Lucru manual - arts & crafts

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Daaa, ppisic, d`aia nici nu m`am apucat inca, nu am pic de inspiratie, tot timpul sunt stresata cu altele...

Dar tu de ce zici ca nu stii care le e soarta bijuteriilor create de tine? Nu te`ai gandit sa`ti faci o paginuta pe net si eventual sa le vinzi? Macar mai recuperezi ceva din investitie...

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Salutici fetelor,

Imi pare rau ca raspund asa tarziu dar am fost ocupata...
Iubikama refeream la margele in stare bruta ca sa spun asa, nu stiu inca exact ce voi face cu ele Bijuteriile care le fac le port eu hihi...m-am gandit si eu la un mic 'colt virtual' dar inca nu sunt sigura

Am mai adaugat cateva poze la album : pandativ,cercei 1, 2,sirag margele si cateva margelute pentru care nu am inspiratie, initial le-am facut pentru niste cercei...ma mai gadesc Le puteti vedea aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

pisicule, sunt VERDE de invidie!!!!

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by miris_

e un magazin pe lipscani, super
o sa fii incantata de ce gasesti acolo, si domnul care te va intampina o sa iti faca ziua mai frumoasa cu atentia pe care ti-o acorda, cu sfaturi, iti arata si ce fac fetele, si cum fac, pt ca are 2 fete care lucreaza gablontzurile, in magazin. treci pe acolo.
magazinul nu stiu cum se cheama, nu e f prezentabil de afara, dar inauntru....
si il gasesti mai pe colt, cum vii dinspre universitate.

Cristina si Mihnea Stefan

In lucruri simple ma regasesc si cand zambesc si cand traiesc si doar o clipa imi e de-ajuns sa visez...




Am luat azi Lipscani-ul la picior si nu am gasit magazinul Se mai vand alte lucruri acolo? Ca n-am vazut nimic de gen.
Poate s-o fi mutat in alta parte. Cand ai fost ultima oara la el?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Fetelor nu ma pricep la margeluse dar acum am dat intamplator peste un site si m-am gandit ca s-ar putea sa va intereseze (...sau poate nu si imi cer scuze ca dau cu batul in balta. Il trec totusi si voi decideti). Spor la treaba si toata admiratia!

http://www.desiredcreations.com/howTo_Desk.htm

P.S. Pentru detalii tehnice "click" in stanga pe denumire.


"Ce verde era valea mea!" (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Am gasit la Bricostore (raionul de perdele, sculuri de crosetat etc.) margele si accesorii. Am luat 2 pungulite de margele (negre si maro) si niste incuietori. Fiecare pungulita - 3 roni. Sa vedem ce iese
Totusi parca as cauta ata elastica la mercerie.
Revin!

Ps: bineinteles ca nu sunt asa frumoase ca cele folosite de ppisic. Deja mi-am pierdut speranta ca voi gasi in Bucuresti margelutze asa frumoase

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

un site interesant:
http://jewelrymaking.about.com/library/blbegbra.htm

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreah spune:

E cineva din Cj care ma poate ajuta? Am vazut la stirile locale un reportaj despre un magazin unde se gasesc sumedenii de margele si margelute, unde te duci si iti confectionezi, singura sau cu ajutorul vanzatoarelor, lanturi, bratari.. ce-ti pofteste inima. Fiind un reportaj in cadrul stirilor, nu o reclama, nu s-a dat nici numele magazinasului, nici locatia. Stie cineva unde este si daca e chiar asa de minunat precum parea in prezentare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

ML si Felicia74, pentru linkuri. Intre timp nu prea am mai facut nimic...doar miste margele care vor deveni un colier maine, ca am facut prea putine margelute in prima tura si a trebuit sa mai fac cateva iar dupa asta nu am mai avut chef sa le slefuiesc& lacuiesc azi:) revin cand le termin si cu o poza..
Felicia, sa stii ca margelutele la 3 RON sunt super ok la pret ..( sunt de alea mici cred, aici sunt mai scumpe...cred,,hihi,,depinde de punguta, am sa incerc maine sa fac poze la pungutele care le-am luat din Ro) Alte margele ce am folosit , sunt ori facute de mine ori cumparate, ce-i drept sunt multe posibilitati..ai de unde alege..

Va pupic si mai revin maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miris_ spune:

quote:
Originally posted by felicia74

quote:
Originally posted by miris_

e un magazin pe lipscani, super
o sa fii incantata de ce gasesti acolo, si domnul care te va intampina o sa iti faca ziua mai frumoasa cu atentia pe care ti-o acorda, cu sfaturi, iti arata si ce fac fetele, si cum fac, pt ca are 2 fete care lucreaza gablontzurile, in magazin. treci pe acolo.
magazinul nu stiu cum se cheama, nu e f prezentabil de afara, dar inauntru....
si il gasesti mai pe colt, cum vii dinspre universitate.

Cristina si Mihnea Stefan

In lucruri simple ma regasesc si cand zambesc si cand traiesc si doar o clipa imi e de-ajuns sa visez...




Am luat azi Lipscani-ul la picior si nu am gasit magazinul Se mai vand alte lucruri acolo? Ca n-am vazut nimic de gen.
Poate s-o fi mutat in alta parte. Cand ai fost ultima oara la el?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)


cred ca sti spring time-ul de pe magheru. si era si un magazin catalin...candva. cum te uiti la magazinul catalin, o iei pe straduta din stanga. dupa catalin e un magazin de sapunuri, si imediat e magazinul....mov. nu stiu cum se cheama, nu cred ca se cheama in vreun fel, dar e mov. e pe straduta care duce la hanul lui manuc. de data asta cred ca am explicat mai bine, nu? sa imi spui daca nu gasesti
poate ne vedem si mergem impreuna


Cristina si Mihnea Stefan

In lucruri simple ma regasesc si cand zambesc si cand traiesc si doar o clipa imi e de-ajuns sa visez...

Mergi la inceput