Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roger spune:

Si eu am un nepotel in clasa I la Scoala nr. 84 Bucuresti. Am intrat pe www.concursurilesmart.ro si am salvat subiecte de clasa I, sunt foarte ok !!! Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Bine ai venit,Roger!

Noi n-am terminat martisoarele.

Nu s-au presat ghioceii , dar sunt uimita ce poate iesi din manutele ei, sclipici peste tot, scris tremurat dar sunt facute din suflet.
Mi-a dat martisorul de la pictura azi, nu poate tine secretul mai mult timp, draga de ea .

Tremurand si din zapada a iesit

un ghiocel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Buna!!!!!
Nu am mai intrat de mult pe aici.....dar parca ne este si rusine Andreea nu merge la scoala.....in anii de gradi am avut mari probleme cu raceala si am considerat sa nu o inscriu la scoala.De fiecare data cind o ia vreo raceala mai puternica trebuie retrasa din colectivitarte si la scoala nu cred ca ne-am fi permis sa lipsim. Si am mai avut o teama, ea nefiind obisnuita cu un program stabilit poate nu avea rabdare sa stea cuminte si atenta in timul orelor.Iarna asta chiar am depasit-o cu bine, dar tot cu pauze de la gradi. Acum am inscris-o la sc.gen 197 din Dr. Taberei sper sa fie o scoala buna. Daca este cinva la aceeasta scoala poate ne spune si noua la ce sa ne asteptam.
pupici si succes la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

ce-ati patit,v-a dat pe spate semestrul II?

sa traiasca toti copii de pe listuta ,respectiv toti cei
nascuti in1999.
chiar daca nu le mai transmitem separat felicitari,sa fie ei fericiti si sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Eu am murit cu o ecuatie cu trei necunoscute in brate .
Din culegerea de la ed. 45, habarn-am avut sa explic asa ca ma duc la scoala sa o intreb pe d-na, asta e!

La Multi Ani! tuturor mamicilor pentru ziua de maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

de ce sunt asa complicate problemele pt.clasaI??

nici n-au invatat ca lumea sa socoteasca ,si acuma le trebuie ecuatii ,doamne ca nu pricep,de ce nu este mai lejera programa
sa invete matem.treptat,sa nu-i ia cu hei-rupul .
Zana felicitari pt.fetita ,lucreaza f.fain,mi-au placut felicitarile!!

Unde sunteti ,va pregatiti pt.serbari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

La multi ani mamici si fetite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Si eu pup mamicile si fetitele ,chiar daca e cu o zi mai tarziu .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:



Chiar ati avut serbare de 8 martie? la noi "nici gand"(asa se exprima moata mea )
M-am lamurit cu inecuatiile , incercuise un exercitiu in plus si astfel ma puse pe ganduri.

Misulescum , multumim de aprecieri! ar face orice altceva decat exercitii- acum imi face margele pune pe sirag tot ce a mai ramas de la martisoare, sa vedeti ce bella ma fac .

Va pup.
zana



"Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna. Traieste ca si cum ai muri astazi."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Noi nu am avut serbare de 8 Martie pt ca in mai au o serbare la "prietenii sanatatii", fiecare va fi un fruct sau o leguma, si mai au una in iunie, la terminare.

La inceputul lunii iunie vor avea 3 excursii. Abia astept sa vad cum o sa se descurce, avand in vedere ca nu a mai fost fara noi decat la bunici. Sunt putin ingrijorata, dar in acelasi timp vreau sa vad cum se descurca fara mami

Voi extrascolar mai faceti ceva? Ca noua de abia ne ajunge tipul de lectii. In afara de role.....nimic. Tare as vrea sa faca si altceva, insa cand vad ca e 7-8 seara cand isi termina lectiile.....
Nu e organizata deloc. Toata ziua face lectii cu pauze cam mari, le cam lalaie......nu-mi place.

Mergi la inceput