Sa-l ajutam pe Sebi!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Cateva cuvinte despre paypal si metoda stransului banilor prin plic
Paypal este o forma de a dona pe internet sume mici, gen 5 euro, de care se pot dispensa multe persoane. La sfarsit, detinatorul contului paypal trimite toti banii in contul vostru, platind astfel un singur comision bancar. Acest comision este platit din suma adunata. Acelasi lucru se intampla cu banii pusi in plic. Sunt persoane care traiesc in diaspora si care nu au cont de paypal dar doresc sa contribuie cu sume pe care moneygram nu le-ar accepta ca tranzactie. Pe DC persoanele care strang bani prin paypal sau la plic sunt moderatori, care au mai facut astfel de mici servicii in campaniile anterioare. La sfarsitul perioadei de donare pentru Sebi se vor scana intrarile de pe paypal. Banii trimisi prin plic vor fi confirmati pe masura ce sosesc la destinatarul din afara Romaniei.
Aveti incredere ca poate nu veti primi sute de euro de la fiecare membru DC, dar in mod cert, pe langa suma pe care v-o putem dona, va aducem si o energie pozitiva. Fiti siguri ca in ziua transplantului, sute de romani vor fi cu gandul la voi si se vor ruga pentru reusita voastra. Cosmina, matusa Sabinei si Gabriela, mama lui Mihaita va pot spune cat conteaza aceasta sustinere in campania voastra. Astazi Sebi a devenit putin si copilul nostru.
Sa dea Dumnezeu sa fie bine!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

sunt plecata din oras dar cum ajung acasa..citesc tot..oricum contati pe mine..si eu ajut..binenteles in limita posibilitatilor doar ma stiti
Sebi "La multi ani!!"...vei reusii!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Vreau sa trimit si eu niste banuti pentru Seby. Cum sa procedez?


Poze cu Alexia
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/3;54;131;1;1/c/67/t/60/s/77/k/0a68/weight.png
Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Larissa, daca esti in Romania te duci la banca si depui in cont. Daca esti in strainatate prin paypal sau in plic, trimis la Veve (ii ceri adresa si ti-o trimite pe privat).

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yank spune:

Contati si pe 100-150$ din partea mea next week.Paypalul imi este inchis,idee nu am de ce,oricum tinand cont ca divortez conturile mele sint varza.O sa fac transfer din Transilvania,ca am e-bankingul instalat.Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

La multi ani, Sebi! Sa-ti ajute Dumnezeu sa te faci bine si sa cresti mare si sanatos!

Iar acesta este micul nostru dar pentru tine:
http://www.jurnalul.ro/articol_61904/pagina_de_sufleteel_e_minunea_mea.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

multumim mult, adriana!

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Multam nasule!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

E putin, dragele mele. E un pas mic. Trebuie facut mult mai mult. 65.000 de euro este o suma uriasa. Iar in cazul acestui sindrom, nu-i poti cere bilirubinei sa astepte, sa nu creasca...
Trebuie actionat urgent. ACUM.
Parintii lui Sebi stiu asta, noi stim asta, insa mobilizarea pentru salvarea vietii acestui copil trebuie sa fie una exemplara!

E nevoie de o campanie "agresiva", la care sa fie angrenate cit mai multe personalitati publice. Iar cazul trebuie mediatizat puternic. Azi. Ieri...
Faceti ca e-mailul cu acest caz umanitar sa circule pe net!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Hai Adriana ca o sa fie bine:)

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Doua veri frumoase

Mergi la inceput