Ingineri fosti, viitori....(7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Buna!!

Anca la cati mai multi ani fericiti impreuna ,si noi sarbatorim tot in sept.dar nu unul ci 7 ani de casnicie

Alina ti-a mai trecut suparare?Care e starea ta de spirit??

Katik in afara de ceaiuri nu stiu alte remedii pt colici,trebuie sa ai rabdare ca o sa treaca.Sotul meu chiar e in Timisoara de ieri(e in delegatie),pleaca azi,imi pare rau ca nu am putut ajunge si eu,nu am avut ce face cu fata

Kuki cum a fost concediul tau?

Chiar,oare restul fetelor pe unde or fi?

Dana cu Paul(8.09.2000) & Ana Maria(6.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Acum , dupa discutii interminabile si codite ridicate de orgolii....am cazut la pace. Multumesc de incurajare tutror inginerelor....
katik, eu mai stiu un remediu care la noi a functionat in razboiul cu colicile.
Luam un prosopel si-l calcam sa se incalzeasca( atentie sa nu fie fierbinte)si puneam copilul cu fata in jos pe el( sub stricta mea supraveghere). iubitului cel mic.
Mai sunt si tot felul de picaturi pe care cu siguranta le stii, dar la noi a avut efect- Apa impotriva colicilor, ca are si seminte de marar.
A, si daca alaptezi atentie la alimentatie, e foarte importanta.....
Kuki, pana luni sa vezi partea plina a paharului....dupa aia....Dumnezeu cu mila...
Va pup pe toate si inca ceva, Anca este cu adevarat o tipa super , draguta si finuta....ca de aia ne e draga noua tare....

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

tot io sunt!!!
alina, bine ca ati rezolvat situatiunea!!!!. asa si trebuie, discutat, ca altfel, de la sine nu se rezolva! ma bucur ca s-a terminat cu bine! multam de idei, voi trece la aplicare. am sunat pe sot sa-mi aduca gripe water, la krisztina a mers dar la ea n-am avut asemenea pb. ziua e liniste de parca nici n-am copil in casa, dupa-masa spre seara si noaptea parca-l tai asa urla. sper ca trece cit de repede ca nu mai pot sa-l vad cum se chinuie.

dana, pai uite trebuia sa-mi dau intilnire cu sotul tau. las' ca poate data viitoare veniti cu totii si ne putem intilni.

vine we inseamna ca intra si ioana . sa vedem ce face ea cu colicii.

linusa n-o fi ajuns acasa sau s-a ingropat deja in munca de nu mai da pe aici?

kuki, mona, iepumic, aime

ma duc la treaba ca acusika incepe scandalul de seara

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Hello fetele si -ici!

va mai citesc cand am timp, mai cade netul si mor de nervi....sper sa revin cu forte proaspete.
Pana atunci va pup pe toate si nu v-am uitat!

Ptr KatiK: la noi functiona ff bine Bonisanul ptr colici (pe baza de marar) las ca or trece ei, baiatul sa creasca mare si sa fie sanatos

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Originally posted by iepumic
Noi maine implinim un an de la casatorie


sa fiti sanatosi voiosi si multe aniversari inainte (eu nu va zic cate am ca-s babaaaaaaa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Acum am terminat treaba si sunt trezita de la 8 sa fac "papa bun", in afara de cele 2 zile la mare numai concediu nu am avut .

Am rezolvat multe astazi si cel mai important am fost la ambasada Norvegiei si am primit scrisoarea de confirmare pentru Ana, deci acum va putea trece frontiera si cum ajungem in Norvegia sa mergem sa puna viza pe pasaport. Si ca totul sa fie mai palpitant de la 11 am inceput alergatura dupa un notar public dispus sa ne acorde 15 minute pentru declaratia notariala de insotire a minorului in strainatate. Nu exagerez am sunat la 20 de birouri notariale unde ba aveau programari, ba renovau, ba erau notarii in concediu sau cu treburi in oras, sa innebunim nu alta. Si cu recomandari de abia la al treilea birou s-a putut. Era musai azi ca duminica eu plec din tara si nu mai puteam sa-mi dau acordul. Of, asa a fost sa rezolvam totul in ultimul moment. Am ajuns la 5 acasa dupa 6 ore de alergat, noroc ca Ana n-a comentat a papat biscuiti si suc si a dormit cam 1 ora la mine in brate.
Anca, sa fiti fericiti si uniti pana la adanci batraneti!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

'neata!.........si eu....
Se pare ca azi vom fi mai multe, nu?.... ca ziua buna de dimineata se cunoaste , si cum Otiliav, a scris ....de dimineata....si plus faptul ca azi e weekend si Ioana are ajutor.....
Imi pare rau ca ai trebuit sa infrunti din nou birocratia si lipsa de bun simt a unor persoane, Otiliav.....in schimb ma bucur ca ati reusit sa faceti tot ce va-ti propus....
Anca, cum ati petrecut aseara.....nu suntem curiosi...doar asa o informatie....
O zi buna !

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Buna de dimi, dragi inginere.Eu sunt complet chiauna, n-am putut sa dorm decat de la ora 2 si la ora 8 au inceput sa sune telefoanele, sa tipe papagalii ..
Ca sa va satisfac curiozitatea: nu am petrecut aseara, ne-am odihnit numai in fata TV-ului si am vazut filmul....."Despartiti dar impreuna" cu Jennifer Aniston.




Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Anca, la multi ani fericiti impreuna si sa va impliniti toate visele.

Uite, ia o sa te mai trezesti.

Pup fetele+piticii mari sau mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

servus, fetelor inginerelor. Iaca ma mai prezint si eu p-aici, sa va spun ca n-am murit, sunt vie (dar nu fac struguri) si sunt terminata, franta, rupta si de abia astept concdiul pe care astia ai mei nu prea vor sa mi-l dea. Sa speram ca din 15 sept. am sa pot "fugi" putin sa ma odihnesc......ca tare am nevoie.
Dar nu vreau sa va plictisesc cu vaicarelile mele, mai incerc sa intru, macar asa sa va dau pupici si sa va salut, ca tare mi-e dor de voi.
Nu stiu a cui e ziua dar spun si eu LA MULTI ANI!!!! , multa fericire si sanatate.
Va pup pe toate,
semneaza: ing. M.G.

Mergi la inceput