Iasule, mandra cetate (40)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Eu mi's un pic mai mica decat voi, da' recunosc ca citind mai sus m-a apucat si pe mine nostalgia... Si eu am fost "cu cheia de gat" si, totusi, la fel, mi se par ca acele vremuri au fost cele mai frumoase.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Carmen...mi-am adus aminte cu nostalgie de copilarie si adolescenta...multumesc.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belnicol spune:

Dumnezeule, Carmen... sa fi trecut chiar atit de mult de atunci? Am inceput sa traiesc atit de intens prezentul, cu bunele si relele lui, incit nici nu mi-am dat seama ca am uitat. Pe mine m-a intristat, pentru ca nu as fi vrut sa-mi reamintesc, nici copilaria si nici adolescenta nu au fost prea frumoase, au fost pline de tensiuni, teama si tristete si am avut parte de prea putine bucurii.
Dar acum ma uit la puiul meu care deja schimba canalele la tv cu telecomanda, imi pune CD-ul in calculator, ma ajuta sa pun rufele in masina de spalat, si mai ales ma imbratiseaza si ma saruta si-i simt dragostea, asa cum stie el sa si-o manifeste ... si nu vreau sa mai privesc inapoi.

Nicoleta si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

am nevoie de-un sfat ca nu ma pricep, e ziua sotului meu la sfirsit de luna si ma gindeam sa-i iau un ceas de mina.Care-s mai de soi dintre marci, nici prea prea nici foarte foarte si cam pe unde gasesc prin oras?

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ei, dar de ce m-ati aruncat voi in butoiul cu melancolie?!

pentru mine sunt amintiri frumoase si dragi; copilaria si adolescenta, cu lipsurile care faceau lucrurile mult mai pretioase; cu bunicii - o parte din ei nu mai sunt langa mine...nici chiar o parte din colegi si din prietenii din copilarie...
ce-mi place cand mai vad filme din perioada anilor '89-'90; hainele oamenilor, si cum aratau scolile, si restaurantele...si litoralul...

mda...

Carmen, eu i-am luat mai demult din gama "Doxa"; cea mai ieftina varianta, bine-nteles.
din Mall, dar cred ca gasesti si prin alte parti.

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

a, si zilele astea am mai primit un semnal ca imbatranim: s-a desfiintat formatia pe a carei melodie am dansat in prima noastra vara impreuna (aia cu "sanul tau imi mangaie mana" ).

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by herra

a, si zilele astea am mai primit un semnal ca imbatranim: s-a desfiintat formatia pe a carei melodie am dansat in prima noastra vara impreuna (aia cu "sanul tau imi mangaie mana" ).

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad





Cristina, eu niciodata nu o sa pot accepta ca Vama Veche s-a desfiintat. Asa m-am gandit de prima data cand am auzit zvonuri de despartire. Numai ca Tudor s-a "reinfiintat" impreuna cu unul din vechii colegi, sub titulatura "VAMA"... A precizat ca va canta in continuare vechile lor melodii, la fel cum vor proceda si cei ramasi in Vama Veche. Deci nu este -- inca -- totul pierdut...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_reurean spune:

Ziua buna!

Tocmai am ajuns acasa dupa ce am umblat in nenumarate magazine dupa un premergator. Stiti cumva unde as putea gasi mai multe modele, sa am de unde alege? Nu mai sunt la curent cu magazinele, dar pot sa spun unde am fost: hala, mall, moldova mall, siraj, trei ursuleti, lizuca, sensiblu si metro si acum nu stiu in care directie sa o iau.Peste tot am gasit un model de la baby-care sau deloc.
Multumesc,

Delia

Delia-Vio
POZE cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

siraj, ca-s mai iesftine, parerea mea

quote:
Originally posted by vio_reurean

Ziua buna!

Tocmai am ajuns acasa dupa ce am umblat in nenumarate magazine dupa un premergator. Stiti cumva unde as putea gasi mai multe modele, sa am de unde alege? Nu mai sunt la curent cu magazinele, dar pot sa spun unde am fost: hala, mall, moldova mall, siraj, trei ursuleti, lizuca, sensiblu si metro si acum nu stiu in care directie sa o iau.Peste tot am gasit un model de la baby-care sau deloc.
Multumesc,

Delia

Delia-Vio
POZE cu Andrei



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Vio, din Siraj am luat si noi toate "harnasamentele" ptr pui mic, caruturi, premergator, scaun de masa, Baby care, ca nu-s nici f scumpe si-s si mai calitative, apoi am vazut in Mall scaun de masa ca a lui Vladut cu 700 mii mai scump ca in siraj . carutul sport il avem si acum si e purtat nu gluma, tot baby care...eu zic ca acolo, in Siraj ai oferta mare si preturi bune.

aime si Vladimir

Mergi la inceput