Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BOCANILA spune:

biluta28.Am primit pachetul de la tine ,sunt putin mari pamparsiidar mai bine asa decat mici

saru,mana!Pupici de la iasi


poze cu familia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by Trinity

Buna fetele,

Am si eu 2 subiecte:

1. Am o cutie plina cu hainutze de fetita, donate de o colega - varsta aprox 2 ani, se poate sa fie si mai mici + ceva jucarii adunate de noi - daca stiti pe cineva sa aiba nevoie, le donez cu mare drag.

2. Am cunoscut de curand o fata care m-a impresionat prin dragostea pe care o are fata de copilasul ei, demnitatea si ambitia cu care vrea sa mearga mai departe.

Povestea ei e cam asa: Este clasa a 12-a, nu isi cunoaste mama, tatal locuieste intr-o baraca pe un santier. A cunoscut un baiat de care s-a indragostit si cu care a ramas insarcinata. Dupa ce a nascut, baiatul s-a gandit mai bine si a decis ca el nu vrea copil (nici macar nu l-a recunoscut).
In prezent sta cu baietelul de 8 luni intr-un centru maternal, insa in decembrie va trebui sa plece, pentru a ceda locul unei alte mamici.
Oana (asa o cheama) merge si la scoala, munceste si la un salon (face manichiura) si are grija de puiutzul ei. Pe mine chiar m-a impresionat maturitatea si ambitia ei. A spus ca vrea sa isi creasca baiatul asa cum trebuie si ca ar face orice pentru asta...

In acest moment cauta o camera cu chirie (ceva ieftin, bineinteles) - daca stiti ceva, i-ar fi de mare folos.
Nu cred ca va accepta bani, de aceea noi incercam sa ii strangem hainutze si orice altceva ar mai fi util pentru bebe.
Daca aveti si vreti sa contribuiti, imi puteti da un semn. Ma gandesc ca vine Craciunul, e singura si mai mult decat atat va ramane si fara casa...

Va multumesc

-------------
Cristina & Selina (19.11.2004)

Mos Craciun in...pantaloni scurti http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87368&whichpage=1
Craciun de vis pentru batranii nostri http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212&whichpage=1



Trinity, bine ai venit la acest subiect!
am sa incerc sa te ajut si eu pentru baietelul de 8 luni, sa imi dai adresa ta pe pm!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

trinity -vreau sa ajut si eu cu ceav hainute pt bb de 8 luni.Vad ca stai in Bucuresti ,sa mi spui pe pm cum facem/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

trinity as vrea sa te ajut si eu cu ceva lucrusoare ptr. iarna..baietelul meu cel mic are acum 1 an si 3 luni..am dat f. multe dar mai am cate ceva..te admir ptr. faptul ca lupti ptr, copilul tau asa tanara..si eu am stat pana acum ceva luni in centru maternal..nu te lasadumnezeu are o lucrare pentru fiecare dintre noi!astept pe mail sa imi spui la ce centru stai..pot venii eu sa ti le aduc daca vrei..mi-ar face mare placere sa ne cunoastem..

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trinity spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri

gabrielle74, danielac - va trimit pe mail datele mele

mamy_taty, iti multumesc si tie. Situatia descrisa nu este a mea, este a unei fete, pe nume Oana, pe care am cunoscut-o de curand. Stiu ca sta la un centru maternal de pe Stefan cel Mare, insa lucreaza la un salon foarte aproape de casa mea. Incerc sa merg in weekend acolo si sa ii cer adresa. O voi intreba daca doreste sa fie vizitata, bineinteles. Si daca este de acord iti trimit cu mare placere datele ei pe PM. Ok?

Va multumesc tuturor

-------------
Cristina & Selina (19.11.2004)

Mos Craciun in...pantaloni scurti http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87368&whichpage=1
Craciun de vis pentru batranii nostri http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Trinity, am primit pm-ul tau si iti trimit colet saptamana viitoare!


Biluta28, am ridicat coletul de la tine si luni sau marti voi da acel colet celor doi frati, lucrusoarele i se potrivesc fetitei... multumesc mult in numele lor!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

ok,trinity...am inteles ca e pentru o cunostinta de a ta..stiu foarte bine centru maternal dupa stefan cel mare..directoarea CORINA e prietena cu mine..daca e cel din spate de la SPRING TIME ...stiu toate conditiile de acolo...astept sa imi spui daca vrea sa o cunosc..ok?...

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

trinity -am uitat sa te intreb ce anume are nevoie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crstn_giurca spune:

Va multumesc ca va interesati si de fetita mea .
Se numeste Andreea si pe data de 26 decembrie va implini 4 ani .
Sufera de o anemie foarte severa si medicamentele pe care trebuie sa le ia sunt pe baza de calciu si fier , dar foarte important ar fi sa - i pot asigura in permanenta o hrana cu fructe , legume proaspete, lactate mai speciale , etc.
Din cauza aceasta are probleme si cu dantura .
Problema este ca ma descurc foarte greu din ajutorul social si nu imi permit sa - i asigur tot ceeace ar trebui .
V - am descoperit cu ajutorul unei matusi care mi - a povestit despre lucrurile frumose pe care le faceti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

v-am sters nr de telefon si adresele din mesajele postate.

Va rog sa nu le mai puneti pe forumul public aceste informatii. Transmiteti aceste info pe mail sau PM.

Membrii nou veniti nu au PM.

Daca aveti nevoie de ceva de la mine sua vreti sa va ajut cumva va rog da-ti un PM sau mail. Io intru mai rar o perioada iar, asta e, daca ar depinde de mine toate poate as sta in varfu patului si cu netu deschis nonstop... dar... asta e o alta poveste.

Daniela sarumana de ajutor incaodata.

Bocanila bine ai venit printre noi si pe www.desprecopii.com. Am citit povestea ta si mailul tau si va urez multa sanatate la toti, sunteti o familie frumoasa si aveti zamabetul pe buze in continuare in ciuda greutatilor.

Daca vreti sa strangem bani pt un copil anume va rog sa ma contactati pe PM sa stabilim toate detaliile necesare pt ca trebuie sa o facem cu cap si coada si cu acordul tuturor partilor implicate.

Va rog sa fiti atente la acest subiect pt ca au mai fost discutii.

Un alt subiect acum:

am avut pe forum la un moment dat o mamica Adina, eleva care are un baietel. Cresa o plateste o mamica de pe forum. M-a rugat Adina sa o ajut sa vanda caruciorul puiutului si sincer eu n-am reusit pana acum. Nu vrea o avere pe el, e gen landou, landou detasabil, bbleumarin la exterior si pepit la interior. E in stare excelenta si e la mine in casa.

Daca stiti pe cineva care poate da pe el 1 milion sa ii dam fetei s-ar bucura, si eu nu pot sa va spun cat v-as multumi pt ca am ramas fara optiuni de al da.

io ma inscriu pe lista de hainute cu lucruri de vara pt copii de 1-3 ani si sandale de vara mas 23-25.

un sf de saptamana excelent,


Freia si " target="_blank">Alexa

Terapia pentru Ema pe DC

Mergi la inceput