All about Constanta(79)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tatiana, la 2 ani nu e nici un vaccin...abia la 2.6 ani o mai inteapa...
Daca vrei poti sa ii faci varsat de vant, aici e obligatoriu...eu trebuie sa il intep acum pe David pt ca in Romania nu se face!!! Imi e asa mila...si daca are reactii urate...nu are cine sa stea cu el acasa...
Distractie placut la Tulcea!!!

Norris, de ce vrei particulara?? Eu iti spun ca cele mai "intensive" gradinite care pregatesc copiii cel mai temeinic pentru scoala sunt cele de stat...si sunt in Constanta cateva mai bune ca orice gradi particulara (daca gasesti loc).
David a fost un an la Gradinita Cambridge (fosta Libaneza) de care am fost tare multumita (si Crig tot acolo o are pe Mariuca)...in sensul ca educatoarele sunt super dragute, copiii sunt destul de liberi, ii scoate des afara, e foarte curat si fac engleza intensiv.

Gata...fugim si noi la plaja....

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David

De-ale lui David

Atelierul Piticilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/photo/553016457/2280018130087737923uKHDSN
Cateva poze cu DAvid...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga



varsta David

poze David

De-ale lui David

Atelierul Piticilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

hello!
Dupa o seara plina de activitati gen facut dush cu cana(sorry de cacofonie) am citit si eu ce ati mai scris .
Camelia frumoase poze aveti de la munte.Despre vaccinul de doi ani si jumatate pot sa-ti spun ca Mariuca n-a facut febra spre deosebire de celelalte.Este de fapt DTP-ul pe care l-a mai facut .Eu i-am dat o doza de tylenol preventiv si atat.
Tatiana asa ca poti sta linistita si ca sa fii si mai linistita..hihi iti spun ca urmatorul va fi la 7ani
Adriana eu i-am facut analizele Mariucai la medicover.Si pentru ca am pierdut din vedere faptul ca la exudat nu ai voie sa bei nimic am revenit dupa doua zile (fusesem in weekend).Si noi aveam aceeasi problema cu laptele.
Norris ai intrebat de gradi private... eu stiu doar G.C(sus mentionata) si casuta cu povesti .La prima e Mariuca(ea e inca mica) iar la a doua am fost personal si mi-a placut foarte mult.De altele nu am informatii ca sa le pot recomanda.Eu am avut in vedere nr de copii din grupa si personalul.
o saptamana cat mai placuta!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

crixia,mi-ai luat-o inainte,acelasi link ma pregateam sa-l postez
sanzi,multumesc ptr.descrierea amanuntita;inainte de a citi mesajul tau,dadusem o cautare si ma lamurisem asupra principiilor de baza,dar tu m-ai transferat in mediul real;foarte frumos!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

a,si sanzi,am admirat[in premiera ptr.mine,caci nu am avut timp de vizionat pozici si la topicul de fata]o familie foarte reusita!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Fetelor,voi ce faceti cu copilasii mici,cam ca Alexutu' nostru [1 an si 4 luni],pe vreme ploioasa?Azi ma gandeam sa-l duc la Alpin Center,la locul de joaca,dar tare mi-e teama ca va fi aglomerat...

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

salut!

Sunt pe ultima suta de metri cu pregatirile pt. nunta(cununam in 2 sept). Si ieri am avut o surpriza neplacuta cu rochia. Am constatat ca are un defect major la spate pe care nu l-am depistat decat imbracandu-ma. La proba nu mi-am dat seama pt. ca nu incheiasem toate bridele la spate. Si am luat-o de la o casa de moda care ...cica...se respecta...imi vine sa.... Azi ma duc sa vad cum se poate remedia...Dar daca nu vedeam si ma trezeam in seara nuntii????

O saptamana minunata!

Poze IULIE !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Sinzi, mi-am notat cu sfintenie tot ce ne-ai povestit. Sper sa aplicam si noi cu succes!
Tania, succes la remediat rochia! Sunt sigura ca o sa fii cea mai reusita naschica!
Mamacita, pentru zilele ploioase, locul e joaca de la Alpin e foarte bun. Am fost si noi de mai multe ori. S-a deschis si o alta locatie: pe bd Mamaia, intr-o cladire cu vreo patru etaje (la parter e BCR Asigurari). E mai scump ca in alte locuri (200 de mii/ timp nelimitat), dar spatiul este foarte generos si ofertant. Un etaj e amenajat pentru copilasi mai mici, altul pentru cei mai marishori.
Si am mai vazut o locatie noua, pe bd.Bratianu, mai sus de Pol.CFR. Poate facem o intilneala cu piticii la una din ele. Nu uitati si de martea viitoare, cind v-asteptam jos la Mc-ul de la Tomis.
Crig, sa stii ca ALisiei nu i-a placut la dans, ea se astepta la altceva si mi-a spus nemultumita: "Dar asta nu era balet, mami, era asa cum face ursul Baloo din Cartea Junglei, 1-2-3, 1-2-3... Eu vreau balet din'ala cu poante." Asa ca acum sint in cautari. Cineva mi-a spus ca si acolo, la Oleg Danovski, s-ar face balet, probabil in alte zile sau cu grupe de copii mai mari.
Apropo de vaccinuri, eu am numai amintiri urite, cu febra mare si piciorus dureros, dar cred ca depinde de la caz la caz.
Va pup si va doresc o zi usoara cu piticii nazdravani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Lizuca va doresc succes la cautari!La spectacol ati mai fost?..ca eu m-am tot uitat dupa voi dar nu v-am vazut.
mamacita am fost si noi o data la alpin center dar cred ca e prea mic pentru locul de joaca de acolo.Cred ca mai indicate sunt locurile de joaca private .Eu in ultimul timp spre ele m-am orientat.Sunt mai aerisite si mai linistite.
Tania bine ca ai vazut si nu mai plangetrebuie sa arati super sambata.Sa va traiasca finii si sa fiti fericiti alaturi de ei!


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput