ca Sebi a inceput sa se adapteze si ca e pe maini bune!
Va multumesc mult pt sustinere!
Mi-a mai venit inima la loc....

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa, la noi la scoala (inafara de gradi au pana in cls 8-a) cei de a 8-a au un proiect super...hihi...
Li se da pt o sapt un bebelus-papusa cu un comp in el de care trebuie sa aiba grija...Il poarta peste tot cu ei, se trezeste noaptea, plange, vrea in brate...vrea mancare..
Si mereu se plimba cu el prin playground-ul nostru...si sapt asta e randul unui "tatic"...ma uit cum se plimba cu bebe in carut sau in scaunelul de masina si mi-l imaginez pe David cand o sa fie de varsta lor...sunt asa haiosi...si seriosi!!!! Haha...cu un bebe cu comp in el!!!!



Mamacita...hihi...e normal sa ti se umfle inima in piept...Si eu mor de dragul puiului cand il vad!!! Imi vine sa il sorb!!!


Ema, pai si de la 4 ani vrei sa intrati in colectivitate? Nu aveti de gand mai devreme? In Florida la scolile de stat nu au decat kindergarden de la 5 ani impliniti in sept...(si david ii face in feb...deci sanse de ceva public la 5.7 ani!!!!) nu ca m-as gandi la ceva public!!!!

Mav, bravo!!! Perseverenta...hihi...cheia succesului!!!



Io tocmai ce am aflat ca un pusti de la mine din grupa este nepotul celui care a ajuns prima data pe varful Everest!!! hihi... (da sa nu spuneti la nimeni...hihi...ca cica e confidential)



Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata.si razvan a plans in dimineata asta.s-a trezit si dimineata:pe la 6.20 si unde ploua asa tare.dupa ce l-am schimbat la intrare nici nu a vrut sa-mi dea mana sa mergem spre sala.l-am luat in brate si la despartire s-a agatat tot de mine.si nu-mi convine deloc ca numai acolo imi sta gandul.pe la 10 sun sa vad cum ii este.va pup pe toate si va doresc un inceput de we minunat.desi si maine si poimaine au anuntat ploi.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza
ce vreme minunata....ca plec eu, nu?
Mav felicitari ca a inceput Sebi sa se adapteze....asa si trebuie. succes in continuare.
Adriana bafta si voua, sa fie bine de acum inainte. te inteleg ca esti cu inima grea....dar trece!
Sanzi am mai auzit de proiecte din astea....misto! ii responsabilizeaza de mici.
azi nu am chef de nimic...strang bagajele pe aici, astept sa imi vina ultimele materiale....din astea.
sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

wow asta trebuie sa fie o premiera....sa nu semneze nimeni condica o zi intreaga.
io am duc sa fac bagae, am intrat sa va salut si sa va rog sa fiti cuminti
ne re-vedem lunea viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

hihi, am venit eu sa semnez!
Vesti buuune: cand l-am lasat pe sebi la gradi, nu a mai urlat dupa mine, intreba de zor: "unde este fata????"
Mi-a zis ca-i place "fata" (d-ra educatoare), ca seamana cu mami. si azi tot cu ea a mancat si a dormit.
Cand l-am luat de la gradi, era vesel ca un cintezoi.
Sper ca saptamana viitoare sa fie mai bine, pt ca "fata" e in tura de dimineata.

Adinutza, eu chiar am zis ca n-o sa insist cu partile bune de la gradi, dar daca nu eram convinsa ca gradinita este cea mai buna optiune pentru Sebi, nu mi-as fi inscris copilul acolo inca de anul acesta! Si asa a fost cu interventii, pt ca inca nu avea 3 ani impliniti. Eu am povestit ce-am vazut eu cu ochii mei si nu mi-a placut, in prima zi. Asta nu inseamna ca mereu va fi asa.
In alta ordine de idei, Sebi a invatat si practica bunele obiceiuri, de acasa. Sper ca si el va fi un frate mai mare grijuliu cu surioara sau fratiorul pe care il proiectam acum, asa cum este Bodo cu Andrada!

Sinzi, e suuuper proiectul cu bebelusul, ca si ceea ce ne-ai mai povestit ca se face acolo la gradi si nu se face aici!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si eu l-am luat pe razvan razand, desi dimineata se agata de mine.a papat si azi toata ciorbita, mai putin felul 2.pana acum luam si desertul acasa.noi mai avem un hop luni pentru ca il las si la somn.acolo mi-e teama mie,i-am dus si puiul de perna preferat.sper asta sa-l faca sa adoarma singur.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput