Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Donez un premargator.

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emee spune:

Buna fetelor...

Daniela am primit pachetul pe adresa pe care ai trimis-o.Acolo stau cu socrii mei...Da intradevar am primit si de la mamy_taty un pachet,si tin pe acesta cale sa ii multumesc mult de tot,si poate m-am exprimat eu gresit dar am spus ca pachetul pe care mi l-ai trimis impreuna cu pachetul pe care mi l-a dat mamy_taty o sa ajunga la fetita si mama ei.Sigur ca ma descur...Doar fetita a plecat la Botosani...Mamica si taticul ei au ramas aici...Stau la doua casa de mine...Am rugat-o pe soacra mea sa le dea deoarece eu sunt f.ocupata si nici nu am cand sa ma intalnesc cu ea.Ea lucreaza de dimineata pana seara si in week-end pleaca la Botosani.Dar stai linistita ca o sa ajunga la ele.


Va multumesc fetelor pt ingrijorare si sa stiti ca Ilinca este mai bine si speram sa se refaca complet.Adik sa nu mai tuseasca...


Emee si BB Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Danielac si Bocanila v-am trimis cate un pachet sa-mi spuneti cand le-ati primit.


Bocanila sa-mi spui daca marimea e buna la pempersi ca sa stiu daca iti mai trimit tot dinaceeia. Osa-ti mai trimit un pachet dar mai incolo un pic ca eu stau prost cu timpul.

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani - Edi 2 ani si 2 luni

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am de dat cateva hainute pentru nou-nascut. Mariei deja i-au ramas mici. Cum procedez?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Botez Maria, Varsta Mariei, Mariuta mamaruta,
www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa a venit pe lume Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KIK spune:

Buna ziua,
eu inca nu am un copilas (astept un bebe in ianuarie 2007) si deci lucruri sa dau n-am pt bebe, dar pot contribui cu bani. Am si prieteni care iarasi pot contribui cu bani.
Astept deci sa fiu contactata sau sa-mi spuneti cum pot lua leg cu cel care se ocupa de actiune.

O sa revin si eu cu un subiect nou este vorba de infiintarea unei Fundatii pt ajtorarea copiilor orfani.

ti-am sters nr de telefon din motive de siguranta pt tine Moderator

kik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Kik , te sfatuiesc ca in privinta banilor sa vorbesti numai cu Freia si crede-ma ca am motivele mele .

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crstn_giurca spune:

Am mai scris si nu stiu daca apelul meu ajunge sa - l citeasca cineva , pentru ca nu stiu sa lucrez cu un calculator .
As dori si eu daca ma poate ajuta cineva cu un ajutor material cat de mic pentru a cumpara medicamente pentru fetita mea de 4 ani numai pentru sfarsitul anului , astfel incat din venitul modest pe care il am , ajutor social si alocatia fetitei , sa pot asigura si eu cate ceva pentru sarbatorile de iarna .
Va multumesc .
Adresa mea este : stersssss

Am sters adresa ta din motive de siguranta pt tine. Moderator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

ce medicamente trebuie sa -i cumperi fetitei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Biluta, ieri am primit un aviz de colet si azi sper sa ajung la posta! probabil ca e de la tine!

Kik, te rog sa iti scoti din profil numerele de telefon, le dai numai pe pm, e riscat asa, iar in privinta banilor, eu zic sa cumperi mai bine tu ce produse se cer aici, pentru ajutorarea copiilor necajiti s sa le trimiti, e mai greu sa trimiti bani in astfel de actiuni... s-au intamplat prea multe!

eu am sa incerc sa fac o lista cu ce care au nevoie, si care au apelat la acest subiect!

Crstn_giurca, ce fel de medicamente are nevoie fetia ta? de ce anume sufera?


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trinity spune:

Buna fetele,

Am si eu 2 subiecte:

1. Am o cutie plina cu hainutze de fetita, donate de o colega - varsta aprox 2 ani, se poate sa fie si mai mici + ceva jucarii adunate de noi - daca stiti pe cineva sa aiba nevoie, le donez cu mare drag.

2. Am cunoscut de curand o fata care m-a impresionat prin dragostea pe care o are fata de copilasul ei, demnitatea si ambitia cu care vrea sa mearga mai departe.

Povestea ei e cam asa: Este clasa a 12-a, nu isi cunoaste mama, tatal locuieste intr-o baraca pe un santier. A cunoscut un baiat de care s-a indragostit si cu care a ramas insarcinata. Dupa ce a nascut, baiatul s-a gandit mai bine si a decis ca el nu vrea copil (nici macar nu l-a recunoscut).
In prezent sta cu baietelul de 8 luni intr-un centru maternal, insa in decembrie va trebui sa plece, pentru a ceda locul unei alte mamici.
Oana (asa o cheama) merge si la scoala, munceste si la un salon (face manichiura) si are grija de puiutzul ei. Pe mine chiar m-a impresionat maturitatea si ambitia ei. A spus ca vrea sa isi creasca baiatul asa cum trebuie si ca ar face orice pentru asta...

In acest moment cauta o camera cu chirie (ceva ieftin, bineinteles) - daca stiti ceva, i-ar fi de mare folos.
Nu cred ca va accepta bani, de aceea noi incercam sa ii strangem hainutze si orice altceva ar mai fi util pentru bebe.
Daca aveti si vreti sa contribuiti, imi puteti da un semn. Ma gandesc ca vine Craciunul, e singura si mai mult decat atat va ramane si fara casa...

Va multumesc

-------------
Cristina & Selina (19.11.2004)

Mos Craciun in...pantaloni scurti http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87368&whichpage=1
Craciun de vis pentru batranii nostri http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212&whichpage=1

Mergi la inceput