Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Pufy, poti folosi Panthenol spray fara probleme. Cat despre drum, si eu ma mir ca n-am nascut acum o luna si ceva in urma, cand m-am urcat in masina si m-am dus singurica la Cluj. Plus ca m-am intors in aceeasi zi.

Nicolstoy, multumesc ptr raspuns!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili sapt 31 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katia spune:

Salutare!

In sfarsit am reusit si eu sa mai recuperez!!!!

Oana si celelalte fete cu sanii foarte sensibili, poate nu am dreptate dar cred ca trebuia sa va masati sanii usor zilnic si sfarcurile pentru ca sa va obisnuiti. Ganditi-va cand o sa trebuiasca sa-l puneti pe bb sa suga. Si eu sunt sensibila dar usor usor masandu-ma am ajuns ca acum pot sa strang (usor - repet) de sfarc si nu ma mai doare sau jeneaza asa rau ca la inceput. La mine 'picatura' (desi e putin spus ca daca strang curge nu picura) a venit singura de vreo 2 luni si de atunci ma masez la fiecare dus dupa ce ma sapunesc ca sa alunece usor mana.
Putzuruca, eu l-as fi batut pe sotul tau (daca el ti-a adus veste proasta despre bb colegului). De ce tre sa-ti spuna? Nu puteai sa traiesti daca nu stiai? Eu zic ca e bine sa ii rugati pe cei din jur sa nu mai raspandeasca vesti din astea. Eu cred ca exista o limita a lucrurilor pe care poti sa i le spui unei gravide. Daca ati sti cate lucruri naspa am auzit in sarcina asta si nu le-am mai spus. Nu judec pe nici una din fete care mai povestit despre cazuri auzite si de fiecare data dupa ce citeam postarea incercam sa nu ma gandesc la asta, dar nu toata lumea e asa, pe unele fete chiar le afecteaza si ma gandesc acum la Alessia si la Raluca.
Daca afli motivele nenorocirii zi-ne si noua ca ne mai trece paranoia! Sa nu te superi pe mine te rog. Pe tine te inteleg, pe cei 'nongravizi' imi vine sa-i bat.
Ignatica ma bucur ca esti bine si tu si bb David mancacios!!!

Vad ca incep disputele pentru 'podium' Sunt foarte curioasa cine urmeaza!

Am inteles bine Ingerasa e programata maine la cezariana????

Cri, Adameasca va doresc multa sanatate!

Acum sa va zic ce-mi trece prin cap. V-am zis ca viitorul meu cumnat se insoara maine. Nunta e la Botosani si pana ieri mergea numai barbatu-meu la nunta. Ieri mi s-a pus pata iar azi mi-a cuprins tot creerul - VREAU SA MA DUC SI EUUUUUUU!!!!!!!!!! De dimineata stau pe capul lui tati sa ma ia si pe mine. Credeti ca e un risc mare? Sa merg cu masina pana acolo (cred ca facem cam 7-8 ore ca merge incet si cu multe popasuri). Astept niste pareri (desi sincer nu cred ca o sa tin cont de ele daca nu vor reflecta petele mele de pe creer ) Ar trebui sa plecam cam intr-o ora doua.


35+ cu bb Katia

Pozici cu noi


Numai acela poate construi castele de nisip pe malul marii, care crede ca valurile pot fi imblanzite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

ZINA, stiu ca astepti raspunsuri, dar eu chiar nu ma pricep la astea, poate se gaseste totusi cineva care stie.

MICROBU, sunt mortale lucrurile bebelinei, si mie tot ala galben mi-a placut cel mai mult, cat despre marimea lor....

KATIA, daca te simti in stare, du-te, eu, una, m-as duce.

CRISNEMES, imi pare rau de suferinta ta. A venit exact ca naiba. sa treaca mai repede.

PUTZURUCA, si eu sunt de aceeasi parere ca si KATIA, nu avem nevoie, si nici tu, bineinteles, de vesti de-astea acum. Si-asa paranoia e in floare.

IGNATICA, e un ingeras, adica ai in casa un ingeras, trebuie sa fii fericita pana la cer, nu-i asa?

Eu azi ma simt mai bine cu moralul, mai ales ca nu mai am diaree si am vorbit cu doctora, care mi-a spus ca daca a trecut imediat cum am intrerupt fierul, inseamna ca nu e o infectie. Oricum, azi mi-am facut analiza pentru lysteria(mai urmeaza partea cu asteptatul rezultatului), iar luni merg sa donez si din restul orificiilor (scuze), pentru celelalte analize de rutna. Sunt chiar satula de analizele astea. Eu n-am facut o viata atatea analize, si mi-e chiar sila sa tot alerg de colo-colo pentru ele, macar sa fie bebe bine.

A seobserva ca am intrat in LUNA A 9-A!!!!!!!!!!!!!

36+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Mey fetelor, dar de pompele spitalelor ati uitat, sau nu vreti sa le folositi? Eu stiu ca exista in fiecare maternitate, si ca te lasa sa le folosesti de cate ori simti nevoia si vrei.

36+RADU ANDREI

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dori_ch/album?.dir=62d5re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Crisnemes, poti folosi un unguent cu galbenele, are efect cicatrizant.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili sapt 31 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

quote:
Originally posted by katia
Putzuruca, eu l-as fi batut pe sotul tau (daca el ti-a adus veste proasta despre bb colegului). De ce tre sa-ti spuna? Nu puteai sa traiesti daca nu stiai? Eu zic ca e bine sa ii rugati pe cei din jur sa nu mai raspandeasca vesti din astea. Eu cred ca exista o limita a lucrurilor pe care poti sa i le spui unei gravide. Daca ati sti cate lucruri naspa am auzit in sarcina asta si nu le-am mai spus. Nu judec pe nici una din fete care mai povestit despre cazuri auzite si de fiecare data dupa ce citeam postarea incercam sa nu ma gandesc la asta, dar nu toata lumea e asa, pe unele fete chiar le afecteaza si ma gandesc acum la Alessia si la Raluca.
Daca afli motivele nenorocirii zi-ne si noua ca ne mai trece paranoia! Sa nu te superi pe mine te rog. Pe tine te inteleg, pe cei 'nongravizi' imi vine sa-i bat.

Daca te gandesti la Alessia si la Raluca ..ce mai scormonesti dupa "motivele nenorocirii" ..de ce n-o lasi balta ??!! Nu poti face abstractie de lucrurile rele. Traiesti pe pamant. Nu poti trai ca intr-un clopot de sticla si sa te prefaci ca e totul frumos.

Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Katia, daca te simti in stare, du-te!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili sapt 31 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Eu nu mai stiu cum naiba se deschide un subiect nou..si stiam

Poze

Inni 37+ cu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramone spune:

[font=Verdana]Buna fetelor[/font=Verdana]. Va salut pe toate..sunt noua aici asa ca voi scrie mesaje scurte...stiti voi de ce..:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramone spune:

Noi avem 30+ si sunt alaturi de voi de ceva timp insa numai nu m-am invrednicit sa ma inregistrez..insa cum voi intra curand in concediu..ma voi alatura celor sarguincioase in ale scrisului

Mergi la inceput