mamici casnice (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

O sa vedeti voi cand o sa creasca bebicii ce bine se potiveste proverbul: Copii mici probleme mici, copii mari probleme mari!Dar sa fim sanatosi ca le ducem pe toate!Va pup pe toete si multa sanatate !Hai la cafeluta!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sper ca nu se supara nimeni daca fac copy -paste de la ce am scris mamicilor de 2002. Ieri, 13 chiar ca a fost o zi cu ghinion pentru noi.In primul rand ca Liviu devenea tot mai apatic si nu manca de loc, spune ca ii e rau, da nu stie ce are, nu a mai vomat, nu a mai avut diaree, dar l-a mai durut burtica.Problema a aparut de la mare, si se pare ca au venit multi copii bolnavi de la mare cu enterocolite virale sau bacteriene, asa ne-a spus doctorita. In ultima zi de stat la mare Liviu a vomat si a avut diaree, apoi parea ca si-a revenit insa de 2 zile iar ii era rau si voia tot intins sa stea.Dimineata sotul s-a busit cu masina, cu o dacie brek, din vina lui si i s-a suspendat carnetul pe 3 luni.In timp ce sotul era la politie, noi am ajuns la spital, unde am avut norocul sa o gasim pe doctorita lui LIviu care a spus ca toate simptomele duc catre o enterocolita bacteriana si dupa ce i-a luat sange i-a administrat, antibiotic intravenos. Va trebui sa revenim timp de max 5 zile pentru tratament, intre timp trebuie sa iasa si analizele ssa vedem daca ne inteapa 3 sau 5 zile.Ma simt tare aiurea pentru ca eu permis de conducere am da nu sunt in stare sa conduc si sotul ma tot bate la cap, dupa ce ca aproape ma hotarasem, m-am speriat iar cu accidentul asta.Si pe langa toate astea, cheltuieli cu politia, reparatii, + spital, mai suntem si nasi de botez pe 3 septembrie.Noroc ca avem ceva bani pusi deoparte pentru asta.Si cum totusi sunt optimista, ii multumesc lui Dumnezeu ca nu a trebuit sa revenim in spital pentru internare, pentru ca daca LIviu fa cea febra mare sau voma, trebuia sa ne intoarcem sa ramanem internati.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Neata!!!

Sunt intr-o pauza de la gatit si profit ca sa va scriu

Lucia nasol cu accidentul,chiar ca trebuie sa fiti optimisti,multa sanatate lui Liviu,intr-adevar am vazut f multi copii bolnavi,copilul unor cunostinte chiar a facut pneumonie si a trebuit sa-l interneze in spital in CT,eu iti doresc mult curaj la condus

Dana
multam de cafea

Mirela,intr-adevar a fost cu peripetii ,unde mai pui ca vineri dim a plouat f tare(in CT cica fusese furtuna mare)pe noi ne-a prins pe la cumparaturi,si eram fara masina ,ne-am adapostit si noi pe o terasa...apoi s-a inseninat si s-a facut frumos de nu-mi venea sa cred

Doina cunosc proverbul dar ce naiba sa mai zic si eu ca nush ce sa mai fac cateodata

Miha am vazut ca ai pus poze,ma duc sa le vad...sa stii ca arati f bine...tinerica si te prinde bine freza ,tare as vrea sa ma tund si eu dar nu am curaj,cam tot timpul am avut parul lung

V-am zis ca langa vila noastra statea Vasile Muraru(era cu familia lui)??De fapt vila e impartita in doua jum e a lui iar cealalta e a tipului care ne-a inchiriat-o noua.

Am plecat ca vrea si Paul la calculator ...revin sper mai tarziu




Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumesc lunna. Si voua sanatate multa!


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Lucia,sanatate multa lui Liviu! Si tie mult curaj la condus! Hai ia-ti inima-n dinti.Nu e greu,doar la inceput!

Lunna,multunesc de complimente. Esti o draguta!

Mey,io azi am fost foarte harnica,am spalat,am facut mancare si curatenie...Ptiu sa nu ma deochi! Asta asa ca sa-mi termin nervii.Ca-s nervoasa rau! Tocmai ma pregateam sa fac ceva bun bun pentru sotul meu,ca maine este ziua lui si el imi spune sa nu-i fac nimic,ca nu are chef de sarbatorit,ca se simte batran...bla bla bla... Si asa tare m-am nervat ca nu-i mai fac nik chiar de se razgandeste. Na! De fapt io cred ca ceva ceva i se trage de aici.V-am dat asa o trimitere ca sa nu mai spun inca o data povestea.

Va pup pe toate



Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


http://www.paidmail.ro/?seite=bettel&user=mariussimiuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mihaela, nu te supare,asa sunt barbatii si al meu face ifose de astea caci are 47 ani dar eu ii fc de ziua lui cate o surpriza ,fai si tu caci viata e scurta si trece pe langa noi cand nu stim, mai ne certam mai ne impacam...mai lasam de la noi caci trebuie sa fim feminine,iubitoare...nu-l lasa nici sa zica ca-i batran, dar sa simta nici atat...Parerea mea.Va pup pe toate!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

MIha mersi de incurajari. Sotul tau s-a nascut in ziua de Sf. Marie? Sa iti traiasca si sa fie sanatos, si las ca ii trec lui piticii de pe creier.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

buna ziua.
sper ca nu va deranjez,dar am si eu o intrebare. sora mea e insarcinata in 3 luni si nu mai lucreaza de 4 luni. isi plateste lunar asigurarile la casa de pensii. va beneficia de CIC?
multumesc pentru timpul acordat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

GAbi, teoretic am auzit ca se poate, trebuie sa va interesati insa, incearca la probleme legislative, nu ar fi exculs sa fi intrebat deja cineva. Am auzit eu ceva, ca trebuie sa plateasca impozitele timp de 1 an inainte de sarcina, parca, dar mai mult nu te pot ajuta.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

LUCIA,offf,ce ghinioane,bine ca nu a fost mai rau cu accidentul si sotul e ok...sanatate multa multa lui Liviu,dragul de el,ce nasol e cand sunt copii bolnavi,nu-ti mai arde de nimic

DOINA la tine,mulutmim de cafea,eu o bea dupa 7 ore dupa ce va treziti voi,,ca suntem mai in urma!!!... si familiei tale...mi-a placut mult ce ai zis de barbati si cum ai pus problema

MIHA sa-ti traiasca sotul,LA MULTI ANI!..fa-i o surpriza,sunt de acord cu ce a zis Doina,viata e scurta si merita traita din plin... si sper totusi sa serbati!!!

Maine e si ziua tatalui meu,am sa-l sun,se bucura ca-l mai aude pe Robert,deh,ai mei sunt inebuniti acum ca am plecat din Ro si nu mai vad ei copilasul

LUNNA ,sanatate puiutilor tai si voua!!!



Pa fetelor,va pe toate ,pe mai tarziu!!!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Poze cu noi avem la casuta de sus

Mergi la inceput