Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Buna seara!
Am si eu o mare mare rugaminte:am si eu cateva hainute care as vrea sa ajunga la un copilas,sau niste copilasi,ca am de mai multe varste.Ideea este ca eu una nu cunos pe nimeni caruia sa le dau in acest moment si as fi recunoscatoare daca una dintre voi le-ar putea lua si redirectina catre cei cu nevoi.Eu astept mesaje pe privat si putem stabili o intalnire in acest sens.Multumesc mult!

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by pisicuta si matei

Buna seara!
Am si eu o mare mare rugaminte:am si eu cateva hainute care as vrea sa ajunga la un copilas,sau niste copilasi,ca am de mai multe varste.Ideea este ca eu una nu cunos pe nimeni caruia sa le dau in acest moment si as fi recunoscatoare daca una dintre voi le-ar putea lua si redirectina catre cei cu nevoi.Eu astept mesaje pe privat si putem stabili o intalnire in acest sens.Multumesc mult!

Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor



mai intai, bine ai venit in acest club de ajutorare!
eu vad ca esti din Bucuresti, asa ca Freia e cea mai in masura sa te contacteze!
totusi, as dori sa stiu pentru ce varste ai hainutele, fiinda eu am doi "protejati" aici si am hainute foarte mici care nu sunt pentru ei!
multumesc!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

iti multumesc din suflet GABRIELLE74 dar sunt nevoita sa te refuz..nu mai vreau ajutorul nimanui..mi-l voi oferi eu altora cand voi avea posibilitatea!ITI MULTUMESC!DOMNUL SA TE BINECUVANTEZE PE TINE SI CASA TA!

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

Mamy_taty-am 2 pungi de lapte bebelac,daca le vrei spune-mi ,daca nu sa le dau la altcineva.
Astept un semn .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

ok.mamy_taty.
Deci cine are nevoie de cele 2 pungute de laptic sa mi spuna,le ofer cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emee spune:

Buna dimineata!Sunt si eu mamica de fetita de 8 lunisi jumatate.Vreau sa spun k nimik nu se compara pe lumea aceasta cu minunea ce ne daruit-o Dumnezeu mie si sotului meu.Motivul pentru care va scriu si va cer ajutorul este urmatorul.Care dintre voi ma puteti ajuta cu niste hainute de bebelus mai exact pentru fetite pt varsta de 5*6 luni.Nu sunt pentru bibik mea caci noi am avut parte multumesc lui Dumnezeu de o multime de hainute.O sa vad spun pe scurt.Eu locuiesc in sectorul 1 in zona giulesti.Am langa mine la doua casa distanta o mamica care este foarte amarata.Nu stiu sigur care e istoria ei dar stiu sigur ca nu are cu ce-si imbraca fetita.O data a vrut sa o scoata la aer si neavand nimic cu ce sa o imbrace a scos-o intr-o paturica.Cand soacra mea mi-a spus lucrul acesta m-am intristat foarte tare.Saptamana trecuta am facut curat in hainutele Ilincai si am reusit sa strang cateva lucrusoare insa sunt mai mult de vara decat de iarna.Ma gandesc ca vine iarna si cum nu au conditii s-ar putea sa fie o problema pt ea.Nu ne cunoastem personal si nici nu are idee ca eu scriu pt ea.De carucior nu va mai spun.Toate aceste lucruri le stiu de la soacra mea care din fire este o curioasa si ii place sa stie situatia vecinilor si sa-i ajute.Asadar care din voi sunteti dispuse sa o ajutati astept raspuns pe adresa de mail ionescu_mariusemee@yahoo.com.


Va mulumesc!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

elena_balcan-le am disponibile,sa mi s pui cum facem ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena balcan spune:

multumesc mult Gabriela, iti scriu datele mele pe pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by emee

Buna dimineata!Sunt si eu mamica de fetita de 8 lunisi jumatate.Vreau sa spun k nimik nu se compara pe lumea aceasta cu minunea ce ne daruit-o Dumnezeu mie si sotului meu.Motivul pentru care va scriu si va cer ajutorul este urmatorul.Care dintre voi ma puteti ajuta cu niste hainute de bebelus mai exact pentru fetite pt varsta de 5*6 luni.Nu sunt pentru bibik mea caci noi am avut parte multumesc lui Dumnezeu de o multime de hainute.O sa vad spun pe scurt.Eu locuiesc in sectorul 1 in zona giulesti.Am langa mine la doua casa distanta o mamica care este foarte amarata.Nu stiu sigur care e istoria ei dar stiu sigur ca nu are cu ce-si imbraca fetita.O data a vrut sa o scoata la aer si neavand nimic cu ce sa o imbrace a scos-o intr-o paturica.Cand soacra mea mi-a spus lucrul acesta m-am intristat foarte tare.Saptamana trecuta am facut curat in hainutele Ilincai si am reusit sa strang cateva lucrusoare insa sunt mai mult de vara decat de iarna.Ma gandesc ca vine iarna si cum nu au conditii s-ar putea sa fie o problema pt ea.Nu ne cunoastem personal si nici nu are idee ca eu scriu pt ea.De carucior nu va mai spun.Toate aceste lucruri le stiu de la soacra mea care din fire este o curioasa si ii place sa stie situatia vecinilor si sa-i ajute.Asadar care din voi sunteti dispuse sa o ajutati astept raspuns pe adresa de mail ionescu_mariusemee@yahoo.com.


Va mulumesc!!!!!!!!!!!



eu am primit lucrusoare din Grecia, de la Corina, cele mai multe sunt 0-3 luni dar sunt si cateva de 3-6 luni si mai am si eu cateva mici.. da-mi adresa ta si iti trimit colet!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emee spune:

Va sciu pe fuga.Multumesc mult de tot.Sunt sigura ca o sa se bucure mult.Eu nu am domiciliul stabil in Buc asa ca va voi lasa numele socrului meu si adresa unde stam sa nu am eu probleme la posta...Sa am surpize neplacute cum ar fi sa nu pot ridica coletul pt k nu corespunde adresa din buletin cu cea a coletului...In fine...Tot ce aveti de trimis chiar si biberoane,jucarele,si tot ce nu va mai trebuie sunt sigura ca bebela mik si mama ei vor fii incantate.



Va multumesc eu in numele mamicii si a fetitei...

Oricine doreste sa ma cotacteze acesta e e-mailul meu:ionescu_mariusemee@yahoo.com

Mergi la inceput