Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katia spune:

Neata!

LA MULTI ANI FETELOR sa aveti parte numai de bucurii si sa va fie sanatosi bb-ii

Aseara cred ca am exagerat cu statul la calculator ca atunci cand am vrut sa ma duc in pat mi-au dat lacrimile de durere. Eu cred ca aceasta durere e perceputa de mine mai puternica decat e in realitate din cauza a ceea ce stiu ca va urma. Daca intelegeti ce vreau sa zic...... Cred ca daca ar fi fost de vina ciclu de exemplu as fi suportat-o mult mai usor dar asa fiecare intepatura ma baga in boale.

Alessia imi pare bine ca te simti mai bine. Ai grija cu aerul conditionat si cu vremea asta de afara ca e amagitoare.

Flory, si pe mine ma doare de cateva saptamani bune dar de cateva zile a crescut intensitatea si aria durerii........mama ce exprimare academico-stiintifica am avut (pentru o gravida )

Alexandra, si eu stiam ca leucocitele marite sunt ok in sarcina. Daca ar fi sa judecam logic leucocitele cresc cand ai o infectie in organism sau mai bine zis cand creerul percepe o anumita schimbare ca pe o infectie, un inamic; si atunci da comanda de soldatei adica leucocite. Neuronul meu crede ca, probabil corpul tau e mai sensibil la 'infectia' cu ochisori pe care ai facut-o si isi face ditamai armata. Cam asta ar fi explicatia daca bineinteles nu iti mai ies si alte analize care sa arate o adevarata infectie nedorita - vezi postarea alessiei. In orice caz eu zic ca e bine sa ii spui doctorului. Pupici si ai grija de tine.

Lexi, tu de ce esti prost dispusa? Sincer si mie mi s-au inecat corabiile si am devenit un adevarat chin pentru tati. Mai ales ca ieri ne-a anuntat proprietara ca a gasit pe cineva sa vina in apartamentul in care stam noi care ii da in avans chiria pe un an. Asa ca saptamana viitoare in loc sa aranjez camera lui bb si sa stau linistita in patut s-ar putea sa trebuiasca sa-mi caut apartament. Si va imaginati ce au crescut preturile acum ca incepe facultatea. Si noi avem partea noastra de vina ca am intarziat cu chiria dar s-a purtat ca o scarba mai ales stiind ca eu sunt pe ultima suta de metri cu bb. Ieri i-a si adus pe aia sa vada apartamentul. Acum stau si ma gandesc daca nu e doar un truc ca sa ne sperie pentru ca aia n-au intrebat nimic doar au intrat s-au uitat si gata. Ideea e ca apartamentul oficial este nemobilat. Mobila e a noastra (inclusiv paturile aragaz frigider masina de spalat tv). Nu stiu ce sa cred.....oricum e nashpa. Scuze ca am rabufnit......Deci Lexi - capul sus pieptu-nainte

In alta ordine de idei - nici o galerie nimic? Un we asa de linistit...

Va pup!

36+ cu bb Katia

Pozici cu noi


Numai acela poate construi castele de nisip pe malul marii, care crede ca valurile pot fi imblanzite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Buna dimineata gravidutze, mamici si bebici!
In primul rand LA MULTI ANI sarbatoritelor Crisnemes si Hazul , sa fie fericite alaturi de cei dragi si sa aiba parte de nasteri usoare si bebei sanatosi!
Aseara mai bine nici nu ma mai uitam la meci ca mai tare m-am enervat.

Cami 36+ cu Luca-Ionut
Pozici cu burticutza
Inca putin pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

buna fetelor!

hazul si crisnemes, la multi ani, sanatate, nasteri usoare si bebei sanatosi!

iata ca, spre surprinderea mea, n-am nici pana acum niciun simptom de travaliu! inca ma simt bine! doamne ajuta sa ajung pana maine la dr sa vedem ce-mi zice! cum o fi colul (nu mai stiu nimic de el de pe la 23 sapt cand avea 36mm), cat o fi bb de jos, cum o mai fi tensiunea (in cabinet, ca acasa, o am de aviator. doar cand intru in cab sare ca nebuna...).

monique, merci mult de pm, mi-ai fost de f mare ajutor! cred ca m-am hotarat la firma respectiva! mi se par super ok!

lexi, pai maine ma duc, cred, pe la 16.30. nu as vrea sa ma duc prea tarziu ca mi-e teama ca nu mai intru! eu cand am vb cu dr acu vreo 2 sapt, mi-a zis sa nu mai sun de programare ( fie vb intre noi, nu prea se tine cont oricum), sa ma duc direct, deci mi-a dat de inteles ca ma "vede" oricum! si la tine cred ca e aceeasi situatie! doar n-o lasa o gravi in 38 sapt si jumate...poate ne vedem!
cat despre patut, eu m-am indragostit de el! imi place mult! am luat si o saltelutza tare draguta! acum numai alex sa vina, ca totul e pregatit!

