Iasule, mandra cetate (40)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexz spune:

quote:
Fetelor, dati-mi si mie o reteta de conopida cu smantana, please, please, please.

Simplu si banal: se ia conopida, se curata, se taie cubulete (ceva mai marisoare, de vre-o 2-3 cm) si se pune la fiert in apa cat sa o cuprinda, la foc mic. Sta la fiert pana intra usor cutitul in ea (personal, o prefer mai fiarta, da' pe urma se sfarama). Se scurge si se lasa in plata Domnului sa se raceasca, sub un jet de apa rece. Sosul se face ca la cartofii/puiul cu smantana, cu un adaos suplimentar de 2-3 catei de usturoi. De altfel, merge si cu maioneza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Eu n-am trecut niciodata pe aici, da' vin acum sa urez

LA MULTI ANI! Veve ,sa fii fericita alaturi de familia ta.
Nu stiam io de ce mi-a taiat drumul in weekend o veve in Copou .

Frumoase tare vederile din Iasul de altadata.

April, din www.laiasi.ro/c/hoteluri.htm" target="_blank"> lista de hoteluri eu iti recomand Pensiunea Moldotur, undeva pe langa Billa, aproape de gara, de unde se poate ajunge cu maxi taxi pe Copou sau la pas spre Rapa Galbena si apoi tramvai de Copou.

Va pup pe toate!
zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Numai pareri pro renault...si noi avem clio pe motorina, fara probleme, de 4 ani...reviziile, scumpe, da ce nu-i scump azi...

Carmen, mersic, astept sa vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Carmen,multumim,Robert e bine.Chiar foarte bine.A trecut foarte usor peste operatie.Mai greu mi-a fost mie!
Eu i-am facut imunizare lui Robert in primavara cu IRS 19 si nu am mai avut nici un fel de probleme.Trebuie sa mai facem o cura acum in toamna si sper ca am urcat racelile in pod!




Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Carmen, uite aici: http://kites.ia.ro/afterschool/
Multumesc pt reteta...deja am pus-o la cuptor, mi-a dat palmyrah o reteta pe mess, sper sa fie ok.
Fug, caci trebuie sa ajung undeva la ora 17.
Pupici la toata lumea,
Gabriela si baietii
PS. Dana, ce ofrta ai la afterschool? Pe Mgada o ia cineva la pranz de la scoala si o aduce acolo la centru sau merge acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Salutare!
Despre Oana am scris eu in capitolul trecut, parca mai pe la urma...
De ultim moment, pot sa va zic ca Oana s-a laudat ca azi a facut un tort super bun. Despre mancare, garantez eu ca e super, am testat-o asta-noapte la ora 24......
Mie mi-a promis ca dupa ziua ei, poate reuseste sa isi faca timp sa va scrie cate ceva, macar pe fuga... O mai iertam o zi-doua...

De acum am net acasa, asa ca sper sa ne auzim mai des...

Danna36 sau Nora, nu mai stiu cine intreba: e o garsoniera-apart 1 camera unde ne-am mutat, este inchiriat, in Mircea, pe termen nelimitat...

O zi buna!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Raluca, eu intrebam, sa va fie de bine mutatul in noua casuta si sa fiti sanatosi si fericiti acolo!

Gabi, oferta noastra de afterschool o gasesti si pe site, chiar pe prima pagina (tocmai am introdus-o), dar ti-o zic si aici: 145 RON/luna, 5 ore/zi, ore in care intra: masa-1/2 ora (tarif separat sau pachetel de acasa), odihna activa-1 ora, lectiile propriuzise-2,5 ore(sau cat e cazul la fiecare copil in parte) si in rest cat incpe joaca, pana vine mami sau tati. Pe Magda cel mai probabil o voi lua eu, daca nu, sigur, voi aranja cu cineva sa o ia de la scoala si sa o aduca acolo.

Editez pt ca am uitat sa zic: pentru cine doreste si engleza, exista si posibilitatea asta, dupa ce copilul termina lectiile, dar tariful e separat.

Primavara 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Buna seara.
La Multi Ani! Veve
Lula: deduc ca faci cezariana. Refacere rapida, sa fiti sanatosi si mult laptic.
Kisstherain999: felicitari si sa fiti sanatosi. Sarcina usoara



Andreia, ingerasul nostru mic (23.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inimioara76 spune:

quote:
Originally posted by Danna_36

Inimioara, am vizitat site-ul. Mi-a placut, iti urez mult succes. Ai cel putin 2 scoli bune si cu pretentii in apropiere, asa incat clientii nu vor intarzia sa apara. Aveti mai multe centre? Adica ati mai deschis si in alt oras? Intreb pentru ca am citit ceva in genul: "acum si in Iasi"...



Danna Multumesc mult pentru urari. Sper sa ne mearga bine la amandoua! Ce versiune de site ai vizitat tu? Singurul loc unde aveam o kestie de genul "acum si in Iasi" era in site-ul in proble, dar acela nu a fost public niciodata, am dat doar asa la cateva persoane adresa, ca sa isi dea cu parerea. Situl avea si alt design, nu avea textele complete... iar asta era oricum acum vre-o luna jumate - doua. Faza era ca din cate stiam eu, in Iasi nu exista conceptul de AfterSchool si de-aia vroiam sa zic ca "acum si in Iasi"... bla bla ... dar intre timp am aflat de tine, si de inca vre-o doua gradinite care tot de anul asta ofera si AfterSchool, deci nu mai avea sens fraza.

quote:
Originally posted by GabrielaG
E chiar langa sspalatorie de vizavi de casa sindicatelor sau pe partea cealalta?


Gabi Este pe partea cu Casa Sindicatelor (deci vis a vis de spalatorie). Prima strada la dreapta (pe langa parcare) mergi 10 metri, si pe urma se face o alee la stanga si tot dupa 10 metri este casutza.

Multumesc pentru promptitudinea cu care i-ai raspuns lui Carmen cu adresa sitului meu. Eu am profitat de zilele astea cat sunt in Iasi si am stat mai mult la casutza, unde domnii de la cablu' n-au binevoit sa vina sa ne instaleze internetul, desi am sunat la ei din 3 in 3 ore!

quote:
Originally posted by acvi
Inimioara felicitari pentru centru..cred ca sintem vecine.

Acvi Multumesc pentru felicitari... acuma problema e sa si am clienti, ca sa ma pot lauda si eu cu ceva. In rest, poate ne vedem cand iesi in parc cu puiutzii.

quote:
Originally posted by l_carmen2003
Vreau si eu adresa site-ului Inimioarei...

Carmen Poti sa ne si vizitezi "pe viu" nu doar virtual. Bineinteles, invitatia este valabila pentru toata lumea.

aaa.... era sa uit Danna eu joi dimineata plec iar la Bucuresti, si sper sa ma intorc relativ repede (pe luni, marti incolo). Daca mai ai nevoie de kestiile alea, da-mi un mail cu marca cerealelor. De artificii nu iti promit, ca ti-am zis ca mi-e peste mana in Europa, dar daca o sa pot, incerc sa ajung si acolo.

Kiss felicitari! si speram sa te simti mai bine in curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Kiss, iarta-ma, voiam si eu sa te felicit si m-am luat cu altele: asadar felicitari, sarcina usoara si bb sanatos!

Acvi, imi amintesc si eu de inceputurile in cariera de dubla-mamica, intr-adevar cu copilul mai mare sunt problemele, nu cu cel mic...

Inimioara, e adevarat ca ma mai uit eu cu fetele la desene animate si mai invat cate o smecherie de pe acolo (apropo, stii "spioancele" ?), dar asta cu vizitatu' unui site tinut secret de proprietar nu mi-au dezvaluit-o...Asa se face ca am intrat doar pe site-ul dat de tine, la mica publicitate...


Primavara 2006

Mergi la inceput