Sa-l ajutam pe Sebi!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinamarina spune:

Seara buna tuturor!
Adriana, iti multumim tie si colegilor de la Jurnalul National pentru articol. Asa cum am promis in postul anterior revin cu declaratia de raspundere.


Noi, Irina Slavescu si Horatiu Slavescu, parintii copilului Andrei Sebastian Slavescu ne asumam raspunderea pentru veridicitatea campaniei de colectare de fonduri pentru transplantul de ficat de care Sebastian are nevoie. Informatiile livrate de noi sunt reale. Ne obligam sa utilizam fondurile colectate EXCLUSIV pentru Sebi si pentru efectuarea transplantului de ficat. Informatii actuale (actualizate la sfarsitul fiecarei zile bancare) despre sumele colectate se gasesc pe pagina de internet www.horatius.ro. Prin intermediul paginii amintite si prin acest topic deschis pe DespreCopii.com vom informa despre mersul campaniei, despre programarea transplantului, despre starea lui Sebi.
Documente medicale justificative:


Il rog pe Admin-ul site-ului sa ne transmita ce alte documente mai sunt necesare pentru validarea campaniei pe DespreCopii.com
Adresa de email (pe care o verificam des) este alagille@horatius.ro

Horatiu & Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

Sebi,la multi ani pui frumos .
Parintilor le doresc putere sa treaca cu bine peste aceasta incercare si ziua mult asteptata sa vina cat mai repede si sa auzim ca Sebi este in Belgia pt transplant.
M-am pus in situatia voastra doar pt 2 minute si nu am putut rezista.
Am sa trimit e-mailul la toti prietenii.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinamarina spune:

Dragii nostri,

Incep sa ma descurc cu acest gen de conversatie.
Mi-a fost f greu sa retin cine ce a scris dar deja am inceput sa va stiu dupa nume. Va multumim pentru tot ce faceti. Va multumim ca va implicati atat de mult. In ultimele 2 saptamani am raspuns la mail-uri si am vorbit la telefon. Este asa de bine sa stii ca undeva, cineva, preia o parte din grijile tale si le transforma in vesti bune. Nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva, dar este minunat sa vezi ca nu esti singur, si ca ai din ce in ce mai multi prieteni.

Din pacate Sebastian este foarte agitat. Simte ca nu mai sunt disponibila 100% pentru el (el nu stie ca tot pentru el ma zbat) si este nemultumit. Mi-as dori sa imi petrec tot timpul jucindu-ma cu el si bucurindu-i zilele. Din pacate si el este mult mai trist si ajung mult mai greu la inima lui, obtin un zimbet sau un hohot de ris atit de greu ca uneori renunt. Nici in parc nu se mai joaca. Prefera sa stea in carucior si sa se uite la ceilalti copii. Respect dorinta lui si incerc sa-l inteleg. Este din ce in ce mai obosit, noaptea nu doarme bine, se scoala si se scarpina, si plinge. Iar eu sunt neputincioasa. Stau si il scarpin eu ca el sa doarma linistit, dar nu am decit doua maini iar el ar vrea sa-l scarpini cu cinci maini... Sper sa nu va supere aceste rinduri dar simt ca voua pot sa-mi descarc sufletul.

Va pup cu drag, va doresc o noapte linistita si vom avea si noi o noapte mai buna stiind ca cineva se roaga pentru noi

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani draga Sebi!!!!



Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

LA MULTI ANI SEBI! si multe

Sanatate multa va doresc,speram sa ajungeti cat mai repede in Belgia.
IRINA nu te scuza ca ne povesteti despre voi,fa-o de cate ori simti nevoia,noi suntem aici

VEVE te rog vreau si eu adresa ta,am sa trimit si eu un plic.Multumesc!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Poze cu noi avem la casuta de sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaSor spune:

LA MULTI ANI SI MULTA SANATATE, SEBI!
Curaj parintilor!
Veve, poti sa-mi trimiti coordonatele tale pe mail?
Pm-uri primesc din 2 in 3...
Mersicel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

irina, cum sa ne suparam, scrie-ne ce vrei si cat de des vrei. of, daca as fi mai aproape am face cu randul, l-as mai scarpina eu pe puiutul tau mic...stiu ca va este f greu si stiu ca si el simte agitatia voastra. nu uita ca noi suntem aici alaturi de voi si ne rugam sa se stranga banutii repede si sebi sa se faca sanatos.
pupici multi

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

As vrea si eu sa contribui macar un pic pentru Sebi. Conturile le-am identificat insa pe ce nume sunt, parca ma intreaba si asta? Scuze de ameteala insa sunt catastrofala la capitolul banci.

Sa o ajutam pe BARBYE


POZE: EMANUEL, LA MARE,MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Anca, sunt pe numele lui Horatiu Slavescu.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Pentru Europa e cineva care strange pliculete?
La multi ani Sebi!



Dantje & Martijn

Mergi la inceput