katia, imi pare asa rau ca esti necajita cu toate acum! of, urasc chestiile astea cu chiriile! asta iti mai trb acum! poate totusi, a fost "abureala" din partea proprietarei! succes!

noi ne pregatim de nunta! am o teama! mi-e frica sa nu mi se rupa apa la restaurant diseara! ce naiba fac eu?!? am zis ca imi pun un always night, just in case! desi, daca e sa se rupa...nu ma mai salveaza nici mama lu' always night!





raluca 38+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

amarantina, ce mai stii de ileana? parca zicea ca pe luni s-ar putea s-o externeze...? sa ne anunti si pe noi daca mai afli ceva...



raluca 38+
cu alexia-maria
pozishoare
...vinealexutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Of... o singura dambla aveam si eu... pantofii frumosi. Nu cosmeticale, nu tzoale, nu fitze...adica astea erau in limite normale, ca la orice femeie care se ingrijeste... da' pantofii.. PANTOFII...m-am lasat si de fumat la un moment dat, ca nu aveam bani, si am avut de ales. Fumez in fiecare zi, sau imi permit odata la 2-3 luni cate o pereche de pantofi frumosi. Asa ca m-am lasat de fumat. Daca laboantza imi ramane asa..desi sper ca nu, eu ce ma fac?
Ticaloasa de sora-mea, care poarta acelasi nr ca mine deja saliveaza de cate ori vine pe la mine pe acasa..
of... cat de grea e viata de gravida...

Iar tie, Eloise, asa iti trebuie. Sa fii mai grasa ca mine, ca m-ai innebunit cu mania ta cu ...hai sa nu le mai numim.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ralu, cred ca si eu o sa apar tot pe la ora aia. Acum depinde si de Cristi cand termina treburile la servici sa ma duca cu masina, ca la RATB si Metrorex am zis demult pa.
Cat despre patut, ai dreptate si eu m-am indragostit de cel pe care l-am luat Mariei, abia astept sa-l montam, sa-i leg jucarioarele si sa-i pun caruselul...Plus ca o sa-i cumparam si comoda in aceeasi nuanta, tot de la Barza, abia astept. Dar comoda o luam mai incolo, poate chiar dupa ce venim de la maternitate.
Katia, imi pare rau ca si tu ai probleme si stres...
pentru incurajari!
Fetelor, mie la ora asta imi vine sa plang de bucurie: AM RAMAS SINGURA ACASA PENTRU CATEVA ORE!!! Pe la 16 vine si sotul de la servici si sper ca macar pana la 18 sa fim si noi singurei ca 2 porumbei ca am uitat ce inseamna sa fiu numai eu cu sotul. Acum ma gandesc cum sa savurez mai bine orele astea...

38+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Ileana e mult mai bine, azi tocmai se muta de la terapie intensiva intr-o rezerva, deci greul a trecut. Mai nasol ca rezultatele biopsiei vin in 3 saptamani, dar ea e optimista. Ilinca e foarte bine, le mananca la aia si urechile. Am inteles ca vor ajunge acasa pe miercuri si atunci o sa vedem si poze si o sa aflam mai multe direct de la sursa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

ELOISE, la mine continua odiseea dopului, asa, cate putin, cate putin, in fiecare zi, dar nimik in rest. Asta e! Cu rabdarea....cel putin azi, am intrat intr-o amorteala. Mi-am luat ieri trusa de epidurala, dar am uitat sa-mi iau si mameloanele de silicon, asa ca ma car sa-mi iau, si cu ocazia asta, ma duc sa-mi iau si un tort, de azi, pentru maine.

38+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Mey fetelor sa stiti ca si mie parca mi s-a marit piciorul.
Yo am si termen de comparatie cu prima sarcina... si atunci nu s-a marit, ma incapeau toate incaltarile si in luna a 9-a. Acum...doar sandalele si papucii... Si mi-e cam frica pentru ca stiu de la maica-mea ca ei i s-a marit piciorul de la 37 la 38 cand a fost gravida cu mine si asa a ramas. De atunci poarta 38.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Raluca, a intrebat Ileana de tine.
Mi-a zis sa-ti transmit ca acum are tensiune 11, si-a revenit la normal cu tensiunea asta pacatoasa.
A multumit tuturor fetelor pentru incurajari. Va pupa pe toate.

Mergi la inceput