All about Constanta (80)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

moama Gabi imi place ca deja faci dosar cu poze! e cumva initiativa mandrului tata? oricum e bine ca Alisia e ok.
Adriana sper ca si Razvan sa se acomodeze cat mai repede....el e oricum baiat descurcaret.
Mav nu esti deloc denaturata, lasa auto-pedepsirea ca nu are rost. si ai grija ca Sebi sa te vada de fiecare data cand vine zambitoare si fericita...sa vezi ce se va bucura. hai ca nu mai dureaza mult si o sa fuga la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Buna seara, dragele mele!

pentru urari!

Nu-i nici un secret jobul meu, ba chiar poate ma voi intersecta intr-un fel sau altul cu unele din voi. Deci lucrez la ,, Centrul Judetean de Aparatura Medicala Constanta,,- forma de organizare fiind cea de ,, unitate sanitara,, subordonata ,,Autoritatii Judetean ede Sanatate Publica C-ta,,-fostul DSPJ. V-am bagat in ceata?! Mamacita si July fiind in sistem au inteles despre ce vorbesc. Ce fac? Conduc o unitate care presteaza servicii conexe actului medical- verificarea , intretinerea si reparatia aparaturii medicale din unitatile sanitare de stat si private sub forma de contracte prestari servicii.
Si acum pentru cine ma poate ajuta: de 2 zile am innebunit cautand pe net si rpin juristi ca sa ma clarific in ce masura e incompatibilitate intre calitatea de director de acum inainte si cea de administrator la o firma privata cu acelasi obiect de activitate. Intervine situatia de,, conflict de interese .,, in acest caz??? N-am reusit din legislatie sa ma lamuresc, am scris la minister si astept un raspuns....dar intre timp.... De suspendat activitatea privata nu prea pot, pt ca am in derulare contracte...o cesiune...ar fii rezolvarea... dar, nu stiu in cine pot avea incredere si ...daca cumva nu sunt exonerata de obligatiile contractuale nici asa???? Offf.... daca ma puteti ajuta.... nu-i f urgent....dar.....
O seara buna tuturor....si ma iertati daca o perioada doar o sa va citesc.. printre picaturi , urmeaza o etapa tare grea... de acomodare si bineinteles de invatare....pupici!

Poze !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Felicitari, Tania si Gabi, sa o tineti tot asa!
Vin si eu cu informatii de la Bodo de la gradi: ei servesc masa in clasa, stau cuminti pe scaunele cu mainile la spate si asteapta sa le fie pusa farfuria in fata. Mancarea are temperatura potrivita, apa nu au voie sa bea decat la sfarsitul mesei, si oricat de mult ar insista, nu primesc decat cand termina. Pe 2 tavi sunt aduse 20 de canute de inox si fiecare bea din cana lui, apa plata, nu de la canal.
In privinta alimentatiei eu am fost foarte multumita pt ca in 3 ani de gradi nu a avut niciodata probleme digestive. Nu a vomat si nici scaune proate nu a avut pentru ca se insista foarte mult pe igiena. Se spala pe manute de fiecare data cand merg la toaleta (cand erau grupa mica erau ajutati) si obligatoriu inainte de masa. Acest obicei l-am apreciat cel mai tare in aceasta vara cand Bodo isi lua surioara inainte de a ne aseza la masa si ii explica el cum sa se spele si chiar o spala el
Maine avem sedinta cu parintii la gradi, si abia astept sa vad ce mai "sponsorizam" anul asta, ca de cand suntem am luat masina de spalat automata, parchet, jaluzele vericale...
De luni, si eu si sotul meu vom incepe niste cursuri,obligatorii, el la Giurgiu pentru 3 saptamani si eu aici, dar pana de Craciun. Sper sa ma organizez cat mai bine si sa treaca repede perioada asta care oricum va fi foarte grea pentru noi...
Va pup, si va doresc sa aveti parte numai de bine!

www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

dady,nu fac economie la felicitari,asa ca te mai felicit odata.Nu stiu sa-ti raspund,pentru ca am aceeasi dilema.Formularea pe care ai gasit-o probabil[tot pe net am cautat si eu]este ca nu mai ai voie sa ai nici o alta functie salarizata,indemnizata sau nesalarizata!Eu lucrez de ani buni la cabinete private,trebuie sa ne ducem zilele gandindu-ne la profesie,nu la cum sa ne platim facturile,dar asta n-ar fi"functie".nu stiu ce sa inteleg,asa ca daca afli,te rog sa ma luminezi si pe mine,ca oricum banuiesc ca si eu eram una din "intersectiile" citate,si nici n-ar fi prima data cand ne intersectam
adinutza,unde este gradinita asta minunata de care povestesti,ca suna tare bine;in afara de sponsorizari,ai vreo"plangere"[vorba vine,adica daca este ceva ce te-a marcat neplacut]?lui Bodo curatelul!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa, ia uite ce am gasit: http://family.webshots.com/photo/554214230/2315937980087737923qBMAKD
hihi...



Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tania, felicitari pentru job!!!!

Mamacita, m-am uitat si eu pe pozele voastre!! Alexandru aduce un pic cu David cand era bebelus...asa cu falcute si la figurile pe care le face....
Tare elegant puiul...hihi...imi place ce culori poarta!!! hihi...E dulce foc...si copanos!!!
Mama...ce o sa se aleaga din baietii nostrii asa fuduli de mici!!!!


Gabi, are gusturi bune Alisia!!! haha!!!
A uitat de http://family.webshots.com/photo/554215473/2216450640087737923QydthC Si ce precoce e...hihi...de fapt imi aduc aminte ca si la mine la gradi erau o gramada de idile...si era jale daca nu stateau unul langa altul, si mare gelozie prin jur...
Aici nu am vazut inca "idile"...hihi...cred ca nu sunt la moda in US!!!

Adinutza, pai mai bine puneti mana de la mana si va faceti propria gradinita!!! hihi...Dar la ce le trebuie masina de spalat??? (vase? sau haine?)

Mav, David a inceput gradi la 2.3 ani (sau chiar mai mic parca...) si s-a acomodat repede...(era si tare alintat de educatoare...)
Daca iti permiti incearca sa il lasi mai putin la inceput...doar cateva ore o saptamana, si apoi din ce in ce mai mult...
Si nu este nici o varsta potrivita pentru ruptura de mama...si la 3 si la 5 ani tot prin aceleasi plansete veti trece...Depinde foarte mult de personalitatea copilului si nu de varsta...

Cornelia, voi ce mai faceti??? Ce mai face Stefan? Ii duce dorul Mariei cand e la gradi??? Ceva poze???







Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata, fetele.noi suntem ok.ieri a fost bine la cresa.plange un pic cand il las in sala dar apoi se ia cu joaca.ieri a papat si la pranz, a stat si pe olita chiar daca pentru moment nu fac nimic.ieri a fost si odihnit si a rezistat bine pana la 12.30.azi s-a trezit la 7 si sper ca tot asa va rezista.a plans un pic la intrare dar l-au luat pe sus cu joaca.dar inca nu m-am obisnuit fara el acasa dimineata, dar de luni voi avea inima si mai stransa ca-l voi lasa si la nani.
va doresc o zi minunata.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza!
hahahahahhaha Sanzi asa ii sta si lui Pat acum....moama cat a crescut....puah ce trece timpul asta!
Tania inca o data felicitari. despre conflictul asta de interese nu cunosc, daca pui poate o intrebare la legislative nu te descurca nimeni?
Adinutza hihihi super la gradi a lui Bogdan. dar si el cat de cuminte e el..nici nu ma mira! da-mi te rog un semn cand esti online sa trimit o data pozele alea....ca au trecut o mie de ani
Adriana imi pare bine ca Razvan e ok la gradi.....tot asa sa o tineti. si cu casa goala nu cred ca ne vom reobisnui vreodata
Mav tinem pumnii sa fie mai bine azi la gradi.
eu 'st amarata ca s-ar putea sa plec singura sambata asta....o saptamana intreaga....o sa ma urc pe pereti fara baietii mei
va pup, sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana

Mamacita, m-am uitat si eu pe pozele voastre!! Alexandru aduce un pic cu David cand era bebelus...asa cu falcute si la figurile pe care le face....
Tare elegant puiul...hihi...imi place ce culori poarta!!! hihi...E dulce foc...si copanos!!!
Mama...ce o sa se aleaga din baietii nostrii asa fuduli de mici!!!!





Multumesc,m-am umflat ca un curcan de atatea laude[sau ca o curca?;in nici un caz nu una plouata].Lasa ca e bine sa fie si baietii fuduli si eleganti,sa depasim odata faza aia cu"barbatul trebuie sa fie putin mai frumos ca"

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna!

Fetelor, toate bune si frumoase la gradi, dar azi noapte a facut febra mare (nu am baterii la termometru , dar i-a scazut destul de greu febra). Nu am dus-o azi si cred ca o tin pana luni acasa. Incep sa ma panichez, asa a debutat perioada cu probleme si anul trecut. Eu nu i-am facut nici un tratament de imunizare. Imi recomandati ceva?

Sunt in mare graba si nu am citit din urma nimic.

Multumesc

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput