Ingineri fosti, viitori....(7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Dar ce-ai patit Alina?

Dana cu Paul(8.09.2000) & Ana Maria(6.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

O disputa cu sotul...., si cum sunt orgolioasa, tin codita sus....

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Nu fi trista,si al meu e f orgolios,intotdeauna fac eu pasul spre impacare,daca as face si eu la fel,nu stiu unde am ajunge Cred ca intotdeauna unul trebuie sa cedeze si la noi cam eu sunt aceea

Dana cu Paul(8.09.2000) & Ana Maria(6.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Dar proaspatele mamici oare ce mai fac?

Noi trebuie sa iesim pe afara dar bate un vant brrrrr oare se va mai face cald??

Dana cu Paul(8.09.2000) & Ana Maria(6.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Iaca am prins un moment liber. Ana a facut o alergie la o intepatura de furnica/purece poate chiar si tantar. Si bubite i-au aparut ulterior prin mai multe locuri. Nu-i dau tratament, doar i le tamponez cu alcool cu mentol si-i dau cu crema hidratanta. O deranjeaza si se scarpina rau pe unde poate iar daca are haine si le da jos ca sa poata sa se scarpine. De dimineata le avea insangerate pe cateva, dar ce pot sa-i fac . Nasul inca ii mai curge dar este pe trecute. Asa se intampla daca face "upgrade cu virusi noi de Bucuresti"...In concluzie nimic grav dar deranjant. Eu deja incep sa nu ma mai stresez la astfel de problemute. Oriucm suntem tare ocupati sa o invatam cuvinte noi si bucurosi ca are deja un vocabular. Ieri a spus "papa bun" si incearca sa spuna multe doar ca nu-i iese mereu figura.
Alina, l-am vazut si noi pe harnicutz, tare buna treaba cu filmuletzele. la blondutz.
Anca, ma bucur ca ati petrecut, mai ales ca atunci cand vine bb "mai rarut ca-i mai dragutz". Tot asa ocupata esti?

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Hello!
Alina, lasa ca trece!!! Sper ca nu e ceva foarte serios, pe subiecte de principiu. Noi maine implinim un an de la casatorie...cum sa ma pregatesc??? As vrea sa fac ceva frumos dar nu prea am timp, bani si energie..totusi nu vreau sa las momentul sa treaca nemarcat...si a fost si Sf. Alexandru si nu i-am luat nici un cadou sotului...ca m-am gandit ca ii fac o surpriza pe 1 sept. Dar...ce surpriza, ca nu-mi trece nimic prin cap. Decat sa-mi pun eu o ....funda...si atat.
Otilia, imi pare rau ca Ana a patit chestia asta, pe de alta parte ii creste imunitatea, eu sunt de parere ca nu e bine sa tii copilul "sub clopot de sticla" ca in loc sa il protejezi, mai rau devine bolnavicios si sensibil (bine, asta e teoria pana voi avea copilul meu).Da, sunt tot asa ocupata....dar ....mai bine decat sa nu-mi ocup neuronii cu nimic sau cu prostii,nu??

fetelor.


Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Multumesc fetelor pentru suport....ca am nevoie...
Iepumic, nu stiu daca am eu idei bune la ora asta, dar zic,( nu dau cu paru')...nu i-ar placea o pagina pe net?
Poti sa-mi scrii PM si iti arat un model....

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata inginerele harnicutze!!!
gata cafeaua!!!(nu stiu ce se intimpla dar nu merge iconita cu cafeaua , asa ca va rog s-o beti si fara!).
mi-e dor de o cafea buna dar deocamdata am interdictie, bb si asa e destul de agitat, mai cofeina ii mai lipseste.
alina, pupa mama si trece supararea! la noi de obicei eu sunt cea care lasa, ca altfel....
otilia, cum se simte printesa? imi pare rau ca ati patit-o in romania. uite, un pupic pt. fata si trece!
iepumic, felicitari si sa traiti fericiti impreuna inca 100 de ani (si alaturi de cel putin un bb mic!!!!).
noi avem deja citeva nopti la activ de nedormit, miriit, urlat etc. colicii bata-i vina!!! poate ca voi, mamici cu experienta aveti vreo solutie, ca la mine s-a terminat stiinta
va pup pe toate, incerc sa mai revin, nu promit nimic

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata!

Katik, sa fiti sanatosi si voiosi, asta conteaza acum....cafea ai timp sa bei si peste cateva saptamani!!! Ma bucur ca ne mai dai si noua de veste.
Alina, este o idee buna, nu stiu daca imi ajunge timpul sa fac asta dar...incerc. Hai ca-ti dau PM.

Pup inginerele si le doresc o zi buna....dar Kuki, Monagan, Linusa, pe unde umblati??? Nu v-am mai "vazut" de o vesnicie.


Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Prezent! Sarutmana de cafea.

Eu am avut concediu, implinesc o luna de cand nu mi-am vazut sefa (2 saptamani ale ei+2 ale mele). Fac cinste si la mai mare !
Dar de luni incep calvarul si adio vacanta pana de Craciun.

Otilia, imi pare rau pentru ana, dar bine ca e numai atat, o sa treaca. Cand plecat inapoi? am ramas in urma cu stirile, ai rezolvat pana la urma cu actele pentru ea?

Anca, sa-ti traiasca sotul si sa fiti fericiti.

Mamicile ce fac?

Pup fetele, mai vin

Mergi la inceput