TIMISOARA, impreuna! (47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Bun venit pe lume, Dragos!
Ionela, sa-ti traiasca puiutzul, alaturi de fratior....
Felicitari...sa fie sanatos, papacios si cumintel...

Fetele, sa aveti o saptamana buna...fug ca am examen de la 9,30...
Va pupacesc...


DORIS siINES

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Salutare Timisoara,

Bine ai venit pe lume Dragos Andrei!
Ionela si Stelian, sa va traiasca minunea, sa fie sanatos, voios, voinic si papacios. Ionela refacere rapida.
Amutza, multa sanatate printesei.

Va pup
Silvana si spidermanu' Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetelor! Dupa cum vedeti, incerc sa ma adun...
Imi pare tare rau ca nu am ajuns sambata in Piata dar, Spiridusul dicteaza! A vrut in parc cu copii si nu am putut sa o desprind de acolo pana nu a venit tati sa ne ia! Inca o data daca aveam macar telefonul sunam....
Sa le luam acum pe rand... Vad ca spetembrie e luna buna la noi, multi sarbatoriti si multe vesti bune. Incep si eu cu un Bine ai venit pe lume Dragos, sa fi sanatos, sa fi voinic, sa fi mereu iubit!
Doris, la ora asta cred ca ai iesit din examen dar cum la tine astea-s fara emotii sunt sigura ca totul a fost o.k.
Gabi nevoie de lecitina se numeste ce ai facut tu
Amutza la noi racelile vin si cu putina febra asa ca tratamentul standard e picaturi de nas, Nurofen - e si antiinflamator, Carvol pentru nasucul infundat. Din sectiunea naturiste nu stiu decat cura cu lamaie si miere: 10 zile in fiecare dimineata 4 lingurite mici de miere se amesteca cu suc de lamaie cat sa poate fi baute. E buna pt. dureri de gat si previne racelile...
Katik dragule, ce fac colicii? Daca nu ai intrat banuiesc ca iti acapareazua puiul tot timplu, dar sper macar sa ne citesti asa ca va dau
Ana tot razboi atomic la tine in casa? Cand revii sa-mi amintesti sa-ti povestesc o faza super cu Cosmin,colegul tau si fostul meu tovaras de suferinta de la Nova...
Silva de vocabularul piticotilor ce sa mai vorbim... spiridusul meu acumuleaza tot ce prinde asa ca eu mai injur numai de puii mei. La care o gasesc pe Lori in camera cu papusile zicand puii mei, puii mei si se uita pe urma lung la mine cica puii is la clotza
Mihi si tu esti prinsa rau... las ca tot ne readunam noi la cafeneaua Dolores si ne repunem pe povestit!

Dragelor va las ca am mult de treaba si oricum inca nu ma simt chiar in apele mele. Va doresc o saptamana frumoasa...

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Saluti fetele....

Am ajuns acasa...terminat examenul, promovat de toate cursantele, cu note bunicele, adica din 15, 13 cu 10 si un 9,25 si un 9,60...
Se putea mai bine...dar asta e...
Sunt obosita, asa ca ma duc sa trag un binemeritat pui de somn...
Intru mai tarziu, daca mai e cineva...
Danitin, ma bucur ca scrii in continuare...
Te iertam ca nu ai venit, asta datorita spiridusei, ca te-a tinut in parc...
Cand ai timp, astept sa ma suni, poate in we, ok?



DORIS siINES

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata fete,
Io cum ma stiti....mai usurel p-aci ca...Acum inca dorm gorobetii si am profitat.
Dana,sa dea Domnul sa fie bine!Astept cu nerabdare poveste cu Ninu',da' dupa 21 septembrie,ca atunci merg la munca.Te pup si ma bucur ca ti-ai mai revenit.
Doris,pai cu asa tanti profa cum sa nu promoveze elevii?!
Amalia,sanatate micutei!
Ionela-Roxana,sa va traisca si sa va cresca mare minunea si felicitari !
Gabi,saru-mana de urare!Dea Domnul tot ce urezi!
Silvana te pup!Ce facem super Spider-man?!
Babyyy,Doris ti-a scris bine,dar nici eu nu iti recomand cumparaturi la ! Iunie.E scump si calitatea....hm-hm!
Fetele,ieri am fost la gradi cu analizele si Luana a facut dragoste la prima vedere acolo,cu gradi si cu educatoarele.Directoarea ne-a dus sa le cunoastem,sunt super tipe amandoua si una din ele nush daca are 25 de ani.Ce sa va spun?A intrat in clasa fara sa ma bage in seama,ba mai mult vroia sa plece si cu ceva la pachet,doua umbrelute d-alea de decor la sucuri...Le-a lasat pan' la urma acolo,ca o sa le gaseasca vineri cand merge.Super!Sunt asa incantat si abia astept sa vad cum va fi.Abia am plecat de la gradi,cu chitaieli si cu "lasa pace!",:vei aici"....si asa mai departe....Vineri mergem prima zi,da' numa' pan' la 12.30.Sper s-o pot lua.Am vorbit si de treaba cu pampersul cu educatoarele si se pare ca nu-i problema.Cum ai zis tu Doris,treaba cu paturicile de la Seni e foarte buna ,asa ca o sa cumpar si cateva bucati in caz de...accidente la somn.
Alex mi-a facut o boacana duminica in Aurora,ca am fost sa ii cumparam pantofi,aproape 600 mii lei am dat pe ei,si i-a pirdut in piata.Adica i-a lasat in magazin si cand ne-am intors dupa ei...ni-i i-a mai dat cucu'.Am plans de ciuda,pe bune,asa ofticata am fost.
No,cam astea cu noi.
Doris ,cum i-a placut la Ines colierul?Fata draga,ca io nush de intru maine p-aici(la mine treaba asta e ca si cu teoria relativitatii) iti zic de pe acum MULTI ANI TRAISCA si iti doresc....tot binele din lume!te pup cu drag mult si iti doresc petrecere frumoasa!Si vorba Luanei,inca o data,"MUNTZI ANI TANASCA!".I-am povestit si la Marius faza cu Gabi si Calin....radea...S-a amuzat teribil.Iar la povestea cu Anda(ce-ai mai facut Anda cu problema?) spunea ca sigur banca e de vina,adica cineva din cadrul bancii a manarit treaba,clar.Zicea Marius ca mai bine ar fi fost sa nu sune deloc sa anunte blocarea,ci pur si simplu sa mearga si sa scoata banii si pe urma sa anunte ca nu au carduri.Ma rog,faptul e consumat,insa aviz celorlalti....

Hai ca va pup si mai vorbim noi.Se apropie ora de sculare la maimute!Pa,pa!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Cafeaua e gata...poftiti va rog...
Ana, merci de urarea anticipata, te inteleg ca maine nu poti intra...
Ma bucur mult ca Luanei i-a placut la gradi, asta e f. bine...daca ai si educatoare tanara, si mai bine...
Ia paturici din alea, ca sunt super...
Despre colier, Ines o pupa pe Luana, ma intraba cine e Luana? Fatita aia in rochita roz de la ziua mea?
Da a zis ca-l pupa si pe Alex...
Ii place la nebunie colierul, sta ca o pupaza cu el la gat si se admira in oglinda...iar cu scoicile e nebunie...tot pune una la ureche si cica asculta marea...
Merci mult inca o data...
Cum ati pierdut, mey, papucii?
Asa ceva...pacat de ei, si de bani...asta e...
Lasa ca si Ines si-a pierdut duminica in Mall la locul de joaca posetuta, cu tot ce era in ea....bani de jucarie, machiaje, parfum, alea alea...dar ne-am prins la timp, si am recuperat-o.

Si Ines e nerabdatoare sa inceapa vineri gradi...am pregatit tot ce trebuie, inca nu o cunoastem pe educatoare...dar mai putin...
Va doresc o zi buna!



DORIS siINES

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Salutare Timisoara,

Doris, buna cafeluta!
Ana, super Spiderman e fericit ca duminica seara a venit maica-mea cu matusa-mea in vizita. Iti dai seama ca e lumea lui, norocul meu ca azi au si plecat si acum trebuie sa-i scot toanele din cap.
Dani, injuraturile nu le aude de la noi, eu "injur" cu la naiba iar lui Florin ii mai scapa cate o injuratura dar in nici un caz asa cum a spus Paul. Sunt convinsa ca toate le aude la gradi.
Gabi, vrem poze!! Cum a fost la nunta de duminica? Ca la aia de sambata am asistat si noi, a fost misto
Mihi, muncesti cu drag si spor?

Va pupa fata pe toate
Silvana si Spidermanu' Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele!

Mai Doris, despre ce paturici vorbesti tu cu Ana, zi-i si mie... Plus ca m-ati bagat amandoua in butoiul cu melanculie, auzi, va merg printesele la gradi, azi maine le urmeaza si Spiridusul, Doamne cu mai zboara vremea...
Silva e inevitabil sa mai agate si chestii din astea de la gradi. Pe mine stii ce ma enerveaza? Parintii care par foarte mandrii de un asemenea vocabular, adica auzi tu ce poate asta micu sa scoata din el.. pe tema asta m-am si contrat cu o mamica in parc, fii-su injura in toata legea si ea se tavalea de ras. I-am explicat ca nu are decat sa si-l educe cum vrea ea dar ca Spiridusul meu nu trebuie sa asculte asa ceva.
Katik, eu sper in continuare ca ne citesti macar asa ca, pe langa cafeluta mamei Dolores iaca si de la mine!

Voi stiti ceva de circul care e acum in oras, ca vreau sa duc Spiridusul, da ultimul m-a cam dezamagit. In plus, deja m-am infuriat pe cei de acolo, Recunosc ca sunt eu mai Tzandarica zilele astea da si ce am vazut... pai ieri seara am fost sa vad cat costa biletele dar casa era deja inchisa. Nici o paguba pentru mine, pot sa le iau si alta data... insa un bunic cu o gagalice de vreo 4 anisori intarziase. Era 19 si 15 iar spectacolul incepea la 19,00, ora la care se inchidea si casa. iar raii de acolo nu mai vroiau nici sa-i dea bilet, nici sa-l lase inauntru. degeaba explica omu ca nu a prins utobusul, ca iei stateau si ranjeau la el. Doamne, cat necaz era in ochii fetitei... au plecat in cele din urma iar eu am mai simtit inca o data gustul amar al rautatii omenesti!

Hai ca va pupacesc, ca iar scriu prea mult si ma cearta Gabi ca-i dau de munca la deschis capitole!

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

salut gagici sunt pe aici da nu am vreme...va pup si va doresc zile senine...


mihi

danitin...scrie numa scrie...io abia astept sa te citesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Ana, imi pare rau pentru patania cu papucii ... am mai patit si eu din astea si ma enerveaza de mor

Danitin, scrie tu acolo ca deschid cate capitole doriti!

Duminica nu am mai fost la nunta, am mers cu piticii in excursie la Lipova, Radna, cetatea Soimos si in final la Casa Altringen la o cafea si praji. E minunata zona aia, ne-am relaxat pe deplin, a si fost o zi plendida de inceput de toamna ...

AAA, am uitat sa va pun pozele de la intalnire! Lasa ca le incarc pe yahoo diseara cand ajung si eu la comp acasa, ca inca sunt la job si aici nu le am.

Pupez toata gasca!

POZE

Mergi la inceput