Copii nascuti in 1999 (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zana spune:

La Multi Ani ! spun si eu cu intarziere pentru toti sarbatoritii lunii noiembrie, sa cresteti mari si voinici!


08.11.1999 – Luca Gabriel – Pupesita “Mihaela”(web)
10.11.1999 - Ioana - - "Ralu"
18.11.1999 - Stefania - Carmen "Cara_b"



Gratiela, cum a fost concursul? cred ca reinnoim si noi abonamentul la innot cat de curand.
Ce mai fac copilasii? eu nu mai vreau sa aud de lectii si scoala.
E prea mult!!! ghiozdanul creste pe zi ce trece si m-am saturat de scris, il astept pe Mos Craciun sa ne preia din sarcini .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

OZi a iesit a patra la spate si bras. Rezultat bun pentru 15 luni de inot. Are resurse iar la concursul din decembrie spera la locuri mai bune.
Eu sunt insa tare necajita cu scoala Ozanei...au in curte un bazin dezafectat - practic o groapa betonata adanca de 2m. De doua ori ceea ce poarta titlul de profesoara de engleza a lipsit iar copiii au iesit nesupravegheati in curte si s-au dus glont la groapa. Este inadmisibil. I-am dat trei zile directorului sa ia masuri altfel vin cu presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

felicitari gratiela si pt ozi si pt masurile luate la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Felicitari Ozi! e un rezultat foarte bun, tinem pumnii pentru decembrie.
Bun venit la fetele noi.

Of..of in tara asta nu se schimba nimic,in invatamant ca si in sanatate ,din pacate oamenii trebuie doar fortati sa faca ceea ce trebuie.
April, ati rezolvat cu caldura in clase?

O zi buna!
fac schimb de carti Scooby-doo



desene @


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76746" target="_blank"> Povestile forumului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

da zana, s-a rezolvat. Pe aici doar cu greva se rezolva pb

si noi colectionam carti Scooby Doo insa deocamdata nu avem dubluri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Zana-multumim de urari!

Ce mai faceti fetelor? Ioana mea este bine, a inceput din septembrie dans modern si-i place foarte tare. In noiembrie am dus-o la pediatru pentru consultatia anualala si pediatru a constatat ca a cam luat in greutate in ultimul an. Adica pentru o inaltime de 1,21 m are o greutate de 29 Kg. M-a sfatuit sa tai dulciurile (NU in totalitate, dar sa fie mai rarut) si sa nu-i mai dau carne seara. Recunosc cinstit ca pe la ora 17.30, dupa ce vine de la scoala, se arunca pe dulciuri. Nu vrea sa manance fructe la ora aia, pentru ca ea zice ca nu ii tin de foame. Ce mananca copiii vostri ca gustare? Nu stiu ce sa ii dau.... Sunt total in ceata!!!

Va pup mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ralu, Ozi a mea la 127cm are 30kg. Este drept ca face zilnic antrenament la inot (unde inoata cam 1000m), are masa musculara bine dezvoltata dar tot are grasimuta pe burtica si un picut la fundulet. Ea invata de la 12-16 asa ca singura masa consistenta e cea de la ora 16,30. La 17,50 mananca urda cu o banana si stafide sau un bol cu fructe maruntite (de obicei o mandarina, un mar mic, o jumatate de banana 3-4 nuci si cateva stafide); dupa inot are un castronel mic de lapte cu o manuta de cereale sau fructe (struguri mai ales). Dimineata ea mananca obisnuit (fara mezeluri insa) la ora 10,15 iar la scoala are lapticul cu un pachetel de 3 biscuitei Start cu cereale (pe care-l imparte cu colegele). Introducand stafide, curmale, smochine, nuci nu a mai simtit nevoia de dulciuri si in felul asta macar nu a mai luat in greutate (se pastreaza la valoarea asta de la 124cm). Va pup pe toate!
PS: Fetelor e targul de carte la Romexpo si sigur au multe oferte pentru cei mici. Eu am saracit dand sute de mii pe cartile din colectia Zanelor de la ed. Egmont. Sper sa gasesc si carti de scoala pentru Ozi si ceva bun pentru mine (carti de specialitate ca de altele nu mai am timp) si poate si pt sot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Buna tuturor si bine v-am regasit !
Gratiela felicitari Ozanei !Din nefericire noi nu mai mergem la inot.Deci nu prea avem cum sa ne cunoastem la bazin .
Vladut incet ,incet isi intra in ritmul scolii desi la inceput mi-a dat mare bataie de cap .Se descurca bine si de vreo 3 saptamani nu mai face purcei pe caiete .
Va pup pe toate si pe micutii vostri ,Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:



Si noi am renuntat la dansul sportiv pentru ca "nu mai vreau" si daca n-are chef copilul...n-are si basta ,de aceea m-am bucurat in clipa in care am aflat ca s-a deschis un nou bazin in oras si se incearca prin scoala organizarea unui curs de innot,din vara n-am mai mers la piscina si Miruna incepuse sa-si dea drumul.

Stinu, felicitari pentru Vladut! eu n-am scapat inca de "purcelusi" si fac toata ziua munca de "acoperire" sa nu se prinda doamna.
Ma lupt cu copilul sa lucram suplimentar dar abia reusesc cateva cuvinte la engleza si asta de cand cu Magic english.

Cu mancarea sunt fericita ca-i plac cerealele si lactatele.
Ii dau de cate ori am ocazia peste si am subtiat dulciurile, dar tot mai cere cate un corn la scoala.Asa ca raportez 30 kg in greutate, inaltime nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Multumesc fetelor de raspunsuri!


Va pup!

Mergi la inceput