Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Eloise sunt la fel preturile...acum depinde de ceea ce vrei.
Uite acum fac upload la pozele cu hanele care le-am cumparat.

Fetelor multumesc..incerc mai intai cu un ceai de menta..daca nu trece cumpar Smecta cand merg la bunica'mea.


_
32+ Sebastianpoze
Mult a fost, putin mai este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Gripo, eu m-as duce cu la primarie

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

GRIPO- contractii fara sa se intareasca burtik?

ALESSIA80 34+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Eu ma duc sa ma intind putin, sa ma uit la un film si poate trag si un pui de somn. Succes la scris, sa am ce citi mai incolo...

Sandra 32+ burtik + poze

inca un pic
mare si munte
BB 28sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cpetrut spune:

Salutari la toata lumea!

Am vazut ca ati inceput sa discutati despre indemnizatii si concedii. Am incercat sa dau de firul de inceput al discutiei, dar nu reusesc si mor de somn. Poate cineva sa ma ajute?

Deci nu primim CIC decit dupa concediul post natal obligatoriu? Cite zile e acela? 126? In acest concediu post natal se primesc 65% din salariul brut? Apoi mai stam pe uscat vreo 2 luni ca sa cerceteze ei dosarul? Va rog sa ma corectati ca daca e asa eu imi iau lumea in cap. Asta ar insemna ca in primele 6 luni ale lui bebe eu sunt buna de dus la cersit. OOOOfff...

Cricri 34+ cu Iulia Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

ALESSIA, eu asa cred, cred ca la inceput, contractiile de inseput, nu sunt cu contractarea uterului, dar poate ma insel, este doar parerea mea, nestiintifica si neincercata pana acum, dar, ai rabdare pana maine, ca o intreb pe dr. Eu asa parca citisem, ca incep contractiile cu dureri ca la ciclu, adica in partea de jos a burticii. Dar, inca o data, poate ma insel.

MICROBU, vin si eu.

35+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

CPETRUT, ai inteles foarte bine, doar 2 chestii gresite:
1. salariu e de 85%, eu asa stiu, si ajunge aproape ca cel normal, pentru ca nu se mai pun nu stiu ce impozite;
2. concediul postnatal obligatoriu e de 42 de zile, cine doreste, isi poate lua mai mult.

35+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

burtici si mamici,

Azi am fost la control si e totul ok. Colul e bine, doar ca mi-a zis dr ca am luat cam mult in greutate, adica 14 kg. Tensiunea era 130/80, cam mare dar deja eram super agitata cand am intrat pt ca o mamica si-a lasat progenitura la usa cand a intrat la consultatie, un copil mai prost crescut ca ala cred ca nu exista, ne-a enervat pe toate care asteptam la usa dr.
Mi-a zis sa iau cate 2 no spa pe zi chiar daca nu am dureri. Pai...eu habar n-am ce-s alea contractii nedureroase, daca mai iau si no spa nasc la 44 de sapt cred.
Concluzia a fost ca ne vedem peste 3 sapt.

Eloise, exact asa simt si eu in privinta bebelusei. Parca de abia astept sa fiu obosita din cauza ei, doar sa stiu ca e sanatoasa si ok, nu mai spun ca ma tot gandesc cum arata, cum o sa fie, etc

putzuruca 33+ cu Andreea-Iuliana

poze cu dragoste






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cpetrut spune:

Multumesc Gripo!

Prima greseala era din tastatura. Da, 85% voiam sa scriu. Din pacate eu am salar mult mai mic decit CIC si nu ma avantajeaza. Bine ca e numai 42 de zile postnatalul! Oricum va fi un inceput mai nasol pentru ca nu-mi ajusteaza nimeni chiria si cheltuielile de intretinere! Nu stii, dupa ce se gindesc ei 2 luni sa-ti dea CIC vin banii retroactiv dintr-o data sau mergi in urma cu cele 2 luni?

Multumesc inca o data.

Cricri 34+ cu Iulia Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

GRIPO- Multumesc anticipat!

PUTZURUCA- felicitari pt lipsa de contractii! De ce oare ti-o fi spus sa iei NO SPA?

ALESSIA80 34+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput