Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Putzuruca si eu vreau sa stiu de ce a murit acel bb.

Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Ce micut si dragut e bb lu Ignatica.

POZE

Monica 37 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Fetelor, deocamdata nu stiu amanunte despre bebe dar cred ca nici nu vreau sa stiu, insa situatia in sine m-a dat peste cap. Incerc sa nu ma mai gandesc.

De abia astept sa vad pozele cu bb David.

putzuruca 33+ cu Andreea-Iuliana

poze cu dragoste






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

E 5 dimineata la mine si eu nu pot sa dorm, si astazi lucrez.
Fetelor, eu ma cam ingrijorez cu kg am pus mai bine de 18 pana acum si am toate sansele sa ajung pana la 20 pana la safrsit. Is un pic cam disperata.
inni cum poti sa te strangi de sfarcuri, la mine sunt extrem de sensibile si dureroase. Si mie mi-e frica sa nu fie canalele infundate , nici o picatura n-am avut pana acum, si cand ma duc miercuri la spital am sa intreb daca sa-mi iau sau nu pompa cu mine/
cata14 stiu exact data pentru ca sunt programata la cezariana.
Doctorii de aici, daca se hotaraste cezariana nu te lasa sa intri normal in travaliu si sa faca cezariana atunci, ei de obicei te programeaza cu 2 sapt inainte de termen la operatie.
microbu dragute hainele de bb.
Aseara am ansamblat si noi carutul, al meu e mai sport si are car seat-ul care e pentru bebe mic si care se pune deasupra. O sa pun si eu poze cu carutul diseara cand vin de la servici.

Credo bafta azi la doctor, sa ne zici ce ti-au spus, probabil cam aceleasi reguli sunt si aici.

Fetelor, explicati-mi si mie noile reguli gramaticale cu nicio/nici o ca doar am auzit ca s-au schimbat dar nu's lamurita si in ce fel.

Oana 37 cu Lisa Maria

Poze

Varsta Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Oana ma dor si pe mine, dar rabd ..numai ca sa ma conving ca iese cate ceva.
Nu mai fii suparici ca eu am luat 20 kile pana acum. Sunt in grafic
Despre noile reguli cu nicio/nici o ...nu stiu.
Io sper sa nu se schimbe alea cu "a-ti", "i-mi", "s-au"... ca atunci voi deveni o agramata pe langa tancii care invata acum gramatica...mai ramane sa se schimbe si la "de-ci", "in-ca", "p-ai", "et-c"..si altele...


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Salutare!

Azi ma simt mult mai rau ca ieri. Piciorul ma doare ingrozitor, burta e ca un bolovan, spatele ma doare la fel de tare.
MamaLili- stiu ca Oximed-ul nu e bun in ultimul trimestru de sarcina dar nu am ce face. Nu stiu daca rivanolul e bun?pentru ca pe unguentul cu betatina iar scrie ca nu e bine sa fie folosit in sarcina. Cu ceva trebuie sa ma dau pentru ca exista riscul unei infectii ceea ce e mai rau.Pufy- de unguentul care mi l-ai spus nu mi l-a dat nimeni la farmacie deci cred ca nici acela nu poate fi folosit. Azi o sa incerc cu ALOE VERA.

Stefy - am o cunostinta care a nascut o fetita si a fost tot in pozitie pelviana. Nu a nascut mai repede ci dimpotriva a nascut pe la 42 de sapt. Asa ca nu-ti face griji.

Microbu- nu-ti fa griji pentru ca acum nu-ti curge "lapte". Dupa ce nasti poti avea mai mult lapte decat unele la care acum le curge laptele. Important e sa vrei sa alaptezi si sa nu te lasi influentata de nimic.Sunt putine persoane care nu pot alapta cam 10%, care au probleme medicale. Pompa e bine sa o ai cu tine la spital desi laptele o sa vina mai mult dupa ce ajungi acasa.

Pentru pregatirea sanilor pentru alaptare e bine ca la fiecare dus sa frecati bine sfarcurile cu un prosop mai dur. Pentru ca ele sa se obisnuiasca cu gurita lui bb care desi e mica are o putere.....

Ignatica - am vazut pozele cu David si sunt superbe. Sa creasca mare si voinic

Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor
Poze
POZE YAHOO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by inni
Despre noile reguli cu nicio/nici o ...nu stiu.
Io sper sa nu se schimbe alea cu "a-ti", "i-mi", "s-au"... ca atunci voi deveni o agramata pe langa tancii care invata acum gramatica...mai ramane sa se schimbe si la "de-ci", "in-ca", "p-ai", "et-c"..si altele...

Poze

Inni 37+ cu ....




Inni hihihi, ai dreptate....

Oana hai ca te lamuresc eu. Academia a decis ca de acum incolo "nici o" si "nici un" se vor ortografia legat, de ex: "n-am nicio problema", "n-am vazut niciun om". Eu personal am decis sa boicotez aceasta schimbare nejustificata, scriind in continuare "NICI O" si "NICI UN"[/b]

Eloise 31+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

cred ca s-a instalat panica in Academie, ca le boicotez eu schimbarea...

Eloise 31+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac

Fetele care au mai nascut sau cele care s-au documentat raspundeti-mi si mie la o intrebare: in caz ca se rup membranele acasa cu ce fel de absorbante sa ne pregatim, ca doar n-o sa punem prosopul de baie, nu??? Se gasesc de cumparat tampoane f. mari sau sa folosim pampersi pt. adulti? Sa nu radeti de mine dar am auzit ca fluxul este f. mare si pana la spital n-am chef sa fac dara dupa mine.

Mirabela sapt. 34 POZE

MIrabela, poate ti-au raspuns fetele, n-am apucat sa citesc tot...

Insa sa stii ca la mine curgea in asha hal incat chiar ca cu prosopul intre picioare m-am prezentat la spital...iar pe bancheta o folie mare de plastic... Binentzeles, fiind iarna, peste prosop aveam si pantaloni colanti, care tineau cat de cat acel prosop...
Eu am avut fff mult lichid si curgea in nestire...nu stiu care tampoane ar putea tine asmenea cascada...

La spital ti se dau fese sterile...la mine s-a adunat mormanul...veneau intr-una sa-mi dea!!!

Ramona (sapt. 32, pentru a doua oara mamica!!!)
Doar sufletul mamei poate sa multiplice iubirea si nu sa o imparta intre copii ei.



Ramona si Maysa (27 ianuarie 2004)

Poze cu Maysa-"Duracell"


Nu lua viata in serios. Nu o sa iesi din ea viu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Sheryll esti pe listuta
Notquiteso nu ne-ai zis DPN-ul...


Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput