Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Hm.. eu fac parte dintre femeile care au tot amanat bb din diverse motive. Unul dintre ele a fost cariera, trebuie sa recunosc. Nu avem nici casa, avem o masina vai de mama ei, insa ne-am dorit un copil. E adevarat ca din p.d.v. financiar ar fi trebuit sa mai astept macar un an, ca sa ajungem la un echilibru, insa acum nu-mi pare rau. Si chiar daca de cand am ramas gravida nu am mai putut lucra, asa ca veniturile noastre au scazut drastic( eu aduceam 75% din bani in casa), tot nu-mi pare rau. Aproape toti banii nostri se duc pe cosultatii, medicamente, ecografii, alergaturi in miez de noapte la spital... Probabil ca unele dintre voi cunosc ce inseamna spaima de fiecare zi de a-ti pierde copilul. Ei bine, cu toata nebunia asta, ca am albit de cand am ramas insarcinata, tot nu-mi pare rau.
Femeile care nu se hotarasc sa riste cum am riscat eu sau voi, nu ar trebui condamnate, asta nu inseamna ca nu vor copii, ci doar ca le e teama. Poate sunt un pic lase, poate ca nu au partenerul potrivit...Fiecare dintre ele are motivele ei. Hai sa nu aruncam cu pietre, ok? Ca nu cred ca printre noi e vreuna cu halou si aripioare pe spate.

Am 32 de ani, si chiar daca uneori imi pare rau ca nu am facut un copil mai devreme, stiu ca nu eram pregatiata sa fiu o mama asa cum as vrea sa fiu. De-abia acuma ma simt destul de matura si responsabila ca sa imi asum cresterea si educarea unui pui de om, pentru care eu voi fi intreg universul timp de cativa ani.

anne 30+

Sunt foarte multe lucruri despre care nici macar nu stiu ca nu stiu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Fetelor, stie vreuna din voi cand se in toarce pufymic? Ca eu ii simt lipsa...

35+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by ramomar
nicolstoy multumim de informatiile legate de dosare, dar eu nu inteleg ceva: cum sa punem actele originale in toate 3 dosarele, ca le avem doar intr-un singur exemplar? sau se ppun doar intr-un dosar si se predau toate 3 in acelasi timp, la aceiasi persoana?.

34+

mai avem un pic...



Ramo foarte, FOARTE buna intrebare! Bingoooo! Nu m-as mira ca domnii sa pretinda originalele in toate 3 dosarele... a propos de absurdul situatiei descrise de Katia... Absurditatea birocratica nu are limite!

Eloise 31+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Salutare!
Exact cum ma asteptam…Dupa ce 2 saptamani am zburdat la munte, acum abia ma mai misc. Pe langa raceala care pe zi ce trece e mai marsava (acum a coborat pe piept), am niste dureri in cosul pieptului de nu mai pot sta nicicum. Nu stiu ce o face bebe, dar voi tot vorbiti de coborarea burticii, iar mie mi se urca pe zi ce trece in gat (e, nu chiar…).
Dar gata cu plansul, oricum n-am nici o sansa sa intru in top.
Maine abia astept sa merg la Scoala parintilor (cred ca e deja a 7 oara – cursul e de 4 saptamani, dar mi imi place sa merg de cate ori pot, fiindca mai vorbesti cu gravidute una alta, mai cunosti moasele care te vor ghidona la momentul oportun daca nasti la Filantropia etc).
Ma ingrozeste gandul ca vine din nou canicula. Eu nici noaptea trecuta nu am putut dormi de cald si am deschis tare geamul (ce credeti, pe barbata-miu la tras curentul la picioare….si azi ii curgea nasul, nostim, nu?!), dar daca o sa fiarba si afara….nu stiu ce as mai putea face. AC nu avem, ventilator nu avem, prieteni cu casa la tara/munte binevoitori de gazduire nu avem, bani nu MAI avem!
Acum chiar ca GATA cu plansul! Avem o dulceata de fetita si inca o mormoloaca in burtica si cred ca asta e esentialul!
Pupici,
Marina 34+ Maruca si Ana (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

alina morostes doctora mea mi-a spus ca e foarte periculos pentru mine sa se declanseze travaliul si trebuie sa tinem cont ca acesta se poate declansa si mai devreme. De aceea a hotarat ca daca totul merge bine cel mai tarziu saptam 38 scoatem bebelina ca sa nu riscam nimic nici pentru mine nici pentru ea.

"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"
Alexxia 31+ si Ruty 5 ani


PETRECERE RUTY

POZE

JURNAL http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?member=1865

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

eloise eu una nu m-as mira sa ne ceara vreo "functionara" sau "functionar" originalele in toate dosarele....

34+

mai avem un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

A, si am uitat sa va spun ca pe ziua de azi a fost si o veste buna. Mi-au spus de la Institut ca au vorbit la Academie (de unde tinem noi financiar) si se pare ca nu vor fi probleme cu salariul bonus...deci au inghitit-o! Sa vedem, vorba contabilei, pana nu ne vedem cu banii in cont....
Marina 34+ Maruca si Ana (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

cri draga , eu abia acum lecturez cap.trecut si nu-mi venea sa cred ca tu ai facut hernie. Imi pare tare rau, iti doresc multa sanatate s imi pare bine ca esti optimista. Totul o sa fie bine, bebe marisor si o va ajuta pe mami sa treaca peste orice problema.

angel_lexi si eu mi-am pus intrebarea: oare cand vine pufymic?! ca mi-e dor de ea....

34+

mai avem un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

itzy-bitzy tu mereu intrebi de mine, esti o dulce.
Am citit si ca ai avut ceva probleme cu stomacelul, sper ca ti-a trecut! De fapt si eu am problema asta de 2-3 zile, daca nici maine nu trece am sa iau o lingurita mica de cafea macinata.


34+

mai avem un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Am revenit!!!!!!!!!!
Si mi-a fost tare dor de voi , fetelor!

Nu am citit nimic din urma, dar am vazut pe prima pagina ca mai avem un bb in trupa!Sa ne traiasca si el si mamica lui!Bibi refacere usoara si mult laptic pentru micul Licurici!

Despre noi: am fost la Colibita, unde nu am ramas si ne-am indrepata spre Vatra Dornei...am stat acolo vreo 4 zile, apoi am venit in Cluj unde i-am facut programare la dentist lui Ovi si eu am fost la control.
BB mic e bine, sanatos, creste, dar e mai micutz decat media...asa ca sper sa mai stea cat de mult posibil in burtica....
Azi avem 35 de sapt si 2 zile...la 38 de sapt mergem iarasi la control...

Mi-a fost tare dor de voi si de-abia astept sa citesc din urma sa vad ce ati mai facut...sper ca sunteti bine toate si nu aveti vesti proaste!

Pupici multi si dulci la toate(si burtici si mamici si bebici)!!!!


Ioana(34+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput