Pentru copii (haine, carucior, lapte etc)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Imi voi edita mesajele iar cine are chef sa citeasca ce am scris mai sus , i le voi trimite pe PM sau email .Eu atat am avut de spus .Si n-am facut-o nici pentru umbrela , nici pentru inima si nici pentru recunostinta eterna ci pentru ca sunt inainte de toate OM .

............................................
Impotriva banarii lui Joceline

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mi-am sters mesajele pentru nu a mai dezgusta pe cineva asa cum am fost eu dezgustata dar moderatorii au copii dupa toate conversatiile mele avute cu persoana respectiva .

quote:
Originally posted by LauraNicole

Mdah , Liana .Asa am zis si eu .

............................................
Impotriva banarii lui Joceline

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472



............................................
Impotriva banarii lui Joceline

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Intr-adevar mamy... ai folosit un limbaj cam neadecvat chiar si la nervi. Puteai sa ii explici la laura ceea ce ne-ai zis si noua acuma. Pentru ca eu ma simt vinovata ca te-am judecat pe nedrept. Daca situatia este asa cum o expui tu, sa stii ca nici eu nu imi lasam copii singuri acasa chiar daca aveam nevoie de acel pachet cu hainute si alte lucruri folositoare pentru ei.Deci din punctu asta de vedere, iti dau dreptate. Dar vezi tu,... de aia ne-a lasat Dumnezeu gura sa vorbim, sa comunicam. Indiferent cu ce treburi personale a venit Laura in Bucuresti, s-a gandit si la tine sa iti faca un pachetel. Corect, nu? Ei bine pentru aceasta cred ca merita macar un multumesc si niste explicatii date cu draga inima, nu la nervi.
Vezi tu, si eu sunt o fire impulsiva, si imi "sare repede mustarul", dar pentru asta tot incerc sa imi cultiv rabdarea. Stii cum spune in Biblie, daca nu ai rabdare, treci la indelunga rabdare:)
(Asta apropo de faptul ca am vazut ca dai niste citate faine din Biblie).
Acuma eu nu vreau sa tin partea nimanui, nu va suparati.

Gata cu cearta,:) ... oamenii au nevoie de ajutor, si mult mai mult decat atat: copiii lor au nevoie!!!





Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina-Alexa spune:

Esti absolut incredibila,Mamytaty!!!!!
No comment!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

[quote]Originally posted by adinell

Intr-adevar mamy... ai folosit un limbaj cam neadecvat chiar si la nervi. Puteai sa ii explici la laura ceea ce ne-ai zis si noua acuma. Pentru ca eu ma simt vinovata ca te-am judecat pe nedrept. Daca situatia este asa cum o expui tu, sa stii ca nici eu nu imi lasam copii singuri acasa chiar daca aveam nevoie de acel pachet cu hainute si alte lucruri folositoare pentru ei.Deci din punctu asta de vedere, iti dau dreptate. Dar vezi tu,... de aia ne-a lasat Dumnezeu gura sa vorbim, sa comunicam. Indiferent cu ce treburi personale a venit Laura in Bucuresti, s-a gandit si la tine sa iti faca un pachetel. Corect, nu? Ei bine pentru aceasta cred ca merita macar un multumesc si niste explicatii date cu draga inima, nu la nervi.
Vezi tu, si eu sunt o fire impulsiva, si imi "sare repede mustarul", dar pentru asta tot incerc sa imi cultiv rabdarea. Stii cum spune in Biblie, daca nu ai rabdare, treci la indelunga rabdare:)
(Asta apropo de faptul ca am vazut ca dai niste citate faine din Biblie).
Acuma eu nu vreau sa tin partea nimanui, nu va suparati.


CHIAR NU AM DE CE SA MA SUPAR...TE ADMIR PENTRU FELUL IN CARE GANDEST SI AI PUS PROBLEMA..DAR AI GRESIT CU CEVA:CA EU I-AM IS LAUREI CHIAR CU 2 ZILE INAINTE CA COPII IMI SUNT BOLNAVI SI CA EU SUNT IN FIECARE ZI SINGURA ACASA CU EI..DECI STIA..I-AM MULTUMIT..CHIAR I-AM CERUT SCUZE SI EI IN DIMINEATA ACEEA SI PE MS,SI PE DC..INTRADEVAR TREBUIA SA MA ABTIN..DAR DACA URMARESTI TU DISCUTIA..CARE APROPO NU INTELEG DE CE A STERS-O..VEI OBSERVA SIGUR CA M-AM ABTINUT CAT AM PUTUT,,SI MI-AM CERUT SCUZE PANA A INCEPUT IRONIC SA IMI SPUNA:CA CE VREAU SA IMI ASEZE LUCRURIILE IN SIFONIER?SI CA CE LE FAC EU COPIILOR ?II CULC LA 2 NOAPTEA?SUNTEM OAMENI NU SFINTI!RABDAREA ARE SI EA O LIMITA!ORICUM EU AM TRECUT PESTE ACEST MIC INCIDENT..SUNT PROBLEME MAI GRAVE CARE ASTEAPTA REZOLVARE..ORICUM AM SPUS-O SIMA MAI REPET!NU VOI MAI DERANJA PE NIMENI..IMI VOI OFERI DOAR AJUTORUL CELOR CARE AU NEVOIE..NECONDITIONAT!TE PUP!MULTA SANATATE !

mamy_taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

acuma ce sa mai zic... s-a intamplat, gata!!!
Una zice asa, cealalta zice ca nu e chiar asa:)
Lucrurile trebuiesc sa fie aduse iar pe lina buna.
Ziceam ca copii asteapta sa fie ajutati si sa ne indreptam energia spre ei
oricum, desi pare paradoxal, va inteleg pe amandoua punctele de vedere.
Totusi, revin la ideea mea ca nu trebuia sa folosesti acel limbaj. Poate cred asta deoarece eu nu il folosesc si nu imi place sa aud nici la altii.(parere personala, de altfel)

dar pentru asta mamy, nu trebuie sa parasesti Dc-ul, doar ca ai avut un incident cu o fata de aici. Acuma eu nu vreau sa fac publicitate la Dc, dar poate o sa ai nevoie sa vorbesti cu cineva, sa ceri sfaturi, etc si fetele de pe dc sunt foarte dragute si saritoare sa te ajute. Cred ca ai vazut ca si fetele de la umanitare au sarit taote sa te ajute, deci ideea e ca nu fugii la primul incident :)




Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

credeam ca Freia a fost destul de clara in explicatii, si ca va veti opri din comentariile legate de incidentul dintre Laura si mamytaty... dar vad ca nu e asa...
Chiar vreti ca adminii si moderatorii sa ne inchida acest topic si o multime de copilasi sa ramana fara ajutorul nostru, doar din orgolii...

sper ca nu!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Eu una m-am oprit ,Ce am avut de spus am spus .

............................................
Impotriva banarii lui Joceline

Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Imi cer scuze!
Freia, te rog sa nu ma iei in seama. gata, nu mai zic absolut nimic:)
Va pup.


Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamy_taty spune:

SI EU IMI CER MII DE SCUZE FATA DE TINE FREIA..CHIAR DACA NU TE CUNOSC PERSONAL TREBUIE SA RACUNOSC SI SA ITI MULTUMESC IN ACELASI TIMP PENTRU STRALUCITA IDEE DE A INFIINTA ACEST FORUM CU AJUTOARE PENTRU CEI CU NEVOI!BUNUL DUMNEZEU SA TE BINECUVANTEZE SA AJUTI SI IN CONTINUARE!NICI PRIN CAP NU MI-A TRECUT VREUN MOMENT DAT SA DERANJEZ LINISTEA CELORLALTE MAMICI!INCA O DATA SCUZE!SI SUCCES IN CONTINUARE!

mamy_taty

Mergi la inceput