Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mey , nu stiu ce sa fac .Am nevoie mai mult de un sfat decat de ajutor .
La Alexa mea in clasa e o fetita dintr-o familie tare tare saraca si mi s-a rupt inima cand am vazut-o zilele trecute , pe un frig amarnic cu o gecutza din aceea subtire pe ea in timp ce colegii ei erau infofoliti si bine .Copila are 9 ani si ceva (am intrebat-o pe Alexa ) dar jusr ca nu arata mai mare de 7 ani .Ii vine Alexei mai mica cu un cap si fi-mea nu e chiar inalte .M-am gandit sa-i fac o surpriza de Sf Nicolae si sa-i dau cateva hainute .Sunt sigura ca parintii ar primi (nu stiu varstele fratiorilor ei , ca mai are 3 acasa ) dar nu stiu cum sa fac sa nu se simta copilul prost .Stiti voi .Sa-i dau o gecuta mai groasa , ceva pantalonasi , puloverase , ce-oi gasi .

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emee spune:

Buna fetelor....


Mii de scuze pt ca nu am mai scir dar am un program foarte incercat si nu am timp nici sa respir...Abia ce am sosit si eu de la servici si am intrat sa va scriu sa nu fiti ingrijorate....Daniela multumesc tie si tuturor mamicilor care au trimis acele hainute...Azi mamy_taty mi-a adus un pachet cu haine si cu cele de la voi...sunt sigura ca o sa fie o surpriza placuta pt acea mamica...Din pacate planul pe care il aveam eu s-a cam spulberat...Vroiam sa fac niste poze cu fetita si mama ei insa saptaman trecuta am aflat ca fetita e bolnava mai tot timpul si mamica ei a dus-o la botosani la bunica ei...(bunica din partea mamei)....Nu are conditii aici ...e frig ...mucegai...nu se putea sa raman fetita aici...Ce sa va mai zic o sa fac cumva sa ajunga pachetul neaparat la mamica si o sa va dau de stire... Ilinca e mai bine desi chiar si acum o aud cu sforaie...Respira greu...inca ii mai dau tratament...sa vedem ce o fi...Oricum multumesc mult fetelor pt pachet...Dumnezeu sa va binecuvanteze,sa va inmulteasca si sa va rasplateasca efortul depus...Va pup i va urez o seara si o zi buna...
va pup



Emee si BB Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Emee , ma bucur ca fetita ta e mai bine si sa dea Dumnezeu sa-si revina total !

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Emee, ma bucur ca ti-a ajuns pachetul de la mine, dar imi pare rau ca fetita nu mai este aici, trebuie neaparat sa ajunga la ea acele hainute, te descurci tu cumva!

Am si eu o intrebare, daca nu va suparati, nu am inteles din mesajul de la mamy-taty,cum adica ti-a adus ea pachetul de la mine, ca eu stiu ca l-am pus pe numele socrului tau??? sunteti rude???




Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

daca vei citi cu atentie raspunsul care ti l-a dat emee ,vei observa ca spune clar:ca ,cu pachetul de haine de la mine,si cu cel de la voi ii vor fii de ajuns acelei fetite!!fiti atete ,mai fetelor,cand cititi ceva...va pup!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

[quote]Originally posted by mamy_taty

sigur ca da,danielac..am fost la ea la munca de i-am dus pachetul cu hainute si mi-a spus ca primit pachetul,era foarte bucuroasa..isi cere mii de scuze ca nu a putut sa te anunte din cauza programului de munca incarcat pe care il are!iti trimete multumiri prin mine!DOMNUL SA TE BINECUVANTEZE!

DECI:AM FOST LA EA LA SERVICI SA II DUC DIN PARTEA MEA UN PACHET SI CU OCAZIA ASTA AM INTREBAT-O DACA L-A PRIMIT PE CEL DE LA TINE..CA AM VAZUT CA ERAI INGRIJORATA CA NU ITI RASPUNDE...AI INTELES ACUM?CRED CA AI INTELES TU GRESIT...

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

easy-easy, ca nu am facut decat sa cer o lamurire pasnica...!

Rugaminte la mamy-taty: nu mai scrie cu majuscule, in limbaj virtual inseamna ca tipi!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BOCANILA spune:

BUNA!MA IERTATI CA INDRAZNESC.
ma puteti ajuta si pe mine (daca aveti si daca se poate )
cu pemparsi marimea 3 sau 4 pentru puiul meu de 7 luni.aflati despre mine mai mult in PARINTII INTREABA,PARINTII RASPUND.sCUZE DE INDRAZNEALA DAR....
Am incercat si fara dar sr opareste si nici nu am multi pantaloni de schimb.

poze cu familia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

da??????????/ e...chiar nu am stiut!o sa tin cont de acum incolo..mersy..si nu m-am suparat dar m-am mirat de intrebarea ta..atata tot..sanatate micutei printese diana

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Dau un patut de lemn cu gratii cu saltea curata de iarba. In stare buna, poate fi folosit pana la 3,5 ani.


Fetele mele

Mergi la inceput