Mamici de sept-oct 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

notquitesoimi si inchipui cum aratai din ce povestesti. Nu stiu de nr de pantof ca la mine e la fel. dar banuiesc ca revine la masura initiala pt ca de fapt ti s-au umflat picioarele. CRED

POZE

Monica 40 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
In primul rand la multi ani, Hazul si Crisnemes, nasteri usoare si bebei sanatosi !
bb_ralukutza, tare frumos patutul, sa-l stapaneasca Alexia sanatoasa! Noi inca n-am montat patutul, asteptam sa se elibereze locul pe-aici...Parca si bebe stie ca e bine pentru ea sa mai astepte, inca nu da semne ca vrea sa iasa.
Pana la urma, ralu, m-am hotarat sa merg si eu maine la doctorita, desi vineri cand am sunat pt. programare, nu raspundea nimeni. Sa vedem daca apuc sa intru. Tu la ce ora vrei sa mergi? Eu inca nu m-am hotarat...
Felicitari fetelor care amenajeaza camera bebeilor. Pozele pe care le-am vazut sunt tare frumoase...La noi, camera lui bebe e doar un vis frumos...si tare indepartat din pacate
Nu mai zic nimic, ca iar sunt depresiva si n-as vrea sa molipsesc pe nimeni...Sunt si nedormita
Mi-ati facut pofta cu visinele trase in ciocolata, unde gasesc si eu?

38+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

anangel_lexiLa cofetarii gasesti visine in cioco.Eu asa am luat varsate.

POZE

Monica 40 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

LA MULTI ANI HAZUL & CRISNEMES!!!!

ALEXANDRA_25- mie mi-au iesit leucocitele mult marite din sapt28! Am vorbit cu Herghelegiu si dr mea si mi-au spus ca e normal sa ai leucocitele mult marite in sarcina si ca in travaliu ajung la valori maxime! Eu insa nu am luat antibiotic!

KATIA- imi pare rau ca nu te lasa deloc durerile astea....offff!
Eu ma simt bine dar iau gynipral de m-am plictisit. Partea buna e ca ma simt de zici ca iau aspirina, adik nik!


ALESSIA80 36+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

notquiteso.alessia80....va multumesc din suflet pentru raspuns........
Alessia...cam ce valori ti-au iesit?....mie mi-au iesit 20.000.....
Va doresc sa aveti o nastere usoara si bebici sanatosi si frumosi...

alexandra 29 + cu
poze

"Exista doar un singur colt din univers pe care poti fi sigura ca il poti imbunatatii, si acela este tu insati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Monique, stiu ca se gasesc la cofetarie, dar nu stiu in ce cofetarii sa ma incred...ultima oara cand am luat ceva de la cofetarie, am facut toxiinfectie alimentara Nu prea stiu pe-aici prin zona mea (Rahova) o cofetarie de incredere...

38+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Hazul si Crisnemes, La multi ani sanatosi si fericiti!

Carmen(37+) siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

ALEXANDRA_25- in sap 28 mi-au iesit 16.000, in sapt 33- 18.000, apoi am renuntat sa mai fac analize... daca nu ti-a iesit in urina ca ai infectie, stai linistita ca e ok!

ALESSIA80 36+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Neata si o duminica placuta tuturor!

Hazul & Crisnemes, nasteri usoare si bebici sanatosi!

Gripo] inca nu? Cum mai sunt cotele nerabdarii? Pufy spunea ca va lipsi weekendul asta, merge la tzara cu niste treburi, nu te ingrijora, e bine.

Anne mai esti suparata pe mine ? Uite ca sa te consolez, eu am 18 kg in plus, deci la capitolu' asta te-am luat!
Despre cresterea piciorului, cum ti-o fi norocul... Am citit ca e f posibil sa creasca ireversibil cu o juma de numar, chiar un nr. Cumnata mea care a nascut acum 6 luni spunea ca a trebui sa renunte la multi pantofi dupa nastere pt ca nu a mai revenit la masurile initiale. Nu e vb doar de edem. Ligamentele alea care se relaxeaza se pare ca raman asa, relaxate... dar nu la toate femeile. Si eu sunt disperata. Vara mai era cum era... umblam numai in flip-flops, dar acum am incercat sa intru in pantofii mei de toamna si, stupoare! ma strang ca naiba!

Naty Blondy cred ca Ionica e bine. A scris ultima data acum 2 zile, parca. Nu mai retin precis cand zicea ca a programat cezariana, dar ea oricum nu intra neaparat zi de zi, ci si la intervale mai mari.


Eloise 33+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Monique pai 10-12 kg e cresterea ponderala ideala pana la sf sarcinii. (si tu gandeste-te ca automat 5 kile vei da jos odata cu nasterea.) mie mi se pare o chestie rarisima sa te inscrii in limitele normale, si o chestie de realism sa te astepti sa iei circa 15-20kg sau chiar mai mult pan' la capat. tu esti printre fericite.

A propos de ingrasat... pai voi nu vedeti ca exista destule exemple de vedete (nationale si internationale gen radulescu sau dana razboiu sau zeta jones sau aia mica a lui tom cruise) care tot se dolofanesc la trup si se rotunjesc la fatza precum luna in timpul sarcinii. pai la banii lor desigur ca isi permit toti nutritionistii posibili si alimentatia cea mai echilibrata si de calitate, si tot se ingrasa. deci e vb de metabolism, si de faptul ca atunci cand esti gravida E NORMAL SA TE FACI


Eloise 33+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput