TIMISOARA, impreuna! (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Danitin, in sfarsit...
Te asteptam macar sa te vedem maine...ok?
Si cand simti tu ca vrei si poti sa ne spui ce probleme ai...vom fi aici ...te pupam....


DORIS siINES

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

A venit copilul rebel!

Eu iubesc mult toamna, are un farmec cum nici un alt anotimp nu are.

Silvana, acusi poti sa mergi la Supernanny sa dai sfaturi

Va pup, am intrat doar scurt sa va salut.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Gabi, te rog nu fa misto de mine ca numa io stiu cati peri albi mi-o iesit in 2 zile
Alaltaieri seara sotu iese in strada sa duca ceva la masina si bineinteles ca zgubiliticii fug dupa el. La un moment dat Paul vede luna plina. Postat in mijlocul drumului isi pune mainile in sold si cugeta "in p..a mea ce mare e luna". Eu langa el am ramas interzisa, n-am stiu ce sa zic. Fetita "Silvana, Silvana, Paul a spus p..a mea".
Nu stiu ce fac la gradi dar de doua zile de cand merge numa prostii vorbeste.


Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

saluti tuti...

Plec la BV la botez...asa ca va propun sa schimbatzi locatziala Poiana Brasov...ca sa vin si io...

Danitin...copil rebel...bine ca revenisi...

Doris io inca nu am apucat sa citesc pagina aia de suflet lunga...pacat ca nu pot citi la wc...ca numa acolo mai am timp de citit...mi-am luat cartea "cele cinci limbaje ale iubirii"...si abia la cap3...am lasat-o intentzionat la buda ca sa citeasca si al meu!

Silvana...nu mai da vina pe gradi...si io zilnic trec prin ce treci tu...ma refer la scos de peri albi...ca la faza cu luna ...daca spun prostii ma cearta Lori

Faza ieri...eu la WC-ul mare Jaki la cel de serviciu...io am nevoie de
un pampers pt femei...si-l trimit pe Lori la tatsu...la cealalta baie ca sa-mi aduca unul...ma intreaba ce-i ii spun ca-i pampers pt mami..."mami da nu-i voie ca deja tu esti fata mare"...

gabi, ana, simona, anda...va pup

Mihi

distractzie faina...

maine e un an de cand ne-am adunat in dacia ca sa strangem bani pt ziua lui Octa...duminica ar fi facut 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

La multzi ani tuturor Mariilor...in special pt a noastra...Anuska!

mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Hey, sal'tare fetelor!

Ma bucur de atmosfera de pe aici, vad ca au venit si fetele noi si cele vechi de pe unde au fost plecate. Ce bine! yupy!

Vine si toamna ceea ce mie una nu imi place deoarece se duce verdeata, pasarile care-ti mai cantau pe la geam, vin zilele ploioase care nu-mi plac pentru ca sunt reci si lungi, se intuneca din ce in ce mai repede si uite asa vine si frigul. Eu sunt adepta caldurii si zilelor lungi cu soare sa te poti plimba pe afara cat te tin picioarele, cat mai lejer imbracata, etc., etc.

Noi suntem bolnavioare. Am fost la doctorita ei sa iau o trimitere si acolo mai erau doua fete bolnavioare. Racite cobza. Ma asezasem pe fotoliu langa una din ele si cand am auzit cum tusea si stranuta am tulito cu Alisa de acolo. Am tot iesit cu ea afara pana sa ne vina noua randul si, cu toate astea am luat si noi raceala. Culmea e ca atunci cand am fost si eu si Dan bolnavi ea nu a patit nimic, nu a luat raceala de la noi. Of, asta e. Si fusesem la dr dimineata ca stranuta si ii curgea nasucul sa o inteb ce sa-i dau. Seara, bineanteles ca a facut febra si maraituri de numa' numa'. Am facut noapte alba langa ea ca tot avea nasucul infundat si nu putea respira prea bine. A mers sotul la 11 noaptea sa cumpere picaturi (cele care le cumparasem eu a desfacut capacul si le-a varsat), un unguent de uns pe piept, desi era bun numai pentru copii de la 2 ani in sus. Am luat si niste capsule care se pun perna unde doarme, am luat si picaturile. Cu toate astea tot disconfortul acela de a nu putea respira cum trebuie il avea. I-am dat si nurofen. In fine, am mai avut si azinoapte cateva momente de neliniste, dar cum ne-a spus si doctorita tine doua zile. Sper sa fi scapat de ele. Macar fara febra. Sia cum vin cu intrebarea: voi ce remedii ati folosit in astfel de situatii? ma intereseaza daca si ceva homeopate sunt in astfel de cazuri.

