Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by lady_in_red

BUna ziua, ne primiti si pe noi in listuta?

Donsoara se numeste Karina Iulissa si are 7 ani, fiind nascuta la 12 august 1999.Este actualmente in clasa I si se pare ca ii place tare mult la scoala...numai ca de nazbatii nu s-a lecuit.

Ba acum mai are si un aliat, in persoana fratiorului ei, de 1 an si 5 luni, nascut pe 10 august 2005.

Dupa cum vedeti in familia noastra luna august e "plina" de lei

Prostul pana nu-i fudul
Parca nu e prost destul

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Bun venit tie si Karinei !
Lasa ca nici al meu nu e usa de biserica ,numai ca parca s-a mai maturizat ,e mai responsabil ,mai atent .
Sutn multumita ca scrie din ce in ce mai frumos si numa mananca litere chiar asa cum facea pana in vacanta de Craciun .
Azi dimineata s-a trezit destul de greu si m-a intrebat, asa somnoros,cat mai e pana la sfarsitul anului scolar .
pupici si o zi buna ,Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

Buna ziua.

Sunt mai noua pe forum si abia astazi am dat de voi.
Am si eu o printosoara nascuta pe 1.10.1999,va rog sa o treceti pe listuta.
Suntem si noi in clasa a I-a,mergem f.bine cu invatatul literelor,citit si socotit dar scriem uratel.
Va pup si numai bine.
In asteptarea fratiorului.14+

edith

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

Am omis sa scriu ca pe fetita o cheama Andreea.

pupici.bafta

edith

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Buna tuturor,
La noi a inceput deja vacanta,maine e zi libera,copiii sunt bucurosi.Am terminat primul semestru cu FB pe linie,nu stiu cum va fi semestrul urmator ca dupa avalansa de testari din ultimele doua saptamani s-a saturat de scoala si si-a pierdut entuziasmul.
Cum au terminat scolareii vostri primul semestru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

A terminat cu Fb si ma intreba de ce trebuie sa fie vacanta

Se pare ca invatatoarea le-a propus chiar acum, la sfarsit, niste proiectele care sa sa ii stimuleze si toti erau siderati ca de maine nu vor mai veni la scoala pentru un timp

Oricum, de cand a venit sta in camera ei si chiompaneste la o "surpriza" pe care nu ma lasa sa o vad

Ma gandesc sa o dau la inot, asa isi mai consuma energia ca bona a zis ca nu ii face fata si ei si fratioruluiMai ca as trimite-o in locul meu la serviciu ca eu dorm intre doi pacienticate 5 secunde

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

Poate pana reincepe scoala am sa ma lamuresc si eu cum sa fac sa o atrag de partea "reala" a lucrurilor ca de cand a invatat sa citeasca - cam 4 ani - cand vede matematica .O pun cu de-a sila sa faca ceva la matematica.In rest, ar sta toata ziua cu cartile in mana...de povesti, bineinteles

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeairina spune:

Bunaseara, ne primiti si pe noi? Andreea Irina 21 aprilie 1999.
Sper sa nu va supere ca va intreb, mai are cineva un copil autist in clasa aIa la o scoala normala? Cum se descurca? A-ti reusit sa gasiti profesor itinerant? Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Buna seara mamici de cls l.
Carnetul este tot la d-na inv. ,maine o sa-l dea copiilor,este plin cu fb.Pt.vacanta nu au prea mult de lucrat,eventual sa-i dau eu ceva suplimentar.
Citeste putin la filme ,dar se supara ca" trece "prea repede scrisul,.
Suntem suparati ca nu avem zapada ,saniuta sta degeaba,o sa fie o vacanta cam scurta ,doar o sapt.,
Noi parintii vom merge in vacanta sa vopsim prin clasa ,ca au pus termopane,si treb sa reparam putin.
Va spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

bun venit tuturor noi venitilor la "copii nascuti in 1999"
vasunteti pe listutza, sper sa nu fi uitat pe nimeni. va rog verificati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

april, multumim

Karina Iulissa-7ani-Codrin Iulian-1 an si 5 luni-Laura Andreea si Daniel Florin

Mergi la inceput