Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emee spune:

Buna fetele...
Scuze ca nu am mai intrat...si ca nu v-am dat vesti despre lucrusoarele pe care le-ati trimis...Au ajuns in sfarsit la micuta...Sunt bune de ea si sa speram ca o sa le poarte cu mare drag...Cu toate ca e mica si nu intelege ea foarte mult...Oricum mama ei s-a bucurat tare mult...Va multumesc voua tuturor ca re ati donat aceste hainute...Din pacate eu nu am hainute pt acel bebe de 8 luni pt ca eu am acasa o mica printesa...Asa ca poate data viitoare...Din lipsa de timp liber(lucrez foarte mult) am sa cam trag chiulul...


Duminica placuta in continuare....

Emee si BB Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Repet anuntul poate nu a fost observat:
am o punga mare cu hainute de nou-nascut, multe din ele sunt roz, deci ar merge mai curand la o fetita, dar asta are mai putina importanta. Pe langa hainute am o salteluta de schimb cu musama marca Happy, 2 biberoane, unul de 250 ml si unul de 125 ml si 2 jucarii. Daca nu se gaseste nici un amator pentru aceste lucrusoare, le voi duce la biserica. Asa ca va rog, daca stiti pe cineva care ar putea avea nevoie de ele, sa-mi spuneti. Multumesc.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Botez, Varsta Mariei, Mariuta mamaruta,
www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuzica_2005 spune:

Fetelor va admir foarte mult pentru tot ce faceti.Ma numesc Andra si sunt mamica unor gemeni deja mari(au aproape doi ani).
Nu va scriu pentru mine,noi ne descurcam bine.
Am o vecina care va naste un baietel in decembrie,are 19 ani si o situatie materiala precara.Tatal copilului este paznic si are un salariu mic.Ei nu pot locui impreuna deoarece nici unul din parintii lor nu accepta relatia lor si cu toate astea s-au hotarat sa pastreze copilul.Ea si copilul vor locui la parintii ei.Ce sa va spun nu au de nici unele,restante la intretinere cu carul,etc.
Eu am strans tot ce se putea de la mine.
Daca aveti haine de nou-nascut,carucior,patut sau orice va prisoseste v-as fi recunoscatoare daca ati putea ajuta aceasta fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuzica_2005 spune:

Sunt o persoana cinstita si corect,va stau la dispozitie cu datele personale si orice intrebare sau nelamurire pe pm.
Va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buburuzica, ti-am raspuns la mail.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Botez, Varsta Mariei, Mariuta mamaruta,
www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Repet anuntul poate nu a fost observat:
am o punga mare cu hainute de nou-nascut, multe din ele sunt roz, deci ar merge mai curand la o fetita, dar asta are mai putina importanta. Pe langa hainute am o salteluta de schimb cu musama marca Happy, 2 biberoane, unul de 250 ml si unul de 125 ml si 2 jucarii. Daca nu se gaseste nici un amator pentru aceste lucrusoare, le voi duce la biserica. Asa ca va rog, daca stiti pe cineva care ar putea avea nevoie de ele, sa-mi spuneti. Multumesc.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Botez, Varsta Mariei, Mariuta mamaruta,
www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume




Angel lexi, inteleg ca deja ai rezolvat cu hainutele??? daca nu, da-mi mesaj!

Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Buburuzica, ti-am dat PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Freia, cu mare placere, oricand pot fi de folos !

am incercat sa creez o lista cu cei care au nevoie de ajutor, dar si cu cei care au ceva de oferit (si care sunt foarte multi!)
iata ce a iesit:

Cei care ofera: (va rog sa spuneti, de acum incolo, mereu ce mai aveti de oferit)
Freia
Cadina
Georgeta R
Liana30
Noe
Ruxij
angelapriboi
cgaby
Katty
asi
sofia misicu
NinaB
iuliana
Pegasis
Buli
rrox3
Ioana75
MariPaun
Magghyc
floricavisan
gicutza
luna1
biluta28
mariana tache
ionica
gio
nma
Mercedes
Lucia
danielac
latrishia
LauraNicole
ECMI
apisica
calatoare
Sorina-Alexa
Aldebaran
andira
gabrielle74
Elena balcan
Roxana1974
Marielon
Aurelia 1278
carucioare:
- unul sport
- unul "normal" dar e bun numai pentru parter sau curte (e greu si complicat de strans)
Kehleyr
adinell
pisicuta si matei
Oanacn
ISOLDA
Dana d
Cloreta
Angel_lexi
KIK
Trinity




Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Cei care au nevoie de ajutor:

1.bebe Antonia 2-3 luni - Naty_Blondy

2.Andrei (aprox 6 ani) si Andreea (aprox 5 ani)
(prin danielac) TERMINAT

3.George 3 ani
Georgiana si Rebeka - gemene 4luni
Maria 1,5 - 2 ani
Marian 4 ani
Alexandra 4 ani
Adrian Alexandru 3-4 luni
(prin LauraNicole)

4. 2 fetite 1,5 ani (prin hristina)

5. baietelul Basi (prin Nadina)

6. bebe ( prin Nicopuscasu)

7.fetita 5-6 luni (prin Emee)

8.2 gemene 6 luni (prin tzuna)

9.baiatel 7 luni - BOCANILA

10.fetita 4 ani - crstn giurca

11.baietel 8 luni (prin Trinity)

12.bebe care se va naste in decembrie - (prin buburuzica 2005)

13. bebe care se va naste in decembrie Giurgiu
bebe care se va naste in decembrie Bucuresti
fetita nou-nascuta (Rodica este numele mamei)
(prin gabrielle4)

14. Edi 2-3 ani (bluzite)
baietel 2 ani

(prin bilutza28)


Rugamintea mea este sa incercam sa punem la subiect macar prenumele celor pe care vrem sa ii ajutam si varsta aproximativa, iar in care de nevoie sa cunoastem toate datele acestora, daca cineva are suspiciuni! multumesc de intelegere!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Deci, eu am de dat 2 carucioare:

- unul sport
- unul "normal" dar e bun numai pentru parter sau curte (e greu si complicat de strans)


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=85226" target="_blank"> un baietel diabetic

Mergi la inceput