Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zana spune:

quote:
Originally posted by grati.ela
Este si profesoara mea, imi da note, ma corecteaza la pronuntie...Mie insa mi-e tare greu...nu ma mai ajuta memoria si asa imi vine sa chiulesc cand are Ozi ora cu mine!





Chiuleste! noi iti dam voie sa faci o escapada ca in anii de liceu, dar daca vor sti papusile mai multa germana ce te faci apoi?

Dupa ce am incercat si noi variante de stilouri, am ajuns la unul NO NAME, scrie super si-l pastram la loc de cinste, doar e primul pe care l-am cumparat.
Ghiozdanul inca rezista, ma mir si eu .

Eu caut culegerea Mate 2000 n-am lucrat pana acum din ea si trebuie mort-copt, in librarii n-am gasit-o.... deja am bataturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

mate2000 e de la paralela 45. o aveau si la palatul copiilor la informatii; sigur au la diverta. Ozi a lucrat din colectie si in clasa I si acum in clasa a IIa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Buna, si la scoala 79 tot din culegerea de la Paralela 45 lucreaza (si la mate si la romana), mai nou le-au dat si culegerea unei invatatore din scoala.Azi mergem la Muzeul National de Arta , am aflat intamplator ca se organizeaza niste ateliere sambata si duminica pe grupe de varsta unde sunt invatati sa "priveasca" un tablou, o opera de arta in general, azi tema va fi despre arta italiana moderna (parca) va mai povestesc cand ma intorc sper sa fie interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Am comandat pe net pana la urma culegerea.
In formularul de comanda ziceau ca ajunge in 4-5 zile.
La confirmare pe mail 18-21 zile asa ca la concurs pe noi nu mizati .

Ocu, cum a fost la Muzeul de Arta?

Un semestru usor va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Buna mamici, a fost dragut la muzeu ieri dar am fost la o actvitate ce se adresa copiilor cu varste intre 4-6 ani iar tema era "Diagonala intr-un picior-ghici Abstract ce e?" cam greu de explicat unor copilasi dar s-au simtit bine erau 15 copii si 15 parinti, parintii se puteau plimba prin galerie in timp ce copii ascultau si participau la discutiile cu doamna Angelica (resonsabila cu prog educative din muzeu)au desenat ceva si apoi au mers in atelier unde au pictat, totul a durat cam 2 ore, evenimentele se petrec odata pe luna si tematica difera in functie de expozitiile din muzeu, au facut si modelaj, au tesut dupa ce au vizionat expozitia de covoare orientale vechi, sper sa mai participam si noi dar la grupa 8-10 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

BUNA ! SUNT AURA SI SUNT MAMICA A DOUA FETITE : CRISTINA IOANA, CARE E NASCUTA PE 01 05 1999 SI UN PUIT DE 3 LUNI,ANCA ALEXANDRA.
CRISTINA ARE NISTE PROBLEME LEGATE DE DENTITIA DEFINITIVA.AU ERUPT INCISIVII CENTRALI DAR SUNT MARI SI NU PREA BINE ORIENTATI.AM FOST LA DOI STOMATOLOGI IAR ACUM AM AJUNS LA UN ORTODENTIST.TOTI TREI MI-AU SPUS CA VA AVEA NEVOIE DE APARAT DENTAR DAR SI DE EXTRACTII DE PREMOLARI SI MASELUTE DE MINTE .AM FACUT O RADIOGRAFIE PANORAMICA SI O RADIOGRAFIE TELEMETRICA DE PROFIL[ASA CRED CA SE NUMESTE] IAR SAPTAMINA VIITOARE AVEM DIN NOU PROGRAMARE LA ORTODENTIST SI VOM AFLA CONCRET CE AVEM DE FACUT . VOI VA-TI CONFRUNTAT CU ASTFEL DE POBLEME? MA REFER LA EXTRACTII DE DINTISORI SANATOSI. VA MULTUMIM PT RASPUNSURILE VOASTRE SI VA

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA
slide ANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Aura bun venit!
Te rog, daca poti, sa nu mai folosesti majuscule. E tare greu de citit.
Va trec pe listutza.
Eu am avut probleme asemamatoare fiicei tale. Mi-au scos un premolarii (de sus si jos) pentru a nu ajunge la aparat. Insa, din pacate am avut nevoie de aparat, care nu l-am suportat, asa incat dintii nu sunt chiar bine plasati. La mine a fost pb nedezvoltarii maxilarului. Asa incat eu n-am avut niciodata 32 de dinti.......plus ca cele de minte nu mi-au crescut nici pana in prezent (38 ani!!!). Nu aveau unde

fluturasul meu......www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">Dada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

april merci pt raspuns si scuze pt caracterele mari dar am observat tirziu si nu mai puteam sa scriu mesajul din nou ,se sculase Ancuta cea mica.Cu dintisorii vom vedea miercuri ce vom face, se pare ca e si o agenezie de premolar dr jos ,deci scapam de o extractie . pentru listuta ,Kiki va fi incintata ca este si ea aici.

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA
slide ANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

Noi tocmai am luat amprenta pentru aparat, va fi monobloc si-l va purta noaptea si in timpul zilei cateva ore (nu va putea deschide gura cat il va purta)asta e, sper sa facem fata pana la urma, ne asteapta cativa ani buni de "tratament".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

In sfarsit la miez de noapte am terminat cu martisoarele....Ozi a lucrat din plastelina martisoare pentru cei dragi. Am cumparat felicitari care au snur lipit si de 5 ore montam lucrarile. Sunt interesante, unele sunt superbe chiar! Eu i-am platit munca:1RON/martisor. Pentru mine si pentru Meme (bunica ei) au fost gratis (ca-s lucrate din "inima cu dragoste"). Cu banii stransi vrea sa-mi faca o surpriza de ziua mamei.

Mergi la inceput