Sambata nu stiu daca ajung ca noi profitam de fiecare ocazie ca sa ne strangem la un mic sau un gratarel si cum azi e Sf. Marie Mica avem pe cine sarbatori dar maine ca e si sotul liber, asa ca nu stiu inca daca vin si eu la o "bercika".


VA pup fetele ca atat timp cat a dormit Alisa eu citeam pe aici sa vad ce mai ziceti, dar pana v-am scris a trecut timpul si s-a trezit si normal ca nu mai ajung la calculici. Daca mai e vreo litera sau cifra in plus e de la ea. Pa-pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Daaa, chiar: LA MULTI ANI, ANA-MARIA! Sa traiesti fericita si noi alaturi de tine la fel!

Amutza, eu la raceala le dau vitamina C cu propolis si picaturi de echinaceea. In rest, cam la fel ca si tine.

Mihi, sa ai drum bun si distractie faina! Ai gasit cadou in final?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

Buna fetelor , scuze ca am intrat aici nepoftita, sunt din Constanta.Am si eu nevoie de ajutorul vostru.am mai postat asta si la alt subiect.Am gasit un site cu haine bebe insa in Cta nu au magazin si nici on line nu pot.Din cate am citit au magazin in Timisoara,,,voi stiti ceva despre asta?stiti produsele?M-ar interesa 2 costumase.http://www.1iunie.ro/magazine.htm


va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara....

E duminica, azi nu prea intrati, dar o sa va scriu, ca maine nu am timp sa intru, am examen.

Amutza, imi pare rau ca e bolnavioara printesa....
Ii dorim insanatosire grabnica, poti sa-i dai si propolis de supt, iar in nasuc, vibrocil sau olinth.

Babyyy, da, exista in Timisoara, magazinul 1 iunie.
Dar sa stii ca nu mai este ce era candva.
Ce anume te-ar interesa, acolo pe site-ul lor ai numerele de telefon, poti incerca sa suni, si sa faci o comanda, zic si eu...

Noi ne-am intalnit ieri, a fost fain ca de obicei...
Danitin, te-am asteptat la 18 in centru, dar n-ai venit....poate data viitoare...
Trebuie sa va povestesc o faza tare...
Am stabilit sa ne vedem la Fantana cu pesti si de acolo sa mergem la Gradina banateana, de ce???
Pentru ca Gabi trebuia sa fie la o nunta la Gradina banateana, si ca sa stea si ea putin cu noi, am ales acesta locatie.
Ajungem noi la banateana, Gabi si Calin, super eleganti, ne asteptau acolo pe terasa...
Comandam noi una alta, bem un paharel, ne luam cu vorba, timp in care tot soseau mirese si nuntasi, erau vreo 4 nunti acolo...
Gabi nu stia care sunt nuntasii ei....pleaca Calin in recunoastere...se intoarce...nimeni cunoscut...
Imi fulgera un gand bestial, ca poate au gresit ei data....si o fi saptamana viitoare nunta...
Calin, inspirat, suna pe cineva si bineintes, afla ca nunta nu era atunci ci azi, de la ora 15...
Asa ca am ras cu lacrimi...de faza, noi f. sport imbracate, ei doi super eleganti...
Au stat si ei cu noi...a fost fain...
Gabi, am pus pozele mele....
O sa mi le trimita si Anda...
Pai sa aveti o duminica placuta si linistita...


DORIS siINES

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

MESAJ IMPORTANT:
"Azi 11.09.2006 sa nascut cel de-al 2-le baietel al familieii Saracut, numele lui este DRAGOS ANDREI are 3.1 Kg, 51 cm, a venit pe nume la ora 04.30. Mama este bine si se odihneste impreuna cu BB. Stelian"

FELICITARI IONELA-ROXANA! MULTA SANATATE SI FERICIRE INTREGII FAMILII!

POZE

Mergi la inceput