Purici! Cum scapam de ei ?

Purici! Cum scapam de ei ? | Autor: erin20

Link direct la acest mesaj

Da Ati auzit bine..si nu pe caine..in casa Cum putem scapa de ei? Verisoara mea, a adus niste pisoiasi la bunica-mea in casa. Ma gandesc ca de la ei au aparut, altfel nu pot sa imi explic

Aveti idee cum putem scapa de ei ? Ceva solutii?

Va multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

se pune Borax, mi se pare ca e praf de acid Boric pe jos, se lasa cam 30 min si se da cu aspiratorul.
Animalele le poti trata cu Frontline - se gasesc capsule la veterinar, iar un tratement le tine cam o luna. Daca nu vrei sa folosesti chimicale, cumpara un pieptene cu dintii foarte desi, si incepe sa le piepteni de 2-3 ori pe zi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Romparasect - se cumpara de la un cabinet veterinar sau pet-shop. Se dilueaza (parca 0 sticluta la 2l apa) si se stropeste prin casa.

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erin20 spune:



Chestiile astea sunt toxice si pentru noi? Are ceva oare daca dau putin si pe pat?

Va multumesc pentru sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tessie spune:

Eu am dat cu solutie de Neostomosan peste tot,inclusiv pe paturi,mobila,covoare si n-am patit nimic,dar ar fi bine ca dupa ce dai cu solutie,vreo 2 ore sa nu intre nimeni in incapere.Operatia asta trebuie repetata cam la doua saptamini si ai sanse sa scapi de pureci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

quote:
Originally posted by tessie

Eu am dat cu solutie de Neostomosan peste tot,inclusiv pe paturi,mobila,covoare si n-am patit nimic,dar ar fi bine ca dupa ce dai cu solutie,vreo 2 ore sa nu intre nimeni in incapere.Operatia asta trebuie repetata cam la doua saptamini si ai sanse sa scapi de pureci.



Si eu am folosit tot solutie de Neostomosan si este f. buna. Numai ca daca ai copil nu are voie sa doarma in noaptea post operatiune in camera unde ai dat. Se recomanda oricum sa dai in toate camerele. Este insa foarte eficienta si nu miroase mai deloc!

EMANUEL-COWBOY POZE VECHI
MOTIMOTANELUL
MAMI"MAMININA MEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

De la Romvac (gasesti la farmaciile veterinare) solutie pt purici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erin20 spune:

Va multumesc mult fetelor

Acum am atat de multe optiuni incat nu stiu ce sa mai aleg Cred ca pentru inceput voi incerca Neostomosanul cum ca a avut 2 voturi din partea voastra

Tot la farmacii veterinare il gasesc corect? Si cum se foloseste? Trebuie amestecat cu apa?

Multzam si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Aspiri bine podeaua si tapiteriile.

Amesteci o fiola cu 2 l de apa si pui totul intr-un pulverizator.

Stopesti tot, podea, covor, tapiterie tot tot!

Inchizi camera 2 ore inclusiv geamurile.

Dipa 2 ore intri si aspiri iar!


POZE: EMANUEL, LA MARE,MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

si solutia asta e inofensiva pentru copil? a doua zi trebuie doar aerisit, sau spalat tot ?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tessie spune:

Eu n-am spalat nimic a doua zi,am aerisit la cateva ore dupa ce am aplicat solutia,si gata...N-au patit nimic copiii mei si nici pisica .Atat doar,sa ai grija in momentul in care umbli cu solutia,sa nu ai copii prin preajma.

Mergi la inceput