Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Ozi merge la inot zilnic, iar anul acesta am inscris-o la Palatul Copiilor la ceramica si pictura in ideea ca le va face sambata.


Cum e la pictura si ceramica? Banuiesc ca pentru anul asta nu se mai primesc copii dar macar sa stiu pentru anul viitor, vreau neaparat un hobby "static" eventual o testare pentru pian daca are inclinatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Din afara nu pare a fi mare lucru dar ea e fericita ca este "tare creativa". Sta 2-3 ore si modeleaza in lut figurine care sunt lasate apoi sa se usuce. Isi aleg piesele care le sunt dragi si le picteaza. Ar sta o zi intreaga sa modeleze ...oricum eu am scapat de plastelina din casa. Stiam ca nu mai primesc decat in toamna dar daca vrei sa incerci iti dau pe PM nr de tel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

LA MULTI ANI Andrada!
sa te faci repede bine si distractie maxima.

LA MULTI ANI! pentru toti sarbatoritii zilei de azi: Andreea si Andrei

sa fiti sanatosi, fericiti ,in dar sa primiti tot ce va doriti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

LA multi ani sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi !
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Multumesc Zana buna
Si Mirunei La multi ani!
Si tuturor Andreilor, Andreelor, Andradelor, etc......La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

LA MULTI ANI!!!! sarbatoritilor de azi!


Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocu spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Din afara nu pare a fi mare lucru dar ea e fericita ca este "tare creativa". Sta 2-3 ore si modeleaza in lut figurine care sunt lasate apoi sa se usuce. Isi aleg piesele care le sunt dragi si le picteaza. Ar sta o zi intreaga sa modeleze ...oricum eu am scapat de plastelina din casa. Stiam ca nu mai primesc decat in toamna dar daca vrei sa incerci iti dau pe PM nr de tel.


Da vreau!!! multumesc si daca ai si un tel al instructorului de inot (Narcis-parca) as incerca si inotul desi e cam problematic cu timpul, v-am admirat programul zilnic cand l-ai postat mai demult.Astept PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Ce mai fac copilasii? Ocupati cu scoala?
Cu raceala am rezolvat-o, insa se pare ca trebuie sa vedem un oftalmolog. Ii lacrimeaza rau ochii Andradei si i se inrosesc.
Cu scoala e bine. Ieri am avut sedinta si i-am vazut caietele de dictari. Sunt multumita.
Problema cu piciorusele inca n-am rezolvat-o. O tot dor. I-am facut analizele si nu are reumatism. M-a trimis pediatra la ortopedie. Doar luni ajung. Nu stiu ce poate fi. Sa speram ca nu mare lucru. In schimb e fff slaba. 21 kg la 7 ani si la o inaltime de 126-128 cm, exact nu stiu, dar o sa o masor. Mi-a dat ceva vitamine. N-are pofta deloc de mancare, parca mananca in scarba. Sunt putin stresata de cate s-au adunat.
pupici la pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna tuturor! Ozi a avut concurs municipal la inot si a luat locul 3 la bras. A fost atat de fericita!!! E bine pentru ca asa e motivata sa munceasca la antrenamente. Mi-a placut atmosfera de concurs: desi cele 3 fetite de la antrenor au concurat la 7 ani s-au bucurat impreuna pentru premiile castigate, si-au impartit bombonelele primite.
La scoala, coincidenta sau nu, s-au apucat de asfaltat curtea, de ingradit bazinul descoperit...santier in plina iarna. Doamna invatatoare nu face serbare de Craciun cu copiii. A hotarat sa le faca petrecere in ultima zi de scoala: suculete, chec, karaoke, dans. Vad ca e fericita asaca nu comentez. Cam asta e pe la noi pe ulita. Va pup!

Mergi la inceput