Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by april

Andradei ii place foarte mult sa deseneze, asa ca si-a zis, in urma cu vreo 2 ani, ce-ar fi sa scoata bani din asta.
Niciodata nu mi-a cerut nici un leu, in schimb cand are nevoie de bani isi insira ultimele "colectii de desene" si ne cheama in magazinul ei. Preturile difera in functie de complexitate: 1 leu cele mai usoare.....pana la 10 lei cele mai reusite. Si uite asa fata mea are la bani......de multe ori imprumut de la ea pana la salar......dar cu dobanda

Desteapta fata ta !
Si al meu deseneaza dar inca nu i-a trecut prin cap ca ar putea scoate bani din asta .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Buna fetelor,

Uneori ma intreb si eu de unde vin ideile, la mine se liciteaza pe desene , daca nu-i place ce obtine , se duce repede la bunica, care de fapt se topeste toata tot privind la "capodoperele nepoatei", va dati seama cand prezinta un artist ce se ascunde dupa un deal sau cat de speciala e floarea cu patru petale.
Pai, carti tot am cumparat impreuna, le-a dat si doamna lectura suplimentara ,dar stau aliniate frumos si astept si eu ziua minune cand le va veni randul la citit(poate in clasa a doua o fi altfel).

Weekendul trecut a spart pusculita pentru orele de ski,cred ca si-a dat interesul sa invete doar fiindca erau banii ei munciti.

Distractie placuta! la copilasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Gata vacanta !!!
Pentru toti elevii,multa sanatate ,si multe note bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Si noi am inceput scoala si am si intrat in forta cu evaluari ,dictari .Slava Domnului ca vremea tine cu noi ,e cald ,frumos si dupa scoala mai stam in parc ,avem parcul chiar in fata scolii .
Saptamana viitoare se duc la circ si copilul de abia asteapta ,e prima lor iesire cu clasa.
Va pup si va urez spor la lectii ,Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Si noi la scoala,dar afara este urat,ploua ,e inorat si cam rece,asa ca nici vorba de plimbare.
Am ajuns la litera b.Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

Si noi am inceput scoala in forta.
De plimbari nici vorba pe vremea asta urata in bv.
E cineva pe aici din Brasov.
Fata mea e innebunita dupa colectitia Scooby do si ar face orice numai sa-i cumpar fiecare carticica.
Spor la invatat.

edith15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:


"Distractia" a inceput si la noi.Dupa ce m-am laudat pe aici pe forum ca are numaiFB in primul semestru,azi a venit cu un -B asa ca sa ma aduca cu picioarele pe pamint.Si la noi e nebunia cu Scooby Do si trebuie sa cumpar cate 2 numere deodata-nu se pot uita amandoua in aceeasi revista.
Happy Valentines Day,pentru cei ce sarbatoresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:


Copilasii vostri cand scriu cu stiloul? acasa sau la scoala sau shi,shi?
A mea scrie doar acasa si strange de el ca i se albesc degetele,oricum cu creionul scrie mult mai frumos si-i place mult mai mult.
A propos ,cred ca ne lasa ghiozdanul,am vazut ca pe la colturi este cam ros ,s-a mai slabit pe la cusaturi.
Voi ce ghiozdanel aveti?
Pupici pt. cei mici !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by misulescum


Copilasii vostri cand scriu cu stiloul? acasa sau la scoala sau shi,shi?
A mea scrie doar acasa si strange de el ca i se albesc degetele,oricum cu creionul scrie mult mai frumos si-i place mult mai mult.
A propos ,cred ca ne lasa ghiozdanul,am vazut ca pe la colturi este cam ros ,s-a mai slabit pe la cusaturi.
Voi ce ghiozdanel aveti?
Pupici pt. cei mici !!!!

Ina mama lui Cristina



pe noi ne-a lasat cam demult, insa doar saptamana asta i-am luat altul

fluturasul meu......www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">Dada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Fetelor eu am gasit un stilou f.bun de la rotring la metro. Am incercat cu schneider, bic, disney dar erau proaste rau. Conteaza mult calitatea stiloului!
Ozi a revenit din vacanta cu pofta de scoala. In particular a inceput sa lucreze la germana (din ianuarie) si este foarte entuziasmata. Este si profesoara mea, imi da note, ma corecteaza la pronuntie...Mie insa mi-e tare greu...nu ma mai ajuta memoria si asa imi vine sa chiulesc cand are Ozi ora cu mine!

Mergi la inceput