Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna ziua la toate fetele!

Pe unde sunteti?

VA pup si o duminica cat mai placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Buna ziua!

Am fost sa fac poze toamnei si sa culeg frunze, rosii neaparat ca asa a spus "doamna" pentru abilitati practice.

Si eu sunt de acord cu miscarea, sport la scoala daca s-ar putea.
Mi-am intrebat copilu' daca continuam cu orele de dans sau vrea tenis, inca se gandeste...
Am inscris-o la un curs de pictura unde va merge sambata, sah nu mai vrea ca merg doar baietii acolo.

O saptamana placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

O "Zana"-ce frumos. Ati cules frunze. Eu week-end-ul asta am muncit, iar fetele au iesit un pic prin gradinuta. S-au cam plictisit!
Apropo voi ce faceti in week-end? Cum ii destindeti pe copiii vostri? Dati-mi si mie niste idei. Eu m-am saturat de plimbari prin parc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Noi am fost ieri la Sangeorz Bai intr-o vizita (la bunu, ca-i in concediu ). A fost tare frumos. E o toamna minunata. Incepe sa-mi placa tot mai mult acest anotimp (cata vreme nu e ploios).

Andrada la final mi-a zis ca am avut o duminica reusita. Pe masina, la intoarcere a adormit. Era franta dupa atata alegatura prin parculete. Si aseara a "cazut" bustean.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

April-si eu am vost o data la Sangeorz Bai-mi-a placut tare mult!


Pupici Andradei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Ralu, stii care-i ironia? Noi suntem la 50 km de Singiorz Bai si pana acum "n-am avut timp" sa mergem. Mereu era altceva. De fapt eu am fost o singura data in primul an de facultate, pe atunci nu stiam ca soarta m-a aduce pe aceste meleaguri
Dar chiar ca e frumos. Si sunt sigura ca multe locuri frumoase sunt in tara asta, doar ca nu ne facem timp sa le vedem....si uite asa trece viata pe langa noi si nu avem timp sa ne si bucuram de ea....doar munca si iar munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna,

noua ne-au cazut 2 dinti din fata....

Am primit si prima invitatie la o petrecere de bobocei...


Va dorim numai bine!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Buna dimineata, dragelor. Olala, de cand n-am mai scris pe aici. Am scris , cred, mai demult pe aici ca ne-am cumparat o casa si din vara de cand ne-am mutat toooot muncim la ea si, prin urmare, nu mai prea am timp de nici unele.

Andrei e bine, a inceput clasa a II-a, se adapteaza din mers la noile cerinte (am scris la subiectul cu pricina despre asta), iar in rest ma lupt cu el sa citeasca mai mult, sa se gandeasca mai putin la playstation, sa aiba mai multa rabdare cand face ceva, sa fie mai independent, sa nu se mai certe cu frati-su, etc, etc.

Bietul copil...il vorbeste mami a lui...

Altfel, apropos de dinti: lui i-au cazut 8 dinti pana acum si cei 4 de sus au crescut si ma minunez cum i se schimba fizionomia numai din cauza asta. E tare frumusel, dar se schimba, incepe sa fie mai mare. Victor cu dintii lui mici de lapte este, inca, mai bebe.

Ralu, bonjour s-aici. Intrebai ce facem in weekend sa nu se plictiseasca piticii! Pai, noi calatorim mult, incercam sa profitam cat mai mult ca suntem in buricul Europei. Acum suntem tare ocupati cu casa, dar uite, planificam un weekend mai lung la Paris ca sa mergem la "Cité des Sciences", muzee, city-trip-uri, etc. Din pacate, se ivesc mereu chestii de facut si nu avem multe ocazii sa facem ce ne place. Dar voi unde locuiti in Franta, la Paris?

Fug. Cu drag,

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetele!

April-din cate stiu eu, tu esti din Bistrita!? Mie imi place tare mult Bistrita si imi plac foarte tare si oamenii (ardelenii). Chiar daca nu sunt ardeleanca, Bistrita este orasul sufletului meu!

Nora-da, ne intersectam peste tot. Eu stau in sudul Frantei (Marseille). Ce coincidenta-si eu tot vara asta m-am mutat si tot cu lucrarile sunt ocupata si eu. Ma simt un pic aiurea ca pe fete le chinuim cu lucrarile noastre, dar cred ca in vacanta de la sf. lui octombrie vom pleca cateva zile sa le scoatem si pe ele!!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Buna Nora, ce mod frumos de a va petrece sfarsiturile de saptamana, mi-am dat seama ca, daca as merge in excursie in Europa cu Lia (7 ani)nu as sti pe unde sa o plimb si ce obiective sa vizitam (sa nu se plictiseasca) ea ne aude discutand si mereu ne intreaba de ex." cand mergem si noi (noi2 si ea) la Paris" moment in care eu mi-o imaginez intr-un muzeu de arta plictisindu-se ingrozitor... dar ! exista dupa cum spuneai acele "Cite des Sciences" in care cu siguranta nu s-ar plictisi.
Rugamintea e sa ne tii la curent cu ce vizitezi tu sa ne notam in "carnetel" pentru viitoarele concedii.
Pe curand.
Doina

Mergi la inceput