Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Oare unde sunt, ce fac si de ce nu ne mai dau semne:

Roxana01?

Mephala?

Aramona?

Ingereasa?

Katia? (Katia, Katia, unde-i Katia???)

Laliq?

Amarantina?

Gety?



Eloise 31+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Am intrat si eu dupa cateva zile bune de lipsa...Am citit tot si acum sa recuperez...

Martha La multi ani cu intarziere.Nastere usoara si un bebe sanatos si mancacios.!
Cri sunt alaturi de tine. Trebuie sa ai incredere ca totul va fi bine. Uite multi 'ici de la mine si de la bebe mic.
Notquiteso si Sheryll bine ati venit.Sarcini usoare si bebei sanatosi!
bb ralukutza ma bucur ca in sfarsit stai linistita...stiam eu ca o sa convingi medicu sa iti faca cezariana
Ignatica ma bucur ca esti bine si tu si bebe Davis.Multa sanatate.
Bibi felicitari pentru bebe...mult laptic si sanatate


Eu sunt bine...cat de cat.
Vroaim sa va intreb daca si voi aveti dureri de burta noaptea...ziua parca nu ma doare asa tare dar noaptea trebuie sa ma tin de sot sa ma intorc de pe o parte pe alta...si burta doare destul de tare,nu sunt contractii e o durere continua si totusi numai noaptea.
Am fost zilele trecute cu mama si sotul si am cumparat o multime de hainute pentru bebe...sunt atat de dragute.Pentru fetele din Iasi in Alexandru langa fostu cinematograf este un magazin "Puiut" si au haine superbeeee...tot de acolo am luat si o chestie tare draguta, e un fel de saculet...il pozez si va arat acusi ca nush sa explic bine.
Peste 2 saptamani mergem sa ridicam si patutul....abia astept.
Va pup si merg sa ma imbrac ca ma asteapta bunica la ea...imi face salata de vinete si fripturica ca eu nu mai sunt in stare de nimic.
aa..si inca ceva...ce asi putea lua ca m-am stricat tare tare tare de tot la burta...nu mai pot...un medicament ceva stiti?Oare ceaiul de menta e bun?

Pupici


_
32+ Sebastianpoze
Mult a fost, putin mai este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

ELOISE -100% de acord cu tine! Daca mi-ar pune cineva ca e sanatos si safe sa il nasc, maine m-as duce sa fac asta! Si eu abia astept sa ma oboseasca bb. Sunt mult mai obosita psihic acum si va fi mult mai bine cand voi experimenta oboseala fizica!

Eu cred ca sunt inconstienta. Recunosc ca nu stiu absolut nimic despre cum se face dosarul cand il depun, unde? Noroc ca v-am auzit pe voi vorbind ca la internare ai nevoie de adeverinta de salariat ca altfel habar n-aveam...Sanatoase sa fim, pt ca sunt convinsa ca in momentul in care vine bb Dumnezeu ne va ajuta sa avem cu ce sa-l crestem!


ALESSIA80 34+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Inni, , intr-adevar tati e in al noualea cer! Iar ce spune restul lumii oricum malasa rece. Soacra-mea, de exemplu, vroia nepot, dar ce-mi pasa mie ce vrea ea???


35+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Alessia tot asa patesc si eu...e tare urat si dureros...insa mai mult ca sigur e asa cum spune si Eloise.....

_
32+ Sebastianpoze
Mult a fost, putin mai este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

ELOISE- din pacate nu e o durere care trece intr-un min!
E o durere foarte puternica, la fel ca la cm si nu-mi trece decat cu no spa -in cel mai fericit caz- sau gynipral!


ALESSIA80 34+
poze
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20060925/k/fb69/preg.png[/image]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Mexxa ia Smecta, la mine a avut rezultat imediat. Si ceai de menta, si-un pilaf de orez asa mai dietetic...

Eloise 31+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

MEXXA cum is preturile la PUIUTZ? comparativ su sirajul de ex?

Eloise 31+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ena spune:

BUna fetelor!
In ultima vreme am stat departe de calculator.
Si eu am dureri ciudate dar sunt cauzate de buric. Nu a vrut sa iasa...pentru ca a fost legat corect....si acum am dureri la cateva zile cand bebele creste si burtica incepe si ea sa creasca.
Pupici si daca am ajuns aici suntem norocoase!
30 sapt

ena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

ALESSIA, eu zic ca alea ar cam fi contractii, in timp ce la MEXXA, cred ca e doar burtica, doar creste si ea! Am avut si eu dureri ca ale ALESSIEI, de vreo 2 ori, dar n-am luat nimik, maine o sa intreb dr. ca merg si eu la control, odata cu intrarea in luna a 9-a!

MICROBU, concluzia: SUNT CRETINI. ne sfideaza, ne considera niste cersetori, de parca nu tot din banii nostrii se platesc si chestiile astea, in schimb, cand e de furat...se dau repede banii si se recupereaza ...NEVER.

35+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput