Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

draga danielac ..am si eu o mare rugaminte la tine:as vrea sa ma stergi de pe lista celor care au nevoie de ajutor si sa ma adaugi pe lista celor care sunt dispusi sa ajute pe altii..imi voi oferi asa cum am mai spus-o in limita posibilitatiilor ajutorul meu..sunt atatea persoane care au nevoie de ajutor de orice fel mai mult decat mine..din fericire pe mine ma mai ajuta si biserica la fel ca sin cazul "surorii"mele ,gabrielle74..numai ca la ea cred din tot sufletul ca ii e mai greu avand 10 copii..dar o admir si o si salut cu ocazia asta!pace sora mea!iti multumesc danielac!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

Draga mea,stai linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

quote:
Originally posted by danielac

3.baiat 2,5 ani
2 fetite gemene 3luni
fetita 1,5 ani (LauraNicole)





Baiatul de aproape 3 ani se numeste George sta in Targsor .
Cel de 4 ani se numeste Marian si sta in Salaj , Bucuresti .
Gemenele :Georgiana si Rebeka au facut 4 luni .
Maria are in jur de un an jumate-doi .
Alexandra , fetita de 4 ani , are deocamdata ce-i trebuie (multumita in mare parte Bilutei )si sta in Floresti .

Ar mai fi un pustiulet de 3-4 luni , Adrian Alexandru se numeste , finul surorii mele , de care efectiv uitasem ca nu prea ne-am intalnit dar de care mi-a spus sora-mea .Pentru primele 4-5 luni are hainute ca a primit si de la mine ,din cele trimise de Aldebaran si de altele ,dar pe urma vor fi iar probleme .Si n-are nici carucior .

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Am uitat .Daniela , iti mai trebuiesc lucrusoare pentru cei doi frati?Am facut curatenie printre lucrurile Alexei si am gasit ceva bluzite .Nu-s multe dar sunt bune .

Restul i le-am trimis fetitei din Floresti (satul , nu familia , hihihi) .

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by mamy_taty

draga danielac ..am si eu o mare rugaminte la tine:as vrea sa ma stergi de pe lista celor care au nevoie de ajutor si sa ma adaugi pe lista celor care sunt dispusi sa ajute pe altii..imi voi oferi asa cum am mai spus-o in limita posibilitatiilor ajutorul meu..sunt atatea persoane care au nevoie de ajutor de orice fel mai mult decat mine..din fericire pe mine ma mai ajuta si biserica la fel ca sin cazul "surorii"mele ,gabrielle74..numai ca la ea cred din tot sufletul ca ii e mai greu avand 10 copii..dar o admir si o si salut cu ocazia asta!pace sora mea!iti multumesc danielac!

mamy_taty



mamy_taty, nu e nici o problema sa te trec si in lista celor care vor sa ajute, te voi lasa si in lista celor care au nevoie de ajutor, dar nu pentru ei, ci pentru altii din jurul lor, cum ai facut tu pentru fetita vecinei tale, ok???
sa ne spui cu ce poti ajuta la nevoie!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by LauraNicole

Am uitat .Daniela , iti mai trebuiesc lucrusoare pentru cei doi frati?Am facut curatenie printre lucrurile Alexei si am gasit ceva bluzite .Nu-s multe dar sunt bune .

Restul i le-am trimis fetitei din Floresti (satul , nu familia , hihihi) .

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !





multumesc mult Laura, dar nu mai este nevoie pentru cei doi frati, se pare ca intre femeia de serviciu de la mine de pe scara si bunica fratilor (cea care ii ingrijeste), nu mai sunt relatii bune si deci nu mai am nici o "portita" sa ajung la cei doi copii, cel putin momentan... (asta am aflat-o dimineata)! asa ca deocamndata voi sista ajutorul catre ei, si ma voi ocupa in masura timpului meu numai de organizarea ajutoarelor catre voi!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Am deja cerere pentru caruciorul normal (gabrielle74). Ramane numai cel sport.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Danielac, o sa dau lucrusoarele lui Buburuzica pentru vecina ei. Oricum o sa mai am hainute de bebe, mai ales de fetita, Maria mea a primit saci intregi de haine, nici nu stiu daca va avea timp sa le imbrace pe toate. Asa ca nu ma scoate de pe listuta de tot.
Cat despre naty-blondy e o mamica de septembrie-octombrie 2006, ca si mine, deci fetita ei Antonia are 2 luni. Chiar 2 luni jumate ca e cu 2 saptamani mai mare decat Maria.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Botez, Varsta Mariei, Mariuta mamaruta,
www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Cei care ofera: (va rog sa spuneti, de acum incolo, mereu ce mai aveti de oferit)
Freia
Cadina
Georgeta R
Liana30
Noe
Ruxij
angelapriboi
cgaby
Katty
asi
sofia misicu
NinaB
iuliana
Pegasis
Buli
rrox3
Ioana75
MariPaun
Magghyc
floricavisan
gicutza
luna1
biluta28
mariana tache
ionica
gio
nma
Mercedes
Lucia
danielac
latrishia
LauraNicole
ECMI
apisica
calatoare
Sorina-Alexa
Aldebaran
andira
gabrielle74
Elena balcan
Roxana1974
Marielon
Aurelia 1278
[blue]carucioare:
- unul sport [blue]
Kehleyr
adinell
pisicuta si matei
Oanacn
ISOLDA
Dana d
Cloreta
Angel_lexi
KIK
Trinity




Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

[/quote]


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

danielac si nu numai as avea si eu nevoie de hainute pentru Edi 2 ani juma.-3 ani in special bluzite, si pentru finul colegei de serv.a sotului care face 2 ani de craciun ( uite ca am uitat cum il cheama dar intreb pe sotul meu si iti spun; el are 2 verisori gemeni care tot de craciun fac 1 an si care stau toti impreuna)si caruia de regula eu ii dau hainutele care raman mici de la Edi.
Deci trece-ma si in lista cealalta, cat despre ce am de dat fac rost in functie de cerinte si posibilitati.

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani - Edi 2 ani si 2 luni

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput