Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

April multumim.

A stazi nu am fost la scoala,avem doua B-uri in rest numai FB.
Prea multe lectii nu ia dat pt vacanta asa ca o sa scapam usor.

pupici si numai bine.

edith

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Va dorim vacanta placuta ,distractie asemenea,si semestrul ll sa fie la fel de bun ca si acesta care s-a incheiat.
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Ce bine ca e zapada si au o vacanta frumoasa, mai ales ca in vacanta de iarna nu s-au putut bucura de iarna.
Andrada nu a primit teme pe vacanta, insa doamna a zis ca cine vrea poate sa faca. Eu i-am interzis teme in vacanta, sa stie si ea ca e VACANTA. Oricum se vede pe ea oboseala preimului semenstru.
Sa speram ca si sem II o sa fie la fel de bun.

Vacanta placuta tuturor copiilor. O merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Vladut are numai f.b .El are lectii peste vacanta ,destule .Si mergem si la engleza ,daca tot nu plecam nicaieri.

April aveti noroc daca e zapada ,in Bucuresti e frumos si chiar cald la pranz .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Hehehe, de cand nu am mai scris aici!

La noi nimic nou, am fost in Romania de Craciun, am prins chiar si o juma de zi cu zapada imediat dupa anul nou, apoi am revenit acasa, a inceput scoala, etc, etc.

Andrei e bine, fac tot mai multe dictari, au mai accelerat si la mate, sunt multumita.

Chiar, am vazut ca mai toate spuneti ca ai vostrii au numai FB! Aici nu exista asa ceva. Notarea e clasica, de la 1 la 10, media clasei e in jur de 8.5 iar Andruska are in jur de 9.3-9.5 (astea sunt mediile de dinainte de Craciun). Sunt multumita, stiu ca poate si mai mult dar nu e atent, se plictiseste...E doar in clasa aII-a s-o mai da el pe brazda.

Au multe testari si absolut orice greseala (inclusiv un accent pus invers) este sanctionata.Cum e imposibil ca un copil sa nu faca o greseala cat de mica, urmarea este ca nimeni nu are 10 pe linie. Mie mi se pare corect asa, poti mai bine sa-ti dai seama cum ii merge copilului la scoala, unde are ceva probleme, unde trebuie insistat, la ce e talentat, etc.

Pupici.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

De groaza temele astea: trei zile m-am rugat de copil sa le faca, in a patra s-a apucat, poate pana luni le termina.

April, super ca aveti zapada!

La noi e soare, asa zambitor n-a fost din vara .

Weekend placut!
se termina vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

eheeee, s-a cam dus zapada......si vacanta s-a dus......pe cai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Eu am mobilizat copilul in vacantuca asta sa lucreze la mate (0,5RON problema corect facuta). Asa a reusit sa-si stranga 30RON bani pentru 3 carticele din colectia Witch (a patra a fost bonus din partea mea). Eu merg cu ea in librarii si ii cumpar culegerute de mate, de romana, carticele stil Stiati ca...pentru celelalte strange singurica banuti. M-am gandit mult daca nu e daunatoare metoda asta...deocamdata asa a prins gustul cititului (a citit deja Moby Dick, Calatorie in jurul pamantului in 80 de zile...). In vacanta asta mi-a cerut sa-i dau sa citeasca poezii (m-a zapacit cu expresiile frumoase cerute la clasa)...
S-a si distrat...toata vacanta am stat la Brasov la bunica, a fost si zapada, aer curat din plin (are balconul chiar sub Tampa), a patinat...
Mai e un pic si gata huzurul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Buna tuturor!
Noi ne-am facut temele ,dar acum e greu sa il conving sa lucreze suplimentar.
Asa e aprilmai avem doua zile si de luni mergem iar la scoala .
La noi e primavara in toata regula e cald,cald si soare .
Azi l-am lasat cu rolele in fata blocului ,in trening .Vremea asta e total anormala !
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Andradei ii place foarte mult sa deseneze, asa ca si-a zis, in urma cu vreo 2 ani, ce-ar fi sa scoata bani din asta.
Niciodata nu mi-a cerut nici un leu, in schimb cand are nevoie de bani isi insira ultimele "colectii de desene" si ne cheama in magazinul ei. Preturile difera in functie de complexitate: 1 leu cele mai usoare.....pana la 10 lei cele mai reusite. Si uite asa fata mea are la bani......de multe ori imprumut de la ea pana la salar......dar cu dobanda

Mergi la inceput