Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Emee vezi ca ti-am trimis e-mail!

Fetita mea Diana-Maria are de ieri 5 anisori!

_
_
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ISOLDA spune:

Emee,

Iti recomand cu mare caldura sa mergi cu fetita la spitalul Emilia Irza - IOMC - situat langa Facultatea de Constructii - zona Doamna Ghica - Tei, la profesorul Cernatescu. Dupa aproape un an si jumatate de chin, el mi-a vindecat baietelul de bronsiolita si wheezling intermitent. Mihai are acum 2 ani, si pana in vara asta facea bronsiolita acuta in fiecare luna, iar respiratia era tot timpul suieratoare. Este un om extraordinar, nu ai nevoie de recomandari, si poate ai noroc si gasiti un tratament corespunzator care sa dea si rezultate.
Cat despre lucrusoare, am si eu cateva, de baietel, un carut in stare destul de buna, pentru copil 1-2 ani, un premergator, jucarii.

Multa sanatate fetitei tale si toate cele bune!


Maria, mama lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

salutare, fetele!
nu am mai intrat de mult aici, insa scriu acum sa vad daca e cineva interesat sau are nevoie: hainute de bebe (0-6 luni, fetita..) si un bax jumatate de Pampers 1, ceva biberoane de care Bia nu s-a atins si laptic praf (in functie de marca pe care o preferati). Cine are nevoie sau stie pe cineva, sa imi trimita un PM, pt ca nu intru foarte des aici..

Numai bine!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Fetelor, cine ii mai trimite hainute lui Emee, in afara de mine? haideti sa ne organizam bine, sa trimitem la cat mai multi copilasii nevoiasi si nu toate la acelasi caz! de acord? incercati sa ii trimiteti hainute mai grose daca aveti ca eu nu ii trimit decat unele mai substiri ca asta am!

Fetita mea Diana-Maria are de ieri 5 anisori!

_
_
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Eu momentan nu mai am nevoie decat pentru un pustiulet de 3 luni .

............................................
Nu-mi plac lasii .

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

eu va reamintesc ca am primit din Grecia hainute de la o prietena de aici de pe forum si erau pentru 0-3 luni cele mai multe, am dat la un baietel de Zimnicea, la unul din Alexandria, voi trimite si la Emee...

asa avea nevoie pentru doia copilasi de 5 si respectiv 6 ani, fetita, Andreea de 5 ani si baietelul Andrei de 6 ani, cei pe care unele dintre voi i-ati mai ajutat an de an!


Fetita mea Diana-Maria are de acum, 5 anisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emee spune:

Buna fetelor...


Am putin timp sa va scriu cat doarme Ilinca.Multumesc mult Isolda pt sfat!Cu siguranta o sa merg acolo si cu ajutorul Domnului Ilinca o sa se faca bine si nu o sa mai aiba nevoie de tratamente...Multumesc mult tuturor mamicilor si in special Danielei pentru hainutele care le-ati trimis si restul lucrurilor...Am apelat la voi pt ca stiu cum e sa nu ai hainute pt copilul tau si altii sa se-ndure sa le imparta cu tine...Toate hainutele pe care le am la fetita mea sunt capatate cum se spune si nu am nimik cumparat de mana mea in afara de niste
caciulite...Ce sa va zic...sunt superincantate si de abia astept sa vina pachetul,sa fc niste suflete fericite si sa fac niste poze cu mamica,bebelusul si conditiile in care stau...din cate am auzit nu e foarte confortabil...Dupa cum vam mai zis eu nu am fost la ele ci doar din auzite stiu acest caz...Oricum o sa ma ocup mai pe indelete...Va pup acum...Nopate buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

fetele, stocul meu de hainute, biberoane si pampersi si-a atins scopul..cand o sa mai am rezerve sau lucrusoare de bebe cu siguranta ca o sa postez din nou aici!


pana atunci, daca e nevoie maxima de ceva, dati un PM



Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Daniela , acum nu prea mai am dar in curand va trebui sa-i cumpar iar Alexei mele imbracaminte ca se inalta pe zi ce trece si iti voi pastra ce ramane mic de la ea , ok?Acum n-am decat doua bluzite de fetita si mi se pare prea putin .

............................................
Nu-mi plac lasii .

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Buna ziua.

Am revenit ca sa va spun ca si hainutele mele au ajuns la destinatie.
Cateva care erau mai mari au ajuns la Biluta28 ,iar cele mici tocmai au ajuns la Gabrielle74 .Sper ca bb sa se bucure de ele

O zi buna tuturor.

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput