Mamici de sept-oct 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

pufymic vorba aia: vorbesti de lup si lupu la usa!
bine ai revenit! eu si lexi tocmai ne intrebam cand revii si uita-te...

34+

mai avem un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Pufy, bine ai revenit!
Alesio cum s-a comportat? V-a obosit sau v-ati relaxat cu totii?
Nu-ti face probleme cu bb mic, ecografele astea mai dau si erori. Am o prietena care si-a facut 2 ecografii in 2 locuri diferite (la Giulesti si la Medicover) la o zi diferenta si la Giulesti bb avea 2,4kg, iar la Medicover 2,9kg. Si ea era in sap.38. Pana la urma a nascut in sap.39 un bb de 3,3kg. Asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Eloise ca ai intrebat de mine.
Sunt bine, doar ca nu am vesti. N-am dureri de nici un fel, nu iau pastile, nici macar No-spa, n-am contractii, nici dureroase nici nedureroase, dorm cate 8 ore in care nu ma duc deloc la baie, n-am arsuri, greturi si gata ca m-am laudat destul. Am insa niste probleme psihice, sunt cam isterica si nu ma multumeste nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Inni, esti bine? DPN-ul tau e destul de aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

buna burtici si mamici
ne-am intors si noi de la dr, bebe e f bine, e cu capul in jos, angajat sa iasa, colul meu s-a scurtat(cu tot gynipralul luat!!!), acum are 26 mm de la 42 cat avea data trecuta , trebuie sa mai iau gynipral inca o sapt apoi...asteptam
pufy, bine ai revenit!
inni, tu ce faci?
roxana01, tu ai nascut?
tasia, ti-am trimis PM

Floricika 36+ cu David Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Multumesc mult de re-primire! pe toate!Sunteti niste scumpe!

Amarantina de Alesio pot zice ca s-a comportat normal....adica nici mai cuminte dar nici mai agitat ca de obicei...(deci furtuna cum e el de regula )!
De bb mic sunt cam suparici ca si masuratorile au iesit ca pentru un bb mai mic cu 2 sapt decat are el de fapt acum...(de diametrul biparietal si de lungimea femurului vorbesc), iar ca greutate are 2 kg la 35 de sapt.....iar media e de 2400 gr.........oricum sper sa fie bine...

Ma duc sa-mi imbaiez banditul mare si revin!

Pupici!


Ioana(35+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Pufyyyyyyyyyyyy, bine ai venit! Sper ca v-a priit vacanta!

Flory felicitari pt vestile bune!

Amarantina ei... ce probleme psihice... mici istericale mai facem cu toatele. E si caldura asta pe care noi o percepem de 3 ori mai intens.

Not quite so nu cred ca a vrut nimeni sa arunce cu pietre. Desigur ca nimeni nu-i ingerash si n-are dreptul sa judece iar maternitatea nu-i vreo datorie sociala sau morala pt nici o femeie. Pentru mine copilul poate fi suprema implinire personala si afectiva, iar pentru alta femeie poate reprezenta sfarsitul vietii ei palpitante/tihnite/dinamice/fara griji/agiatate/pline de succes profesional etc etc. Sunt si femei, nu numai barbati, care se tem de copii, si acestea nu sunt de condamnat. A avea copii e o alegere profund personala.


Eloise 31+ cu
EU
Virsta bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Fetelor ati experimentat vreuna dureri ca de ciclu ( poate mai puternice ), dar fara alte manifestari ? Daca da, ce sunt ?

"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"
Alexxia 31+ cu Thea si Ruty 5 ani


PETRECERE RUTY

POZE

JURNAL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli26 spune:

IOANAAAAA bine ai revenit!!! tare ti-am simtit lipsa!!! ,lasa nu mai fi ingrijorata din cauza lui bb,ai sa vezi ca totul o sa fie bine,si bb al meu e mai mic cu o saptamina dupa femur si craniu... te pupic si a-mi pare bine ca a te-ai relaxat si goanga a fost cuminte ,sper ca ai facut si poze

Tina 34 + POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Pufy bine ai revenit "acasa"!!!
Alexxia eu am asa dureri...ca la ciclu insa de cateva nopti sunt si mai puternice...sincer nu stiu ce sunt, dar ma rog sa treaca ca tare incomode sunt...Ia o no-spa daca te doare si sa speram ca trece...multa sanatate.


_
32+ Sebastianpoze
Mult a fost, putin mai este...

Mergi la inceput