Iasule, mandra cetate (40)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Darria nu fac cezariana..oare ce am scris de s-a inteles asa?
Eu sunt pro-naturala de cand ma stiu...si sper din tot sufletul sa nu ajung la cezariana...si daca bebe nu se grabeste ma paste nasterea indusa...care sper sa aiba efecte..ca nu vreau cezariana deloc..mi-e groaza de anestezie..ca am sa dorm si nu am sa ma mai trezesc...vrabiutele din capul meu.Una din fetele din grupul nostru de mamici a stat aproape 24 de ore cu perfuzii pt inducere, nu au avut efect si a facut cezariana...eu sper sa nu fie pr in cazul in care se decide inducerea.

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_reurean spune:

Buna dimineata!

m-am mutat inapoi in Iasi dupa un pelerinaj de 6 ani la facultate, si mi-ar face placere sa ma inscriu in grupul vostru.
Am un baietel de 10 luni si jumatate pe nume Andrei care vrea sa isi faca prieteni noi.

Va pupam,
Delia si Andrei


P.S.:v-as arata si poze dar nu mai stiu cum se face linkul.

Delia-Vio
POZE cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

'Neata!!!

Multumesc pt "incurajari" si felicitari.
Sotul meu ii spune "burtii" Ghita, de la melodia Cleopatrei Stratan.

Alex sotia ta e norocoasa. Sotul meu face foamea de cand au inceput greturile, iar ca sa-mi faca mie ceva de mancare ... exclus, nu se descurca nici pt el. Noroc de parinti ca se duce la ei sa manance.

Va doresc o zi frumoasa.

kiss
9+
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna dimineata la o cafea fierbinte...Se anunta o zi frumoasa si cu soare...dar cine stie.
Inimioara am fost ieri in zona, dar am uitat nr de tel acasa, asa ca n-am incercat sa caut. Poate saptamana viitoare sau poate azi, daca mai ajung in zona.
Kiss, sarcina usoara si un bb sanatos si frumos. Ieri mi-am vizitat vecinica si am vazut pe BB mic. Mai dar ce mici sunt si ce manute si piciorute mici au...Sunt superbi.
Pupici la toata lumea,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Gabriele multumesc
Am uitat sa iti spun de dr. E foarte dragut. E deschis si vesel. Simti ca il poti intreba orice. M-am dus la el cu o lista de intrebari si mi-a raspuns la toate. Multumesc pt sfatul de a merge la el.

kiss
9+
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belnicol spune:

Salutare fetelor. V-ati baut cafeaua ? Haideti ca dau eu azi.
Nu stiu ce sa fac, se apropie noiembrie, eu trebuie sa incep serviciul si inca nu stiu ce am sa fac cu Matei. Stiti vreo cresa ceva unde sa mi-l primeasca la 2 anisori ? Ma gindesc sa nu fie pb fiindca inca nu vrea sa faca la olita, de mincat singurel nici vorba... Cine o sa stea dupa el cum fac eu, sa manince? Eu as prefera sa-l tin acasa cu cineva dar nu am de unde sa iau o persoana de incredere. Chiar nu stiu cum sa procedez...

Am fost duminica in parculetul din Copou si am plecat acolo ametita de cap, cred ca era mai aglomerat decit a fost la Kidsland de 1 iunie. Nici nu aveam unde sa-l dau pe Matei, trebuia sa astept la rind. Faza e ca l-a terminat si pe el, ca nu a schitat nici un get de impotrivire cind am plecat, el care nu se satura niciodata. Tare prost mai stam cu locurile de joaca in orasul asta.

V-am pupat, sper sa fie si azi o zi frumoasa de toamna.

Nicoleta si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Buna dimineata!!!
Bine ai venit vio_reurean!!!
Kiss si sotul meu a facut foamea in primul trimestru...desi nu am avut asa multe greturi cateva tot erau si ma feream de bucatarie..asa ca saracul..neavand parintii aici a facut sesiune de cornuri de la magazin!!!
In schimb in trimestrul doi am facut la mancare..aveam tot felul de pofte..iar pofta mea se linistea dupa prima gura de mancare...asa ca a beneficiat din plin!!!
l_carmen2003 eu imi aduc aminte cu nostalgie..nicidecum cu gust amar..eu cred ca am avut o copilarie sanatoasa..ce-i drept revolutia a venit cand eram in clasa a 5 a dar parintii mei au avut grija sa am o copilarie frumoasa...sanatoasa zic pt ca nu m-am intoxicat nici cu televizorul nici cu calculatorul si citeam muuuuuult..acum cred ca am un an de cand nu am mai pus mana pe o carte..ziare,reviste atat.Si inghetata polar era cea mai buna...ca era singura :)) ce-as manca si acum o inghetata polar!!

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Buna dimineata.
Iarasi pe fuga.
Lula: am inteles gresit. nastere usoara atunci. Sa nu iti fie frica de nasterea declansata(eu am avut), e mai usoara. La mine a fost declansata cu amnioscopie de 2 ori si calciu iv(2 fiole ca nu a mai fost nevoie de celelalte 2 zile). In 5 ore de la injectare a iesit strumfita la lumina si a fost ft. usor.
Vio: bun venit.
Nicoleta: gradinita pt. strumf 2 anisori - nepotelul a fost dat la kinderland dar a fost mutat apoi la fany in alexandru(e mai bine ingrijit acolo).
Carmen: nu am crescut cu cheia de gat ca locuiam la casa(la sat) dar am crescut in acele vremuri.




Andreia, ingerasul nostru mic (23.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Si noi avem niste prieteni care si-au dat gemenii de o luna aproape la o cresa in Alexandru (eu una nu stiu exact), poate aceeasi despre care zicea si Darria mai sus. Platesc 1.450.000 parca, de persoana. Nici asta nu stiu exact. Pana acum sunt multumiti.



http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Carmen, mi-ai starnit o emotie...si simt acelasi gust amar si aceeasi parere de rau ptr anii trecuti ca si tine...oare ptr ca suntem din aceeasi generatie? Nici eu n-am sta cu cheia de gat (desi, sincer, uneori mi-o doream, simteam ca ceilalti sunt mai independenti) ptr ca veam bunici care jucau rolul de baby siter, dar tot ce e scris, absolut tot, am recunoscut ca facand parte din viata mea, din copilaria mea. Ce vremuri...uite ca au trecut atatia ani si nu credeam ca o sa ma mai emotioneze gandul ca invatam la lanterna ptr teza la fizica din cl 11a, ca scriam cu manusi pe mana in clasa, ca faceam reuniunile de la sf trimestrelor pe muzica de la Modern talking si ca am fost contemporani cu cei din Declaratie de dragoste si Liceenii.Chiar, stand si facand un bilant, mai cu placere imi aduc aminte de perioada aceea, asta ptr ca a fost si cea mai minunata, a fost doar copilaria....decat de cea a studentie (care nu neg, a avut farmecul ei, cu condica ptr care te dadaei pe langa seful de grupa sa nu te treaca absent, cu strigatul condicei ca la scoala la cursul de istorie, cu diferentialele facute la fizica inainte de cursul de mate, din care nu intelegeam nik...si inca multe altele...si apoi cu revolutia....care parca a dat totul peste cap) care s-a derulat rapid, cu viteza maxima si ne-am trezit aruncati intr-o lume nebuna, nebuna, in care tre sa te descurci cumva. Daca m-am descurcat....om vedea la bilantul final .
Sorry, am fost putin nostalgica, dar cred ca Dana, Gabriela si fetele care is cam de aceeasi generatie ca mine stiu ce spun...
[pu]

aime si Vladimir

Mergi la inceput