Prieteni pentru totdeauna!!!!! Chapter 7

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns William spune:

Neatza, cum o duceti, eu tocmai mi-am baut cafeaua si acum am terminat tigarea de dimineatza. Sambata s-ar putea sa merg la water park, de abia astept :D topogane, yuppppyyy, in rest ce mai faceti mai ziceti si voi ceva :D. Acum ca mi-am terminat cartea am de redactat pe calc 20 de capitole, dar in 2 luni le-am terminat dupa aceea o sa devin faimos, lol deja visez :D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

Buna dimineata, soare !

Hey, Lou, ai zis de zugravit, de carat cutii, de aranjat, dar ai uitat de party ! Trebuie un party, uite Ana2 sfinteste si face si petrecere de casa noua. Sa le stapaniti amandoua sanatoase si cu multa bucurie !

Iar tie, Ana2, felicitari pentru nunta de argint a parintilor tai si la multi ani tatalui ! Si... inca asteptam pozele cele noi .

Pisi, tinem pumnii pt intw si celelalte, sa va aranjati si cu casa, si cu Matei .

Will, bafta cu cartea ! Poate ne pui o "mostra" undeva, pe vreun blog, sau esti superstitios din fire ? Oricum, pentru un scriitor esti tare activ si acvatic .

Eu is un pic surprinsa de mine, ca m-am culcat tarziu azi-noapte si nu-mi e somn. Am iesit cu prietena care a venit din NL si tot asa vom iesi vreo 3 saptamani de-aici incolo.

Si... aseara am vazut o stea cazatoare [steluta] !!!!! Eram sus, la terasa de la Motoare si... jiiiiiinnnng ! a cazut ! N-am stiut insa ce dorinta sa-mi pun. E musai pe loc, sau o poti pastra pt mai tarziu ?

Imi pare rau ca am uitat cartea acasa, mai "furam" cate ceva si la birou, ca nu se anunta cine stie ce. Maine cred ca stau acasa, chiar.

Va cu drag,

Li

************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Hello,Hello!

Ce mai faceti?Iar e liniste??

M-am intors de la inerviu si era pentru telemarkeing si in plus era si prost salariul si am refuzat.am sa imi mai trimit in continuare cv pana gasesc ceva care sa imi convina.

Nuschu merci de incurajari!.Cred ca poti tine dorinta si pentru mai tarziu.Cred ca alalteieri a fost ploaie de stele cazatoare(de fapt meteoriti ) dar desi am stiu am uitata sa ne uitam.

Lou spor la zugravit,mutat,decorat,si sa ne pui mai repede pozele

Trebuie sa va zic cum l-am convins pe Bogdan sa se dea la o parte de la calc:i-am zis ca ii dau o prajiturica de la mine(ca eu aveam 2 ca nu mancat aseara si el nu mai avea nici una ) si s-a dat in 5 min ca altfel asteptam cel putin 30min

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

Pisi, foarte bine, nu trebuie sa te stres pe bani putini ! Acum, ca vine toamna (), vor fi mai multe oferte de jobs.

Da, vad si eu ca e liniste. Asa ca plec acasa , dupa o zi deloc solicitanta. Cred ca ajung pe la Plaza, tb sa ma vad cu un fost coleg. Si apoi, in oras...

************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

Buna fetele......ce faceti?
Eu am lucrat 2 nopti de noapte si uite acum sut acasica..
Pisi imi pare rau ca nu a fost bun jobul dar cum zice si Nuschu nu are rost sa te stresezi pe bani putini.
Lou...spor la zugravit si din partea mea....ma bucur ca esti asa fericita si ca iti place foarte mult noua casa.
Ana ...felicitari si din partea mea pentru nunat de argint si La multi ani tatalui...numai fericire si sanatate..petrecere frumoasa..chiar ca ai luat-o pe urmele lui Will
Ma bucur will cand vad ca te distrezi asa de mult...distractie placuta.
AAAA am vazut oitza Nuschu..e super frumoasa
Of mai ce as vrea si eu ceva carti sa citesc...mai acum cand nu am asa de mult de lucru...poate o sa ma apuc sa citesc cartea de istorie de a 12ca am luat-o cu mine.Cand o sa vin in tara primul lucru care o sa-l fac o sa fie sa imi cumpar carti..de fapt am trebuie sa le i-au aici.Cand am venit anul trecut am avut asa de multe...va dati seama a trebuit sa impachetam intr-un fel toata viata in cateva geamantane si nu am mai avut loc de carti.
Celelalte fete unde or fi?Him,Joker,Andreea chiar ca nu a mai intrat de mult..Symaco stim de ce nu a intrat.Fetelor ne e dor de voi.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ana2 aveai tu calculatorul deschis dar eu vazusem mesaj scris si de aia am zis.. oricum nu-mi place sa fiu chemata zgripturoiaca

Merci de urari fetele am sa pun poze dar pe saptamana viitoare

Pisi.. da am rezolvat.. de ceva timp
Las ca gasesti tu altceva si pe salariu mai bun

Nuschu .. da si patry-ul pe sambata viitoare
Sper sa supravietuiesc pana atunci

Ana2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

Hop si eu....desi am calc deschis de dimineatza nu am scris deloc...am fost la curte si am smotruit...am dat cu mpul in toata casa, am sters praful, am schimbat prosoapele, am asezat mesele, am impaturit servetelele sa nu mai stau maine, am pus bautura in lada frigorifica...apoi am fost sa ma pensez....sa cumpar prajiturile si ce imi mai trebuie...

maine merg la epilat si la coafor si sa imi iau artificii de tort...si atat...

apoi....sa inceapa petrecerea...sa cante muzica....

Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Hallo fetelor!

Apar si eu in sfarsit, acum ma simt mai bine. Dupa cum am scris am avut marti zi libera si am fost cu vaporul la plimbare si cred ca am tras curent, fiindca de marti seara mi-a fost destul de rau. La lucru am fost in fiecare zi doar cateva ore, la fel si azi. Dar ma simt mai bine si asta e principalul, ca de saptamana viitoare incepem si noi sa renovam 2 camere, ca asa ne-a apucat si trebuie sa fiu fit.

Ana2, distractie placuta si spor la treaba.

Restul va si ne mai auzim,
Him




Bist du traurig? (Esti tu trist?)
Hast du Sorgen? (Ai tu grijuri?)
Soll ich dir mein Lächeln borgen? (Sa iti imprumut zambetul meu?)
Hilft es dir und bringt's dir Glück (Te ajuta si iti aduce noroc)
Gib's mir irgendwann zurück! (Da-mi-l cindva inapoi!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Hmm pe unde umblati? Ati abandonat subektu? :)

Eu una is franta.. Robotesc de zor, dar nu mai e mult..
Azi m-au sunat ca am primit jobul (sper sa ma descurc cu ambele - fac. + job)

Him spor la treaba


la toata lumea si ne auzim pe sapt viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

Bon soir, les fi-fillettes !

Lou, congrats' cu jobul si spor mult cu casuta ! SIGUR le vei descurca pe toate !

Ana2, petrecere frumoasa (probabil e in toi), Him, insanatosire grabnica !

Restul ce faceti, nu mai spuneti nimic, vad...

Eu m-am trezit aseara antrenata intr-o cursa pana la munte (deal) in apropiere de Targoviste (vreo 100 de km de Buc), cu prietenele, ca sa dormim acolo o noapte si sa revenim dimineata in Buc, nici acum nu-mi dau seama care a fost rostul ...

Apoi am plecat la bunica, unde am tras un pui de somn, m-am refacut dupa azi-noapte si maine pe dupa-amiaza sper sa plec la munte (desi n-am reusit sa atrag si pe altcineva, in afara de un tip cu care nu am prea multe in comun... ma rog).

Intre timp, si dupa mine se cam ia casa asta si ar tb sa pun un aspirator, sa ma mobilizez la chestii si sa-mi ajut si bunica la asemenea munci... Mai vedem.

Paziti-va de canicula - cei ramasi acasa - ca se pare ca e teribil ! Azi la 11 erau deja 35 de grade !

Va cu drag,

Li

************

Mergi la inceput